SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

rally_krakow
Posty: 417
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rally_krakow »

Witam. Dzisiaj zabrałem sie za wymianę żarówek w przedlifcie i związku z tym mam dwa pytania.
1- Czy w polifcie przednie nadkola sa nadal z plastiku czy juz z materiału?
2- Czy ktoś z was dawał już lampy przednie do regeneracji lub sam wymieniał odbłyśniki i czyścił soczewki. Zauważyłem ze sa bardzo brudne
msemafor
Posty: 28
Rejestracja: 6 sty 2023, o 12:05
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Stargard

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: msemafor »

rally_krakow pisze: 2 lut 2024, o 17:40 Witam. Dzisiaj zabrałem sie za wymianę żarówek w przedlifcie i związku z tym mam dwa pytania.
1- Czy w polifcie przednie nadkola sa nadal z plastiku czy juz z materiału?
2- Czy ktoś z was dawał już lampy przednie do regeneracji lub sam wymieniał odbłyśniki i czyścił soczewki. Zauważyłem ze sa bardzo brudne
Możesz napisać, czy udało Ci się wymienić te żarówki? Czy ściągałeś koło, nadkole, zderzak czy dałeś radę to zrobić bez tego całego demontażu? Czy masz lampy z końcówką A? Czy założyłeś xenony czy LEDy?
rally_krakow
Posty: 417
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rally_krakow »

msemafor pisze: 4 lut 2024, o 16:36
rally_krakow pisze: 2 lut 2024, o 17:40 Witam. Dzisiaj zabrałem sie za wymianę żarówek w przedlifcie i związku z tym mam dwa pytania.
1- Czy w polifcie przednie nadkola sa nadal z plastiku czy juz z materiału?
2- Czy ktoś z was dawał już lampy przednie do regeneracji lub sam wymieniał odbłyśniki i czyścił soczewki. Zauważyłem ze sa bardzo brudne
Możesz napisać, czy udało Ci się wymienić te żarówki? Czy ściągałeś koło, nadkole, zderzak czy dałeś radę to zrobić bez tego całego demontażu? Czy masz lampy z końcówką A? Czy założyłeś xenony czy LEDy?
Cala operacja zajęła mi godzinę od razu wiedziałem ze będę ściągać kola i nadkola chciałem zaglądnąć czy nie ma oznak rudej przy okazji. Założyłem żarówki xenon nie ledy. Zauważyłem tez ze soczewki sa brudne wypadało by je wyczyścić ale nie posiadam garażu wiec taka operacja na pweno na wiosnę. Żarówka jest z tym plastikowym oringiem wokół niego. Potrzebne sa podnośnik klucz do kol 17, i torx 25 i szpikulec to wyciągnięcia kolka z tylu nadkola. tyle narzedzi. Super szybka robota.
kawior
Posty: 10
Rejestracja: 8 sty 2018, o 20:34
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: kawior »

Cześć, mam pytanie o koszt wymiany rozrządu w S3 2.0 TSI 220 km ośka (części i robocizna). Przebieg 171k km, rozrząd jeszcze nie był wymieniany i nie ma oznak jego zużycia. Silnik chodzi elegancko. Oddałem dzisiaj auto do serwisu na mycie silnika bo mam wycieki oleju z górnej części silnika. Teraz silnik jest umyty, zrobiłem nieco kilkometrów, jutro też się przejadę i potem zostawiam auto, żeby sprawdzili skąd leci. Jeśli to coś grubszego, to myślę, żeby zrobić od razu rozrząd i stąd chciałbym znać +- koszty. I jakiej firmy polecacie? Nie szukam oszczędności. Oczywiście powiem, żeby najpierw sprawdzili stan rozrządu. Coś jeszcze się wymienia przy okazji wymiany rozrządu?
kawior
Posty: 10
Rejestracja: 8 sty 2018, o 20:34
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: kawior »

Ok to sam sobie odpowiem, może komuś się przyda.
Koszt wymiany rozrządu w S3 2.0 TSI 220 KM (kod silnika CHHB) z napędem na przód z DSG to:
W ASO 6500 brutto
Poza ASO 4980 brutto na oryginalnych częściach (3400 rozrząd + 1500 robocizna) lub 4180 na zamiennikach FEBI
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2023, o 21:21
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Ślaskie

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Siara »

Dobry wieczór. Mam pytanie ( co prawda nie usterka ani problem), czy można wymienić tłumik pojedynczy (jednostronny) na ten z dwóch stron? czy to pasuje P&P czy trzeba coś rzeźbić? Robił już to ktoś? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rowerek »

