SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

rally_krakow
Posty: 418
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rally_krakow »

Temp 13 na zewnątrz. Pojechałem po pieczywo 1km w jedna stronę i powrotem. Zamknąłem auto coś mnie zatrzymało na zewnątrz i słyszę jak chodzą wentylatory na maxa i tak z dobra minute. Czy to normalne

2- problem to ze miałem błąd jakości powietrza wiec zakupiłem z aliexpress przyszedł zamontowany, błąd skasowany i nie było żadnych błędów. Dzisiaj padł mi czujnik parkowania z tyłu wiec przeskanowałem auto i pojawiły mi sie błędy w skrzyni automatycznej p072c00, p072d00, p072e00 , p072b00 p179d00 wszystkie sporadyczne skasowały sie . Jedzi normalnie nic nie szarpie kolo dwumasowe było wymieniane filtry i olej tez . Po skasowaniu znowu sporadyczne bieg 3 ie można ustawić, bieg 4 ne można ustawić, zawór 3 w odgałęzieniu przekładni 2 , zawór oleju chłodniczego
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1043
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kuster »

rally_krakow pisze: 22 paź 2023, o 18:19 Temp 13 na zewnątrz. Pojechałem po pieczywo 1km w jedna stronę i powrotem. Zamknąłem auto coś mnie zatrzymało na zewnątrz i słyszę jak chodzą wentylatory na maxa i tak z dobra minute. Czy to normalne

2- problem to ze miałem błąd jakości powietrza wiec zakupiłem z aliexpress przyszedł zamontowany, błąd skasowany i nie było żadnych błędów. Dzisiaj padł mi czujnik parkowania z tyłu wiec przeskanowałem auto i pojawiły mi sie błędy w skrzyni automatycznej p072c00, p072d00, p072e00 , p072b00 p179d00 wszystkie sporadyczne skasowały sie . Jedzi normalnie nic nie szarpie kolo dwumasowe było wymieniane filtry i olej tez . Po skasowaniu znowu sporadyczne bieg 3 ie można ustawić, bieg 4 ne można ustawić, zawór 3 w odgałęzieniu przekładni 2 , zawór oleju chłodniczego
Masz diesla I wpadł proces wypalania DPF dlatego chodziły wentylatory
Przerwałeś proces

Problem z czujnikiem jakości powietrza to chyba norma w MQB...

Co do czujnika parkowania i błędach skrzyni...
Pewnie skanowaleś na odpalonym silniku dlatego wyskoczyły błędy z DSG

Sprawdź na wyłączonym silniku
Nie powinno wywalać błędów ze skrzyni

Ewentualnie czyszczenie mechatroniki. Wymiana lub dolanie oleju w DSG
Jak dbasz tak masz
rally_krakow
Posty: 418
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rally_krakow »

Kuster pisze: 22 paź 2023, o 22:59
rally_krakow pisze: 22 paź 2023, o 18:19 Temp 13 na zewnątrz. Pojechałem po pieczywo 1km w jedna stronę i powrotem. Zamknąłem auto coś mnie zatrzymało na zewnątrz i słyszę jak chodzą wentylatory na maxa i tak z dobra minute. Czy to normalne

2- problem to ze miałem błąd jakości powietrza wiec zakupiłem z aliexpress przyszedł zamontowany, błąd skasowany i nie było żadnych błędów. Dzisiaj padł mi czujnik parkowania z tyłu wiec przeskanowałem auto i pojawiły mi sie błędy w skrzyni automatycznej p072c00, p072d00, p072e00 , p072b00 p179d00 wszystkie sporadyczne skasowały sie . Jedzi normalnie nic nie szarpie kolo dwumasowe było wymieniane filtry i olej tez . Po skasowaniu znowu sporadyczne bieg 3 ie można ustawić, bieg 4 ne można ustawić, zawór 3 w odgałęzieniu przekładni 2 , zawór oleju chłodniczego
Masz diesla I wpadł proces wypalania DPF dlatego chodziły wentylatory
Przerwałeś proces

Problem z czujnikiem jakości powietrza to chyba norma w MQB...

