odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: AndrewS »

Witam,

Jaka jest Wasza opinia, które nadwozie lepsze Liftback czy kombi? Mam jedno dziecko. Moja żona zawsze dba aby bagażnik był zapełniony po brzegi :lol: Ale z tego co widzę to litfback ma naprawdę dużo miejsca. Aktualnie jeżdzę aurisem II kombi.
adimas10
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2021, o 14:04
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: adimas10 »

Posiadam Liftbacka SS3, w tym roku byłem nad morzem z dwojka dzieci (rok i 3 lata) + żona też. Wszystko spakowane do bagażnika pod półkę, a żona zadbała żeby "towaru" troche tego było m.in wózek spacerowka, dostawka do wózka, łozeczko turystyczne, krzesełko do karmienia, torba zabawek do piasku, namiot plażowy i oczywiście ubrania itp. Po tym teście zakonczonym mega powodzeniwm, wiem ze juz nigdy gorzej byc nie powinko bo zaczna odchodzic duze rzeczy jak wozki, łozeczka. Wczesniej mialem Golfa VII Variant i tam bym się z tym wszystkim na pewno nie zmieścił. Także w przypadku Superba to moim zdaniem kwestia gustu juz.

PS. Jedyny raz kiedy liftback nie dal rady, a kombi by dalo rade, to jak wiozlem 4 nowe felgi 19stki w kartonach - u siebie 3 weszly so bagaznika a ostatnia musialem dac na tylne siedzenia. W kombi weszly by 4 do bagaznika.
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: krzygaj »

Ja z kolei tylko kombi - to już jest moje 3cie ;)
Jeszcze zanim syn się pojawił już mieliśmy kombi i tak zostało do teraz.

Nie znasz dnia ani godziny kiedy się przyda więcej miejsca - zwłaszcza w pionie...
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: timanfaya »

Liftback i kombi mają w zasadzie tyle samo miejsca - pomijalna różnica. Na dodatek kombi ma ściętą / opadającą klapę a la shooting brake, więc tej powierzchni ponad roletę nie ma wcale aż tak dużo. U nas stanęło na kombi z prostego powodu: drzwi (i kąt opadania dachu). Drzwi w kombi są bardziej kwadratowe - przez co minimalnie prościej je otworzyć w ciasnym miejscu, a dziecko prościej zapakować do fotelika, bo otwór jest bardziej ustawny / nie ma opadającego dachu / łatwiej wsadzić swoją głowę aby wszystko zapiąć czy dociągnąć . Także, zależnie od wieku dziecka i ew planach na przyszłość, można przemyśleć pod tym względem - kombi po prostu będzie wygodniejsze. Natomiast gdyby nie to, to pewnie wziąłbym liftbacka bo jest zupełnie wystarczający (choć wcześniej też miałem kombi i jako tako lubie kombi).
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: swiss-mike »

Kombi for life! W niczym nie przeszkadza, a niekiedy bardzo pomaga - mozna zaladowac po dach od czasu, do czasu (however, ja jestem fanatykiem praktycznosci i zawsze przedkladam ja przed inne czynniki).
M
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: arczi901 »

swiss-mike pisze: 13 lip 2021, o 17:22 Kombi for life! W niczym nie przeszkadza, a niekiedy bardzo pomaga - mozna zaladowac po dach od czasu, do czasu (however, ja jestem fanatykiem praktycznosci i zawsze przedkladam ja przed inne czynniki).
M
Jedyny minus kombi to wyglads. Bardzo mało samochodów mi podchodzi w kombi ale jak to się mówi z gustem jest jak z dup. Każdy ma swoją :D
Jeżeli komus kombi podchodzi to chyba nie ma co się zastanawiać i brać kombi bo zawsze to parę litro wincyj w bagażniku
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: Kuster »

Sedan :P

Ale jeżeli chodzi o praktyczność to faktycznie Kombi
Tym bardziej jak się ma psa i małego bajtla

Osobiście twierdzę że SS3 ma ładne kombi sam takie mam więc mi się podoba :P
A jeszcze lepsze Audi A6 C7 wzwyż :P

