Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

qwerty89
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2021, o 07:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: qwerty89 »

Witam,

Czy ktoś spotkał się z tym żeby ASO podjęło się przeprogramowania DSG (czy tam sterownika silnika - jestem laikiem)? Chodzi o znany chyba wszystkim nabywcom nowych superbów problem redukowania biegów przez DSG w taki sposób, że obroty zbijane są do 1200. Chciałbym przeprogramować tak żeby redukcja następowała do 1400-1500 obrotów.

Ktoś ma takie doświadczenia? Czy tylko firmy inne niż ASO a potem strach o kwestionowanie gwarancji : )

W moim przypadku dotyczy to superba 3 FL 2.0 TSI, 190 KM. Odebrany w piątek : ) pozdro

PS. Proszę o odpowiedzi osób, które próbowały to załatwić przez ASO. Bo nie wiem czy w ogóle zaczynać z nimi temat czy nie ma sensu.
komoornik
Posty: 1069
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: komoornik »

ASO nie ma nawet takiej możliwości.

Pozostaje Ci tylko tuner.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: timanfaya »

Paaaaaanie normy WLTP, ma mało palić, co tam bezpieczeństwo i to, że auto stoi a nie jedzie dopóki nie zrobisz kickdowna :)

Nie ma szans żeby oficjalny serwis Skody to zmienił.
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: oolsztyniak »

A jak zrobi to tuner to gwarancja papa
qwerty89
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2021, o 07:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: qwerty89 »

Eh, niedobrze : ) Nie powiem, właśnie takich odpowiedzi się spodziewałem.

Pozostaje chyba tylko jazda po mieście w trybie sport, gdzie przy 2k obrotów spalanie i tak jest całkiem niskie.

Tak czy siak dzięki : )
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: timanfaya »

Też często jeżdżę w S, bo w D ciężko... Ogólnie nie widzę różnicy w spalaniu w trasie między S a D (i tak prędzej czy później kończysz na 7 biegu, a reakcja na gaz jest odpowiednia przy takiej mocy)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: kefirek »

Generalnie jeśli ktoś chce się pozbyć laga przy dodawania gazu, to trzeba zainwestować w pedalbox, ale nie wiem czy ktoś z forum go zakładał do siebie.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4042
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: piramida »

qwerty89 pisze: 15 kwie 2021, o 07:54 Eh, niedobrze : ) Nie powiem, właśnie takich odpowiedzi się spodziewałem.

Pozostaje chyba tylko jazda po mieście w trybie sport, gdzie przy 2k obrotów spalanie i tak jest całkiem niskie.

Tak czy siak dzięki : )

Zawsze możesz olać gwarancję ;-) Ja olałem gwarancję po kilku tygodniach bo stwierdziłem, że nie po to kupuje nową furę aby sie na nią wqrwiać więc oprócz podniesienia mocy przy okazji poszedł również soft dsg
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: spike1314 »

Moim zdaniem nie po to się kupuje nowe auto aby rezygnować z gwarancji i od razu w nim grzebać. Osobiście gdyby mi na tym zależało to od razu kupiłbym model bez laga i z większą mocą.
SebaC
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2018, o 13:53
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: SebaC »

To chyba ostatio producent musiał coś grzebać w oprogramowaniu bo jeździłem samochodem z takim zestawem silnik + skrzynia i biegi były dobierane idealnie. Co prawda był to Passat ale nie spodziewam się różnic w oprogramowaniu. Podczas mojej jazdy obroty spadały poniżej 1500 tylko gdy się toczyłem, nie dotykałem pedału gazu albo go dosłownie muskałem. Każde głębsze wciśnięcie pedału i skrzynia redukowała. Silnik nigdy nie wydawał się przeciążony, nic nie wpadało w wibracje.
Z wszystkich skrzyń DSG z jakimi miałem doczynienia (DQ200, 250, 381) to właśnie DQ381 najlepiej dobierała biegi. Mocy zawsze było zawsze pod dostatkiem a biegi były zmieniane błyskawicznie.
Też tak to wygląda w Superbie?: https://youtu.be/puZdtinD5NA
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: timanfaya »

SebaC pisze: 19 kwie 2021, o 08:20 Też tak to wygląda w Superbie?: https://youtu.be/puZdtinD5NA
zdecydowanie nie, przynajmniej w MY2020. Jak się toczysz / nie przyciskasz za mocno to normą jest ok 1200 obrotów.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: kacluk »

u mnie w s3 z 2016 dsg działa tragicznie.. mam najnowszy soft silnika/skrzyni- mialem problemy z odpalaniem- dłużej kręcił czasem i aso wgrało wszystkie sterowniki nowe..
Ale od początku jest mega duży lag w dsg.. Szczególnie przy ruszaniu i np jadąc 40-60kmh i jak zdejmniesz nogę z gazu i potem ponownie wcisniesz gaz to masz 1-2s zwkłoki na reakcję.
Nawet na trybie S ten lag jest choć jest dużo mniejszy
Awatar użytkownika
Piotrsli102
Posty: 140
Rejestracja: 22 gru 2020, o 19:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 182
Imię: Piotr

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: Piotrsli102 »

kacluk pisze: 3 maja 2021, o 17:46 u mnie w s3 z 2016 dsg działa tragicznie.. mam najnowszy soft silnika/skrzyni- mialem problemy z odpalaniem- dłużej kręcił czasem i aso wgrało wszystkie sterowniki nowe..
Ale od początku jest mega duży lag w dsg.. Szczególnie przy ruszaniu i np jadąc 40-60kmh i jak zdejmniesz nogę z gazu i potem ponownie wcisniesz gaz to masz 1-2s zwkłoki na reakcję.
Nawet na trybie S ten lag jest choć jest dużo mniejszy
Ja miałem to samo, dopiero kolega mi pomógł co prowadzi Grupe VAG że zrobił mi hamownie nie tylko na miejscu jak to tez robią ale też w terenie. Nie wiem na czym to polegało, ale różnica to jak niebo a ziemia. Wcześniej to przy głębszym naciskaniu pedała to reagował dopiero po 2-3 sekundach a teraz po hamowni to od razu dostaje strzała. Tak samo zaje...biście szybko startuje.. Miałem 150Km a teraz mam 182KM
ZNAM RÓWNIEŻ INNE PRZYPADKI u kolegów co to samo mieli co ja miałem i ty masz. Też sobie hamownie porobili. Mówię ci że po hamowni odczujesz dopiero różnice w jeździe. Ja się bałem robić hamownie bo mam przejechane 202000km, Teraz nowa mapa wgrana z aktualizacja skrzyni biegów. Działa płynnie. Nic dodać, nic ująć
gienol
Posty: 12
Rejestracja: 3 lut 2021, o 12:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: gienol »

oolsztyniak pisze: 14 kwie 2021, o 18:31 A jak zrobi to tuner to gwarancja papa
VAG Performance z Rumii przestraja. Po modyfikacji inna bajka. Jeździ jak powinien. W sofcie widać, że była aktualizacja a nie flashowanie więc w ASO nie przyczepią się.
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowy S3 FL - przeprogramowanie DSG

Post autor: oolsztyniak »

gienol pisze: 29 sie 2021, o 19:29 W sofcie widać, że była aktualizacja a nie flashowanie więc w ASO nie przyczepią się.
No tak tylko aktualizacja zrobiona gdzie? Przez kogo? Brak wpisu w elektronicznej książce serwisowej?
Użytkownik chyba sam nie może?


Nie czepiam się, tylko pytam z ciekawości :)
ODPOWIEDZ