usterka: światła kierowane (AFS)

superbus
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2021, o 18:42
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

usterka: światła kierowane (AFS)

Post autor: superbus »

Hej,

podczas ostatniego wyjazdu długowekondowego niestety w trakcie jazdy otrzymałem komunikat jak w temacie. Sprawa wygląda tak, że komunikat pojawił się po około 200 km przejechanych. Po jakimś czasie stojąc w korku wyłączyłem samochód a po ponownym uruchomieniu nic już nie widniało. Niestety po przejechaniu dalszych +/- kilkuset kilometrów komunikat pojawił się znowu. I kolejny raz po uruchomieniu zniknął i nie było go. W trakcie krótszych przejazdów podczas weekendu (takich do 100 km) komunikat się nie pojawiał. Pojawił się dopiero po raz kolejny przy powrocie dłuższym do domu z weekendu. I znowu po ponownym uruchomieniu błąd już nie występuje.
Sprawdzałem - światła świecą (nie wiem jak z poziomowaniem).
Dodam jeszcze tylko, że przy powrocie w pewnym momencie wyłączył się acc (komunikat usterka acc). Po ponownym uruchomieniu działa całkowicie normalnie. Co do acc w instrukcji jest napisane, że taki komunikat może się pojawić i należy po prostu ponownie uruchomić pojazd.
Co do AFS instrukcja milczy.
Samochó Skoda superb III 2016 rocznik 1.8 dsg 180 km kombi.
Proszę o pomoc czy ktoś miał/ma podobny problem z AFS albo co z tym zrobić. Nic się nie dzieje, ale jest to nieco denerwujące i martwiące jeśli przy kolejnym wyjeździe znowu będę się zmagał z jakimiś raportami o błędzie.
fabek
Administrator
Posty: 1235
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: usterka: światła kierowane (AFS)

Post autor: fabek »

Zobacz wtyczkę przy kole.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
piicia
Posty: 20
Rejestracja: 6 gru 2017, o 18:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: LDZ

Re: usterka: światła kierowane (AFS)

Post autor: piicia »

W serwisie w takiej sytuacji upgrade firmware sterownika świateł robili. Nuestety ostatecznie po kilku miesiącach walki z ASO wymienili na gwarancji reflektor. Koszt około 5400zl.zacznij od upgrade firmware.
ODPOWIEDZ