Moje obecne i byłe
Obrazek
Obrazek

A tutaj liftback tyle że Honda Civic VI
Obrazek

A tutaj sedan Honda Accord...
Obrazek
Jak dbasz tak masz
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: oolsztyniak »

arczi901 pisze: 13 lip 2021, o 18:10
Jedyny minus kombi to wyglads. Bardzo mało samochodów mi podchodzi w kombi ale jak to się mówi z gustem jest jak z dup. Każdy ma swoją :D
Jeżeli komus kombi podchodzi to chyba nie ma co się zastanawiać i brać kombi bo zawsze to parę litro wincyj w bagażniku
no nie mów , że rs6 avant Ci nie leży ... ;)
Kuster pisze: 13 lip 2021, o 21:15 Ale jeżeli chodzi o praktyczność to faktycznie Kombi
Tym bardziej jak się ma psa i małego bajtla
i ti jest pies pogrzebany właśnie bo mam taką samą opcję.
Gdyby nie pies były liftback (sedan jest zupełnie niepraktyczny moim zdaniem).
Małe dziecko + pies rozwala system pakowania w jakikolwiek sposób - oczywiście mówię o psie a nie czymś w rodzaju psa wielkości kota.
Bo w kombi jak załadujesz graty za fotele to pies jeszcze jest w stanie wstać podczas jazdy i się obrócić a liftbacku już nie, o sedanie nie wspomnę.
I to był główny powód sprzedaży rsa w liftbacku - pojawiło się dziecko i każdy wyjazd dalszy/bliższy gdzie jechał pies kończył się koniecznością montażu trumny na dachu.

Po przesiadce z aurisa kombii na coś w sedanie/liftbacku zauważysz znaczną różnicę w braku przestrzeni.
Jeśli Ci nie zależy weź nie kombi :)
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: WG »

swiss-mike pisze: 13 lip 2021, o 17:22 Kombi for life! W niczym nie przeszkadza, a niekiedy bardzo pomaga - mozna zaladowac po dach od czasu, do czasu (however, ja jestem fanatykiem praktycznosci i zawsze przedkladam ja przed inne czynniki).
M
Przeszkadza jednak trochę, bo ma nieco wyszła cenę, nieco mniejsze Vmax, nieco gorsze przyspieszenie, nieco więcej pali, jest nieco głośniejszy i ma dużo bardziej brudzący się tył.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: JacekRS »

Kupowałem w grudniu 2016r, przesiadałem sięz kombi OIII RS, jak zobaczyłem krowę w kombi, to powiedziałem, tylko liftback, nie żałowałem ani razu przez 3,5 roku, nawet jadąc z 9 miesięcznym bąblem do Zakopca mając pół domu spakowane.
Mega wygodne auto i liftback rządzi, fakt kombi też fajnie można zrobić (patrz Piramida;)), ale dla mnie to już za duży karawan i tyle, no dobra RS6 bym wziął ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: orlik »

Miałem kombi, mam liftback, nie widzę różnicy w ,,pakowności" bo tak czy siak pakuję do wysokości rolety. Nie dam sobie ręki uciąć, ale mam wrażenie że do rolety/półki w liftbacku jest nawet więcej miejsca. Za to teraz jest na 100% ciszej i mniej podatnie na boczne podmuchy w tył.
Timanfaya napisał wszystko w punkt.
apm16
Posty: 338
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: apm16 »

Miałem SII w liftback obecnie SIII kombi i mam mam wrażenie ze SII była równie pakowna jak obecne kombi.
Rada dla potrzebujących ciut większej pojemności , wyjąć siedzisko tylne . oparcie znacznie niżej się kładzie i jest równa podłoga a pojemność wzrasta do około 2m3/tylko w wersjach bez podgrzewanych siedzeń z tyłu./minuta roboty/
Nie raz klient był zdziwiony jak wyładowałem towar z dostawy - "to zmieściło się w TYM samochodzie " :D :D :D
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: sane »

AndrewS pisze: 12 lip 2021, o 13:48 Witam,

Jaka jest Wasza opinia, które nadwozie lepsze Liftback czy kombi? Mam jedno dziecko. Moja żona zawsze dba aby bagażnik był zapełniony po brzegi :lol: Ale z tego co widzę to litfback ma naprawdę dużo miejsca. Aktualnie jeżdzę aurisem II kombi.
Nie umiemy się kompaktowo spakować (rodzina 2+2, w tym jedno dziecko korzysta z wózka) na dłuższy wyjazd, a mimo wszystko w liftbacku miejsca nam wystarczy. Nie widzę potrzeby kupowania kombi w tym modelu ;)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: odwieczny dylemat Liftback czy kombi

Post autor: j4r3k »

+Liftback (nawet hulajnoga elektryczna blinkee się mieści ;D)
ODPOWIEDZ