Co do czujnika parkowania i błędach skrzyni...
Pewnie skanowaleś na odpalonym silniku dlatego wyskoczyły błędy z DSG

Sprawdź na wyłączonym silniku
Nie powinno wywalać błędów ze skrzyni

Ewentualnie czyszczenie mechatroniki. Wymiana lub dolanie oleju w DSG
DZIEKI WIELKIE ZA ODPOWIEDZ A JESZZE JEDNO PYTANIE CZY RZYCISK OD ODPALANIA JEST JAKBY DWUFUNKCYJNY, chodzi mi o nacisk.? słabo naciskam to tylko zaplon a jak mocniej to odpalam . pytam bo jest blad slabe napiecie i zawsze uda mi sie odpalic odrazu jak i zgasic auto
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 202
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: polowiec »

rally_krakow pisze: 23 paź 2023, o 19:51 DZIEKI WIELKIE ZA ODPOWIEDZ A JESZZE JEDNO PYTANIE CZY RZYCISK OD ODPALANIA JEST JAKBY DWUFUNKCYJNY, chodzi mi o nacisk.? słabo naciskam to tylko zaplon a jak mocniej to odpalam . pytam bo jest blad slabe napiecie i zawsze uda mi sie odpalic odrazu jak i zgasic auto
Przycisk jest jednofunkcyjny.
- przyciśniecie bez wciśniętego hamulca - tylko zaplon
- przyciśniecie z wciśniętym hamulcem - od razu zapala

Jezeli musisz wciskac kilka razy to uszkodzony przycisk - częsta usterka. Można naprawić w łatwy sposób - rozebrać, przemyć w Izopropanolu gumki przycisku
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: tomekxoo »

Witam
Dzisiaj wracajac z pracy wyskoczyl komunikat "Utrata ciśnienia: przednia lewa opona". Zatrzymalem sie, zobaczylem czy w cos nie wjechalem, ale wszystko wygladalo w miare ok. Flaka nie bylo.
Podjechalem do domu, wzialem taki maly ciśnieniomierz do kół i pokazal niecale 2 bary, moze bardziej 1,9 bara. Pojechalem na stacje na kompresor i tam pokazalo 1,82 bara. Podpompowalem wszystkie kola na 2,3 i zresetowalem czujniki.

A teraz pytanie. Od jakiego cisnienia juz wywala komunikat o za niskim cisnieniu w kole? Ponizej 2 bara?
Bo w superbie 3 nie ma czujnikow, ktore "dokladnie" pokazuja aktualne cisnienie w kole.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 730
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rowerek »

Nie ma konkretnego ciśnienia, przy którym wyskakuje monit, bo jak sam zauważyłeś, w Superbie nie ma czujników ciśnienia w kołach. Tutaj czujniki ABS mierzą prędkości obrotowe kół i ich różnicę między poszczególnymi kołami.
Spadek ciśnienia w jednym z kół -> zmiana średnicy tego koła względem pozostałych, czyli zmiana prędkości obrotowej -> Informacja o flaku.
Czyli możesz mieć we wszystkich kołach mało powietrza i będzie wg systemu ok. Monit oznacza tyle, że w którymś z kół jest tego powietrza jeszcze mniej.
Natomiast samo działanie tego sytemu jest różne i czasami wystarczy wjechać w większą dziurę by się takie ostrzeżenie wyświetliło.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

wariat23
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: wariat23 »

HEJ, CZY MA KTOŚ MOŻE DOKŁADNE ZDJĘCIA NOWYCH (NA PEWNO ORYGINALNYCH) TARCZ HAMULCOWYCH OEM NA TYŁ O NR 3Q0615601A ?
Chodzi mi o wszystkie oznaczenia boczne i od środka.Z góry dzięki.
przemastb
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2022, o 18:24
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Przemek

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: przemastb »

przemastb pisze: 17 paź 2023, o 19:12 Witam

Potrzebuję pomocy, rano przy odpalaniu ( temperatura ok 5st) , zapala się kontrolka check. Bład P06700 - jednostka sterujaca 1 czasem nagrzewania świec żarowych, zwarcie obwodu z masą. - Sprawdziłem wszystkie 4 świecy rezystancja
1 - 1,1ohm
2 - 1,2 ohm
3- 0,9 ohm
4- 1,1 ohm

Co może być przyczyną? po skasowaniu błędu kompem spokój na 1 -2 dni i znów to samo, podejrzewam moduł sterujący świecami , ale gdzie się on znajduje ? gdzie go szukać ? gdzie znajdę przekaźnik świec żarowy ???

