Problem z CarPlay

PiotrGd
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2021, o 18:40
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Problem z CarPlay

Post autor: PiotrGd »

Witajcie, w mojej SIII iV jest pewien drobny, ale irytujący problem. Podczas transmisji dźwięku przez bezprzewodowy CarPlay muzyka co kilkanaście-kilkadziesiąt sekund zacina się na drobny ułamek sekundy. Przy dłuższym jej słuchaniu jest to naprawdę irytujące. Dodam ze przy połączeniu po Bluetooth takiego problemu nie ma.
W serwisie twierdzą, że to wina aplikacji w iPhonie.
Czy ktoś z Was się z tym spotkał i co można zrobić?

I druga drobnostka, ale też irytująca: kiedy wybieram połączenie na telefonie nie mam możliwości jego zakończenia na pulpicie (chyba, ze mam włączoną akurat aplikacje telefonu). Muszę znów sięgać po telefon i wcisnąć w nim czerwoną słuchawkę.
Przy połączeniu przychodzącym wyświetla się info między zegarami i mogę je odebrać, a potem zakończyć przyciskiem wielofunkcyjnym na kierownicy.
Nie mówię tu o aplikacji CarPlay, bo tu nawiązanie połączenia wymusza pojawienie się informacji o połączeniu na telefonie.

Czekam na Wasze spostrzeżenia...
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z CarPlay

Post autor: pmi »

Z połączeniami tak jest jak piszesz - trochę niedopracowane.

Muzyka przez bezprzewodowy CarPlay działa u mnie bez problemu. Najczęściej korzystam z aplikacji Radio Paradise, często z Apple Music a czasem z YoutubeMusic. Być może jest to problem konkretnej apki więc możesz pobrać np. Radio Paradise (nie wymaga abonamentu) i wytestować.

U mnie natomiast problemy są czasem z rozmowami - przycina mnie ponoć. Najczęściej jest tak jeśli wsiadam do samochodu rozmawiając przez Airpodsy a po włączeniu silnika przełącza się na CarPlay - wtedy zanim jakość się ustabilizuję to trwa dość długo. Jak wrócę do Airpodsów jest wszystko ok.
ODPOWIEDZ