Nie działa centralny zamek z pilota i radio nie reaguje na zapłon

Darek__R1
Posty: 5
Rejestracja: 2 paź 2019, o 09:28
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Darek

Nie działa centralny zamek z pilota i radio nie reaguje na zapłon

Post autor: Darek__R1 »

Witam,
Panowie mam następujący problem, może ktoś z Was spotkał się z poniższą sytuacją, mianowicie:

Otwieranie i zamykanie drzwi działało normalnie z pilota. W pewnym momencie bez innych oznak przestało działać. Pierwsze co wymieniłem baterię w pilocie, nie pomogło. W miedzy czasie sprawdziłem drugi pilot, ten również nie działa. Odłączyłem akumulator na noc, nie pomogło. Centralny zamek po włożeniu kluczyka w zamek drzwi działa. Zamykanie i otwieranie z wewnątrz samochodu też działa, klapa bagażnika otwiera się z guzika koło lewarka biegów, ale z pilota już nie. Radio też się dziwnie zachowuje ponieważ do tej pory było tak że po przekręceniu zapłonu radio się włączało teraz tak nie działa. Po wyjęciu kluczyka radio się wyłączało a teraz gra dalej, muszę wyłączyć guzikiem. Odrzuciłem sprawę harmonijek w drzwiach bo z kluczyka działa. Podjechałem aby zakodować piloty na nowo VCDS'em i w module komfortu, w momencie kodowania, przy wciskaniu guzika pilota zamrugały kierunki tak jakby przyjął ale dalej nie otwierał. Po kilku próbach raz się udało zakodować jeden kluczyk i od razu działały dwa. po odpaleniu samochodu i zgaszeniu przestały działać i ponownie nie udało się już zakodować. Znajomy próbował jeszcze jakimś innym programem (fly'em czy jakoś tak) ale tez bez efektu. Pisząc pilot mam na myśli kluczyk z otwieraniem, nie jakiś dodatkowy pilot, samochód mam 1,5 roku i nie było nic grzebane przy radiu, centralnym zamku czy elektronice. Według mnie odpada jakaś źle naprawiana poprzednia usterka.

Znalazłem podobny temat na forum i tam pomogło kodowanie kierownicy bit 7 - u mnie w tym miejscu jest jakaś nie aktywna opcja ( w opisie jakby dotyczyła tylko audi).

Może to być problem z modułem komfortu?
Krukmar
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2022, o 16:26
Samochód: Superb II
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Nie działa centralny zamek z pilota i radio nie reaguje na zapłon

Post autor: Krukmar »

Hej,
Trochę już czasu minęło ale może rozwiązałeś problem z otwieraniem z pilota i radiem? Mam ten sam problem po rozładowaniu akumulatora.
Darek__R1
Posty: 5
Rejestracja: 2 paź 2019, o 09:28
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Darek

Re: Nie działa centralny zamek z pilota i radio nie reaguje na zapłon

Post autor: Darek__R1 »

Mi takie coś stało się dwa razy. Za pierwszym razem problem był w stacyjce. Całkiem niedawno znowu mi się tak zrobiło i nastepnego dnia padł akumulator. Jak wymieniłem akumulator na nowy, samo się naprawiło po kilku odpaleniach samochodu.
Krukmar
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2022, o 16:26
Samochód: Superb II
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Nie działa centralny zamek z pilota i radio nie reaguje na zapłon

Post autor: Krukmar »

Problem w stacyjce? Wiesz cos konkretniej? Może coś takiego, że mimo wyjętego kluczyka dalej widział jakby był w stacyjce?
Darek__R1
Posty: 5
Rejestracja: 2 paź 2019, o 09:28
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Darek

Re: Nie działa centralny zamek z pilota i radio nie reaguje na zapłon

Post autor: Darek__R1 »

Tak, pomimo wyjecia kluczyka,samochód dalej widział że kluczyk jest w środku i dlatego radio gralo i nie można było zamknąć samochodu z pilota. Nie włączało się też oswietlenie tak jak zawsze po wyjęciu kluczyka. Jak wymieniłem wkładkę w stacyjce to problem ustąpił.
ODPOWIEDZ