Jak zabrać się do wymiany audio?

sasin
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 16:25
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: sasin »

Cześć, od 3-4 miesięcy mam pod domem Superba rocznik 2020, wyposażenie ambition, radio najzwyklejsze(chyba nazywa się bolero). Po kilku tysiącach km jednogłośnie stwierdzam z tatą, że audio pozostawia sporo do życzenia(nieważne jakie ustawienia equalizera i źródło dźwięku). Chciałbym sprezentować na urodziny taty coś, żeby zaczęło to jako tako grać(porównanie mamy do wcześniejszego auta volvo s80, bez żadnych oznaczeń po prostu premium sound system i różnica to niebo a ziemia). Budżet z jakim startuje to powiedzmy 1500zł ale jeśli nie ma co nawet się do roboty z takim zabierać to pewnie sam by się dorzucił.

Teraz najważniejsze pytanie, co faktycznie trzeba zmienić, żeby nie wywalić kasy w błoto, a poczuć różnicę? Z tego co wyczytałem to na pewno trzeba wygłuszyć drzwi ale co dalej, wzmacniacz, subwoofer, czy po prostu inne głośniki? Na wymianę wszystkiego niestety pieniędzy na ten moment nie ma.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc :D .
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2989
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: orlik »

Może bez kombinowania po prostu zestaw cantona?
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: baarttbaartt »

Dokładnie. Za Ok 2-2.5k pln jest tego trochę do kupienia na alledrogo. Ja mam w s3 od 2 lat użytkuje i sobie chwale.

Np: https://allegro.pl/oferta/skoda-superb- ... 8909129871


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: oolsztyniak »

Canton w s3 fl gra super
sasin
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 16:25
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: sasin »

A wiecie Panowie czy w ASO by się podjęli wymiany jakbym kupił cały zestaw cantona używany? Jeśli faktycznie warto to chyba po świętach przedzwonię do nich się zapytać no chyba, ze do tego czasu dostanę odpowiedz tutaj. :)
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: coolmobil »

Jeden kolega Piotrsli102 tutaj na forum pochwalił się zrealizowaniem całkowitej przeróbki wnętrza razem z dołożeniem nagłośnienia Canton.
Jest taki wątek: Kapitalna przeróbka wnętrza
Proponuje pogadać z nim o szczegółach.
ASO bym sobie odpuścił. Nawet jak się tego podejmą to zabija Cię kosztami.
Lepiej ogarnięty elektryk/elektronik który zna się na robocie i Ci to położy, podłączy etc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: spike1314 »

Zanim wydasz kasę, nagraj na pendriva jakąś swoją muzykę mp3 / flac podjedź do salonu Skody i poproś o udostępnienia auta z Cantonem. Potem puść jakąś stację radiową. O ile pliki z pendriva grają całkiem nieźle to radio już znacznie gorzej. Najlepiej samemu ocenić aby nie być zawiedziony efektem. Moim zdaniem Canton gra tak sobie, byłem w salonie Audi i siedziałem w aucie z tym opcjonalnym drogim audio (zabijcie mnie nie pamiętam co to za firma) moim zdaniem grało nieporównywalne lepiej niż Canton.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: coolmobil »

Tylko w Audi to nagłośnienie kosztuje pewnie z 10-15k pln a to lekka różnica


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
koleś1
Posty: 251
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: koleś1 »

coolmobil pisze: 2 kwie 2021, o 21:00 Jeden kolega ....
Proponuje pogadać z nim o szczegółach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wszystko robił mu Krzysiek Kolasiński i z nim by trzeba było gadać ale on niechętnie dzieli się wiedzą. Przzynajmniej ze mną.
Piotrek mu tylko dowiózł graty.
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: oolsztyniak »

sasin pisze: 2 kwie 2021, o 20:28 A wiecie Panowie czy w ASO by się podjęli wymiany jakbym kupił cały zestaw cantona używany? Jeśli faktycznie warto to chyba po świętach przedzwonię do nich się zapytać no chyba, ze do tego czasu dostanę odpowiedz tutaj. :)
Raczej szukałbym jakiegoś tunera od audio i do niego wbijał
spike1314 pisze: 2 kwie 2021, o 21:03 Zanim wydasz kasę, nagraj na pendriva jakąś swoją muzykę mp3 / flac podjedź do salonu Skody i poproś o udostępnienia auta z Cantonem. Potem puść jakąś stację radiową. O ile pliki z pendriva grają całkiem nieźle to radio już znacznie gorzej. Najlepiej samemu ocenić aby nie być zawiedziony efektem. Moim zdaniem Canton gra tak sobie, byłem w salonie Audi i siedziałem w aucie z tym opcjonalnym drogim audio (zabijcie mnie nie pamiętam co to za firma) moim zdaniem grało nieporównywalne lepiej niż Canton.
A ja ostatnio słuchałem w s3fl radia i moim zdaniem jak na "fabryczne" audi gra fajnie. W mondeo z sonym na pokładzie bez porównania na plus dla Cantona
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: oolsztyniak »

sasin pisze: 2 kwie 2021, o 20:28 A wiecie Panowie czy w ASO by się podjęli wymiany jakbym kupił cały zestaw cantona używany? Jeśli faktycznie warto to chyba po świętach przedzwonię do nich się zapytać no chyba, ze do tego czasu dostanę odpowiedz tutaj. :)
Raczej szukałbym jakiegoś tunera od audio i do niego wbijał
spike1314 pisze: 2 kwie 2021, o 21:03 Zanim wydasz kasę, nagraj na pendriva jakąś swoją muzykę mp3 / flac podjedź do salonu Skody i poproś o udostępnienia auta z Cantonem. Potem puść jakąś stację radiową. O ile pliki z pendriva grają całkiem nieźle to radio już znacznie gorzej. Najlepiej samemu ocenić aby nie być zawiedziony efektem. Moim zdaniem Canton gra tak sobie, byłem w salonie Audi i siedziałem w aucie z tym opcjonalnym drogim audio (zabijcie mnie nie pamiętam co to za firma) moim zdaniem grało nieporównywalne lepiej niż Canton.
A ja ostatnio słuchałem w s3fl radia i moim zdaniem jak na "fabryczne" audio gra fajnie. W mondeo z sonym na pokładzie bez porównania na plus dla Cantona
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: spike1314 »

coolmobil pisze: 2 kwie 2021, o 21:39 Tylko w Audi to nagłośnienie kosztuje pewnie z 10-15k pln a to lekka różnica
Nie wiem ile kosztuje, dźwiękowo jest to naprawdę dobrej jakości audio. 10 tys bym w życiu za to nie dał, nie mówiąc o 15 tys. Za tę cenę bym sobie coś sensownego do domu kupił a nie do auta. Canton pomimo moim zdaniem przeciętnego dźwięku wart jest na pewno dopłaty ok 2500 zł.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1043
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: Kuster »

Ale canton to 12 głośników
A audi 20 w Bose i 23 w Bang&Olufsen
Do tego te nowe mają technologię przestrzenna 3D...
Jak dbasz tak masz
sasin
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 16:25
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: sasin »

Przejrzałem fotki z cantonem i chyba w boczku drzwi z przodu jest kolejny głośnik pomiędzy tym największym na dole a mniejszym obok klamki. Czy w takim razie konieczna będzie wymiana boczków drzwi z przodu?
sasin
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 16:25
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Jak zabrać się do wymiany audio?

Post autor: sasin »

Chodzi mi o ten z naklejką cantona. https://allegro.pl/oferta/boczek-skoda- ... 9830982821
ODPOWIEDZ