Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

STRL
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2020, o 11:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: STRL »

Superb MY2021 L&K
Columbus
Od kilku dni mam brak "Zintegrowanej transmisji danych (eSIM)" - nie można włączyć transmisji danych...auto nie synchronizuje ustawień użytkowników itd.
Ma ktoś pomysł dlaczego i co z tym zrobić? Na początku myślałem, że może coś się przycieło w usłudze...ale to już chyba czwarty dzień

Druga kwestia - w ustawieniach użytkownika w sekcji "Prywatność i usługi" (gdzie ustawiamy poziom dostępu/prywatności) poza standardowymi rzeczami co do znaczenia których można się domyślić mam też coś takiego:
"vw.sm.system.services.onlinekvs_v1" - cóż to takiego i za co odpowiada??
komoornik
Posty: 1030
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: komoornik »

http://forum.skodaclub.pl/tech-skoda-oc ... 33459.html

W Superbie trochę inaczej może wyglądać kwestia bezpieczników.
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2017, o 18:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Łódź

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: Andys »

Cześć,
niestety twardy reset poprzez wyjęcie bezpieczników od Infotainment i jego ekranu, nie rozwiązało problemu z transmisją danych. Napisałem mail`a do Cubic Telecom, jestem umówiony na wizytę w ASO :?
STRL
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2020, o 11:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: STRL »

Wczoraj napisałem maila do Cubic - odpisali dzisiaj, że coś tam zrobili i żebym spróbował się połączyć a jak nie będzie to możliwe to żebym dokładnie napisał im o której godzinie i w jakim miejscy próbowałem...
Z tego co sprawdzałem to nadal nie ma połączenia - nie wiem co mają na myśli jako próbę połączenia z autem ;) Spróuje jeszcze dzisiaj zsychronizować profil ale czuję, że wywali tym samym błędem więc będę chyba dalej do nich pisał...
Planowałem tez dzisiaj zrobić ten reset z bezpiecznikami - ale widzę, że to guzik może pomóc.

@Andys jak coś by Ci się udało (np. w tym serwisie) to daj znać tutaj. Mam tez prośbe czy byś zerknał i spradził czy masz w ustawieniach użytkownika (tam gdzie określamy poziomy dostępu dla poszczególnych funkcji auta) takie coś: vw.sm.system.services.onlinekvs_v1 - bo za nic nie moge znaleźć info za co to odpowiada a jest dla tego nadany dostęp ;)

To co u mnie zauważyłem dzisiaj, że nagle nie specjalnie chce ryglować auto przez dotykanie czujnika na klamce - aż musiałem szukać po kieszeniach kluczyka żeby go zamknąć :/
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2017, o 18:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Łódź

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: Andys »

W ustawieniach użytkownika nie mam błędów, nie zauważyłem również problemów z Keyless. Bądźmy w kontakcie.
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2017, o 18:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Łódź

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: Andys »

Andys pisze:W ustawieniach użytkownika nie mam błędów, nie zauważyłem również problemów z Keyless. Bądźmy w kontakcie.
A jednak udało się rozwiązać problem. Wcześniej wyjąłem bezpieczniki od Infotainment. Trzeba wyjąć nr 17 - tablica rozdzielcza, system alarmowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
STRL
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2020, o 11:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: STRL »

No wiec tak…wyciągnąłem ten bezpiecznik - do tego jeszcze numerek 10 i 12…i teraz wyglada sprawa tak ze po włączeniu zapłonu „loguje sie” na Gościa - przy próbie zmiany profilu na moj dostaje komunikat ze „Funkcja jest obecnie nie dostępna” („globusik” jak byl szary tak jest szary)
Innymi słowy - u mnie chyba kupa ;)

Edit: Po nocy zadziałało! Rano ładnie się zsynchronizował i wszystko działa (na razie…)
Dziękuję za podpowiedzi!
pavka
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2021, o 20:39
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Paweł

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: pavka »

Witam!
Dzisiaj w serwisie uzyskakrm odpowiedź na temat braku połączenia e-sim. To jest ogólnopolska awaria systemu któregoś z operatorów, także może pojawić się problem z sos e-call, ponoć jest już usunięta i powoli mają uruchamiać usługę.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: kefirek »

Ja zauważyłem wczoraj że brak transmisji danych na e-sim, co za tym idzie brak info o ruchu drogowym etc. I do dzisiaj w południe dalej nie działało. SOS e-call działał (świecił się na zielono)
Jakkolwiek z tydzień temu podczas jazdy wywaliło usterkę SOS i auto kazało jechać do serwisu. Na drugi dzień wsio działało....
avi
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2021, o 12:39
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: avi »

Od czwartku również mam w powiadomieniach informację "brak zintegrowanej transmisji danych eSIM". Oczywiście z autem brak kontaktu. Coś się dzieje z systemem? Próbowałem reset mediów i bez efektu...
N1GHT
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2021, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Aktualnie: 250KM / 470Nm

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: N1GHT »

U mnie brak powiadomienia w systemie, natomiast brak kontaktu zdalnego z autem.
avi
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2021, o 12:39
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: avi »

A "globusik" masz biały czy szary?
Awatar użytkownika
tomber
Posty: 11
Rejestracja: 16 cze 2021, o 13:59
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Imię: Tomasz

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: tomber »

Wygląda że ogólnopolska awaria transmisji danych dalej trwa bo w znajomych mi nowych Octaviach również jest jej brak.
Aroo
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2020, o 12:46
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: Aroo »

Potwierdzam awarię. Problem ma także Audi.
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2017, o 18:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Łódź

Re: Brak zintegrowanej transmisji danych eSIM

Post autor: Andys »

U mnie akurat dzisiaj zaczęło w nocy działać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