Kolory z czeskiej palety

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Kolory z czeskiej palety

Post autor: AndrewS »

Ile musicie dopłacić za kolory z czeskiej palety?
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Kolory z czeskiej palety

Post autor: bartekpion »

Dopłaciłem w 2017r. 500PLN do koloru metalizowanego standardowego.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolory z czeskiej palety

Post autor: arczi901 »

Ceny chyba podobne co w PL, natomiast z tymi czeskimi kolorami bywa rożnie. Ktoś na forum czekał pol roku i nie miał terminu produkcji, natomiast po zmianie na paletę PL od razu dostał termin ;-)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolory z czeskiej palety

Post autor: caballero »

Ja zamawiałem w listopadzie i była dopłata 4200 zł za kolor z czeskiej palety.


Ale, jedna uwaga (arczi901 o mnie chyba pisze :D). Przez 5 miesięcy od zamówienia auto nie miało nawet przewidywanej daty produkcji, kompletnie nic.
Dealer kotnaktował się bezpośrednio z fabryką i cały czas dostawał odpowiedź, że na razie nie jest planowana produkcja auta.
Była drobna eskalacja problemu przez centralę w Poznaniu i nawet jakieś żonglowanie priorytetami, gdzie konfiguracja miała dostać najwyższy priorytet, a fabryka cały czas temat olewała.

Po tych 5 miesiącach zmieniłem kolor na taki ze standardowej palety i termin od razu został zatwierdzony na za miesiąc (już ten sztywny, a nie przewidywany).


Z tymi kolorami, to podobno jest tak, że fabryka czeka aż dostanie N zamówień na dany kolor i dopiero wtedy przestawia lakiernie i produkuje całą partię. Niestety, fabryka nie chciała zdradzić w tym zakresie żadnych szczegółów.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Kolory z czeskiej palety

Post autor: bartekpion »

Jest jak piszesz, musi być konkretna ilość by przestawić lakiernie, i stąd popularniejsze kolory są szybciej, A mniej popularne czekają na dopełnienie ilości. Mój był ponoć dość popularny i po 4.5 miesiąca miałem na placu samochód. I termin pojawił się na jakiś miesiąc przed produkcją/wydaniem. To normalne.
Co do ceny jeszcze: w wielu salonach próbowałem skonfigurować i negocjować cenę, i w niektórych sprzedawcy mówili że nie da się z czeskiej palety zamówić, inni chcieli oklejać folią za naście tysięcy, jeszcze inni chcieli dopłatę na poziomie 5-6tys, i ktoś mówił jeszcze o rozebraniu i przemalowaniu samochodu. A ja kupiłem za cenę metalic z naszej palety polskiej plus 500 PLN, czyli na tamte czasy dałem coś koło 3200pln. Wiadomo ceny rosną, ale uważajcie za ile wam oferują kolor, bo przytulić 5000pln zamiast 500pln to i ja lubię.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolory z czeskiej palety

Post autor: arczi901 »

caballero pisze: 8 cze 2021, o 13:19 Ja zamawiałem w listopadzie i była dopłata 4200 zł za kolor z czeskiej palety.


Ale, jedna uwaga (arczi901 o mnie chyba pisze :D). Przez 5 miesięcy od zamówienia auto nie miało nawet przewidywanej daty produkcji, kompletnie nic.
Dealer kotnaktował się bezpośrednio z fabryką i cały czas dostawał odpowiedź, że na razie nie jest planowana produkcja auta.
Była drobna eskalacja problemu przez centralę w Poznaniu i nawet jakieś żonglowanie priorytetami, gdzie konfiguracja miała dostać najwyższy priorytet, a fabryka cały czas temat olewała.

Po tych 5 miesiącach zmieniłem kolor na taki ze standardowej palety i termin od razu został zatwierdzony na za miesiąc (już ten sztywny, a nie przewidywany).


Z tymi kolorami, to podobno jest tak, że fabryka czeka aż dostanie N zamówień na dany kolor i dopiero wtedy przestawia lakiernie i produkuje całą partię. Niestety, fabryka nie chciała zdradzić w tym zakresie żadnych szczegółów.
Dokładnie tak. Pomyślałem od razu o Twojej historii 😉😁
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kolory z czeskiej palety

Post autor: roman_szpadel »

Cena była taka jak lakieru czerwony velvet z cennika.

Modra storm z czeskiej palety nie opóźniła wcale realizacji. Albo popularny kolor, albo akurat trafiłem.

Co ciekawe mniejszy diler nie chciał w ogóle rozmawiać o czeskiej palecie a duży dealer bez problemu przyjął zamówienie, uprzedzając, że czas może być do 6 miesięcy.
pozdrawiam,
roman_szpadel
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Kolory z czeskiej palety

Post autor: pejot »

W Carsed w Mińsku mazowieckim mają 2 superby w kolorach z palety czeskiej. Handlowiec powiedział, że podobno muszą się trafić minimum 2 egzemplarze w danym kolorze i idą od razu do produkcji. Podobno potrafi to znacząco przyspieszyć produkcję albo spowolnić :) Tak zrozumiałem. Ile w tym prawdy nie wiem. To tylko info od salonu.
ODPOWIEDZ