Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

opoles
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 07:28
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: opoles »

Witam,

Nie włączają się u mnie światła drogowe w reflektorach LED Top Matrix (ustawienie świateł na Auto).
Wyczytałem iż systemem włączania tych świateł zarządza kamera i GPS (Nawigacja).
I tu jest może trop, gdyż w swojej wersji (Ambition FL) nie mam dostępnej nawigacji.
czy ktoś się spotkał z podobnym problemem

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: kefirek »

Też to miałem, zgłosiłem do ASO coś tam pogrzebali ale nie było okazji sprawdzić w nocy :)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: yaro_1 »

co ma nawigacja do świateł drogowych? miało by z tego wynikać że w autach bez nawigacji światła drogowe by się nie włączały? przecież taki samochód homologacji by nie dostał. kamera może mieć do nich tyle, że jak zobaczy auto jadące z przeciwka to zacznie wyłączać odpowiednie diody żeby nie oślepiać kierowcy drugiego auta. jak się w żaden sposób nie da włączyć świateł drogowych to bym już do serwisu dzwonił i umawiał się na naprawę.

jeszcze jedno, żeby w czasie jazdy były włączone światła drogowe nie wystarczy ustawić pokrętła na AUTO, trzeba jeszcze je włączyć manetką przy kierownicy,
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: baarttbaartt »

opoles pisze:Witam,

Nie włączają się u mnie światła drogowe w reflektorach LED Top Matrix (ustawienie świateł na Auto).
Wyczytałem iż systemem włączania tych świateł zarządza kamera i GPS (Nawigacja).
I tu jest może trop, gdyż w swojej wersji (Ambition FL) nie mam dostępnej nawigacji.
czy ktoś się spotkał z podobnym problemem

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
A po włączeniu auta za każdym razem odpychasz dźwignie długich od siebie? Pojawia się na zegarach literka A i znaczek świateł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
opoles
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 07:28
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: opoles »

Panowie dzięki serdeczne.
Sam rozmieniłem wcześniej co tutaj napisaliście, mój błąd polegał na braku odepchnięcia od siebie manetki.

Odnośnie używania nawigacji to sama skoda o tym wspomina w poniższym artykule, także podejrzewam że systemy mogą ale nie muszą ze sobą współpracować...:
"prócz przedniej kamery system reaguje również na informacje z danych mapy nawigacyjnej. Oznacza to na przykład, że pełna wiązka światła dostępna jest tylko poza terenem zabudowanym."
https://www.skoda-auto.pl/news/skoda-ak ... z-tajemnic

Dzięki raz jeszcze.
Pozdrawiam
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: mkuldane »

yaro_1 pisze: 1 kwie 2021, o 19:58 co ma nawigacja do świateł drogowych? miało by z tego wynikać że w autach bez nawigacji światła drogowe by się nie włączały? przecież taki samochód homologacji by nie dostał. kamera może mieć do nich tyle, że jak zobaczy auto jadące z przeciwka to zacznie wyłączać odpowiednie diody żeby nie oślepiać kierowcy drugiego auta. jak się w żaden sposób nie da włączyć świateł drogowych to bym już do serwisu dzwonił i umawiał się na naprawę.

jeszcze jedno, żeby w czasie jazdy były włączone światła drogowe nie wystarczy ustawić pokrętła na AUTO, trzeba jeszcze je włączyć manetką przy kierownicy,
U siebie zauwazyłem, że jak jestem w terenie zabudowanym (a nie mam rozpoznawania znaków, za to mam Columbusa) to praktycznie nie wrzuca mi długich. Może to jednak wynikać z tego, że w terenie zabudowanym zazwyczaj są latarnie i kamera widzi światło latarni i dlatego wyłącza długie. Ale może bierze jakieś dane o OZ z navi?
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: yaro_1 »

co nie zmienia faktu, że światła drogowe musisz włączyć manetką, a elektronika (być może z wykorzystaniem także danych z navi) może je co najwyżej tymczasowo wygasić. nie może ich natomiast włączyć sama z siebie, bez wcześniejszego włączenia manetką
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: leszekmw »

mkuldane pisze: 2 kwie 2021, o 12:17 Może to jednak wynikać z tego, że w terenie zabudowanym zazwyczaj są latarnie i kamera widzi światło latarni i dlatego wyłącza długie.
to dlatego właśnie..tylko nie jestem pewien czy na pewno uruchamia to kamera a nie jakiś czujnik..
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: timanfaya »

Jak jest zbyt jasno to drogowe wyłącza. Czy navi w tym pomaga - ciężko powiedzieć, bo nie ma zależności 1:1 że zabudowany = brak matrixów. Raczej kwestia jasności otoczenia.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: Sdss »

Super, że jest takie forum dla prawdziwego mężczyzny , który jest zbyt twardy zbyt dumny aby przeczytać instrukcję obsługi 😁😁😂😂🤣🤣
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: leszekmw »

no nie wiem czy w instrukcjo jest napisane co załącza świtała..
napisałem że nie jestem pewien czy kamera ponieważ ja jej na przykład nie mam a światła automatyczne mam..
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: Sdss »

leszekmw pisze: 5 kwie 2021, o 09:03 no nie wiem czy w instrukcjo jest napisane co załącza świtała..
napisałem że nie jestem pewien czy kamera ponieważ ja jej na przykład nie mam a światła automatyczne mam..
Ale jak włączyć napisane jest, jak i odpowiedzi na wiele innych pytań :mrgreen:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: leszekmw »

a to to oczywiście ze jest..))
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: Tom-Tdi »

Czujnik zmierzchu załącza światła.
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reflektory LED Top Matrix - działanie świateł drogowych

Post autor: jorgus »

Tom-Tdi pisze: 8 kwie 2021, o 22:31 Czujnik zmierzchu załącza światła.
Chyba nie drogowe o których mowa w temacie :-P

Co do zabudowanego to bez fabrycznej nawigacji też wyłącza, chyba że jest ciemno jak w pupie a wtedy szczerze mówiąc wolę elastycznie podchodzić do przepisów niż rozjechać komuś kota albo pijaka ;-)
ODPOWIEDZ