Szybkie pytanie. Czy też macie od wczoraj problemy z apką MySkoda i usługami lokalizacyjnymi?
Apka się włącza, działa, ale nie pokazuje pozycji samochodu (komunikat "Nie możemy znaleźć Twojego samochodu), nie aktualizuje jego statusu (czy zamknięty/otwarty, włączone światła itp.), nie aktualizuje informacji o trasach i spalaniu. Dodatkowo zauważyłem, że na columbusie pokazuje mi aktywną ikonę globusa z 4glte, ALE zniknęła ikonka z autem i pinezką, czyli właśnie usługi lokalizacyjne. W samochodzie usługi connect (parkingi, korki online itd.) działają.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1023
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: komoornik »

Nie zmieniałeś ustawień prywatności?

Ja nie mam żadnych problemów jakie opisujesz.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rowerek »

Nieee, nic nie zmieniałem. Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, że złapałem kątem oka dosłownie mignięcie na ułamek sekundy, między zegarami, czegoś z SOS. Ale nawet nie zdążyłem odczytać co to było. Dosłownie wyświetliło się na ułamek sekundy.
Tylko że nie wyświetla żadnego błędu, w statusie auta na columbusie czysto, dioda od SOS nad głową też świeci na zielono. Przy próbie odświeżenia statusu aplikacji jest tylko informacja, że operacja nieudana i pracują nad rozwiązaniem problemu, dlatego myślałem, że to bardziej globalną sprawa.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: polowiec »

Dzisiaj miałem 3 raz ten sam objaw, wiec to już podejrzliwe :)
Gdy pada deszcz, i jest blisko 0 stopni auto dłużej kreci. Grzeje świece (po wcisnieciu przycisku kilka sekund mija) i zaczyna krecic, ale dosc dlugo. Normlanie od strzała pali nawet przy -10.
I tylko po staniu po nocy.
Jak nie pada to nie ma tego problemu.

Ktos sie spotkal z czyms takim?
komoornik
Posty: 1023
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: komoornik »

rowerek pisze: 10 lut 2024, o 15:13 Nieee, nic nie zmieniałem. Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, że złapałem kątem oka dosłownie mignięcie na ułamek sekundy, między zegarami, czegoś z SOS. Ale nawet nie zdążyłem odczytać co to było. Dosłownie wyświetliło się na ułamek sekundy.
Tylko że nie wyświetla żadnego błędu, w statusie auta na columbusie czysto, dioda od SOS nad głową też świeci na zielono. Przy próbie odświeżenia statusu aplikacji jest tylko informacja, że operacja nieudana i pracują nad rozwiązaniem problemu, dlatego myślałem, że to bardziej globalną sprawa.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No to błąd o SOS wskazuje zapewne na to że są problemy z komunikacją online.

Odczyt błędów w sterownikach powie Ci więcej.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rowerek »

Odkopałem u Nas na forum temat o skoda connect i widzę, że chyba wróciły stare problemy z 2019/2020 roku, które myślałem, że już nie wrócą.
Coś musi być rzeczywiście skopane/zawieszone w aucie, bo przyciski na podsufitce od infolinii i serwisu w ogóle nie reagują. Przycisk SOS działa.
Na podstawie lektury widzę, że niektórym się samo naprawiało po kilku dniach, inni śmigali do aso na reset modułu OCU (ja chyba już kiedyś byłem z tym w aso). No nic, poobserwuję i przy okazji pewnie zajadę do ASO. Infolinia Skody oczywiście zarąbana i po 20 minutach wiszenia na telefonie nikt nie odbiera...

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rowerek »

Odpowiem sobie sam. Wyciągnięcie bezpiecznika nr 17 (koło nóg kierowcy) na 10 minut w celu resetu modułu SOS całkowicie rozwiązało wszystkie problemy. Wróciła 'pinezka' i pełna komunikacja z apką.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Marianek »

rowerek pisze: 10 lut 2024, o 15:13 Nieee, nic nie zmieniałem. Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, że złapałem kątem oka dosłownie mignięcie na ułamek sekundy, między zegarami, czegoś z SOS. Ale nawet nie zdążyłem odczytać co to było. Dosłownie wyświetliło się na ułamek sekundy.
a to bardzo ciekawe---- dokładnie taka sama sytuacja była u mnie na początku tygodnia.....zbieg okolicznosci czy coś innego?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rowerek »

Biorąc pod uwagę cyrki jakie kiedyś były ze skoda connect i sos, to ja w zbiegi okoliczności w tym temacie nie wierzę. Raczej coś po ich stronie. Pech, że u mnie przez to wywaliło pakiet care connect, ale na szczęście reset bezpiecznikiem załatwił sprawę.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