Superb 3 2.0 150km 4x4


Witam,

Problem rozwiązany , wymiana przekaźnika świec żarowych poskutkowała wywaleniem błędu 2 świecy żarowej(spalona rezystancja ok 7ohm, nowa świeca ok 1 ohm) , po wymienia przekaźnika świec żarowych tj na huco 132149 , 4044079321495 (zamiennik koszt ok 280zl) , oraz wymienia świec żarowych na bosch 4047024322219 , 0250403009 problem ustał żadnych błędów.
Adene
Posty: 21
Rejestracja: 8 lip 2022, o 16:42
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 185KM/462nm
Lokalizacja: Myślenice

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Adene »

Widzę, że to się objawia tak samo w wielu przypadkach. U mnie podczas porannego rozruchu przy temp zewn 0 stopni, po uruchomieniu wywaliło check engine. Szybka diagnoza, bo v-link po BT mam wpięty non stop do podglądu wypalania dpf, pokazał błąd przekaźnika świec żarowych. Element wymieniony, koszt 430zl i po dwóch dniach nowy błąd-uszkodzona świeca żarowa. Od wymiany świecy żarowej przejechane ok 600km i brak błędów. Tak dla potomnosci zostawiam ten wpis.
Jestem kierowcą Skody, więc to oczywiste, że musiałem kupić francuski samochód, by mieć bezawaryjny pojazd, podczas gdy niemiecka technologia czeka w serwisie na naprawę
rally_krakow
Posty: 418
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rally_krakow »

A u mnie pokazało mi błąd świecy żarowej 2 ale check nie wywaliło. I teraz to siweca czy sterownik zobaczymy muszę pojeździć. Natomiast sciagłem wczoraj aplikacje do dpfi zamieszczam 3 screeny jak odpaliłem auto jak sie chyba wypaliło i jak juz stałem pod domem. Żuci ktoś fachowym okiem. Mojej byłej 2 usunąłem dpf i z głowy tu natomiast jest adblue i nie wiem czy sie da to zrobić a tez nie widzę w google gotowego zamiennika downpipa. Ah ta nowsza motoryzacja
Załączniki
Screenshot_2023-11-07-17-25-07-719_com.applagapp.vagdpf.jpg
Screenshot_2023-11-07-17-23-38-946_com.applagapp.vagdpf.jpg
Screenshot_2023-11-07-16-58-45-192_com.applagapp.vagdpf.jpg
Wacholek
Posty: 49
Rejestracja: 25 wrz 2023, o 21:42
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI DTUA

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Wacholek »

ECU twierdzi, że filtr jest blisko limitu popiołu ale mimo to 300km między wypaleniami to niezły wynik. Pozostałe parametry dają jednak do myślenia, że czas już na płukanie.
Ale dla dokładnego sprawdzenia potrębuję dwa zdjęcia lub film z VAG DPF z takiej procedury :
1. Zaraz po zakończeniu wypalania ( najlepiej w trasie) zatrzymujemy się z wyłączonym start/stop. Skrzynia na P lub N. Ręczny zaciągnięty. Schładzamy DPF'a poniżej 300 stopni bez dodawania gazu(temperatura za DPF - trochę to chłodzenie potrwa) i na wolnych obrotach fotka z VAG DPF ze wszystkimi parametrami.
2. Następnie pedał gazu do połowy. Obroty powinny się same ograniczyć do 2500rpm. Trzymamy tak silnik przez 10s i po tym czasie, nie puszczając gazu, fotka z VAG DPF. Jak się nie ograniczą obroty ( w co wątpię) to utrzymać stabilne 2500rpm.
Co ważne taki film/fotka musi być zrobiona zaraz po zakończeniu wypalania i schłodzeniu. Im więcej km zrobisz pod obciążeniem od zakończenia wypalania tym pomiar będzie mniej dokładny.
rally_krakow
Posty: 418
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rally_krakow »

Tak myslalem ze juz czas na male modyfikacje odnośnie wydechu zrobic raz i miec to z glowy na lata a nie caly czas patrzyc i myslec. Bardzo ci dziekuje za fachowa odpowiedz
luwr
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2023, o 22:02
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Dawid

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: luwr »

Cześć,

Wczoraj wczoraj w trakcie parkowania przy usłyszałem dziwny dźwięk dochodzący z kolumny kierowniczej. Od tego momentu przy skręcaniu kierownicą słyszę dziwne stukanie. Ukazane na filmiku:


Co gorsza dzisiaj pojawiła się kontrolka airbag oraz przestało działać sterowanie multimediami z kierownicy. Jakieś pomysły co to może być i od czego mogę zacząć poszukiwanie problemu?

Pozdrawiam
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: maniek245 »

zwijacz airbag prawdopodobnie :) cos takiego

https://allegro.pl/oferta/nowa-tasma-ai ... -wEALw_wcB
luwr
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2023, o 22:02
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Dawid

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: luwr »

Tylko myślę co by do tego miało sterowanie multimediami z kierownicy 🤔
ODPOWIEDZ