Superb 2019

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Superb 2019

Post autor: zalezi »

Witajcie

Czy wg Was opłaca się kupić tego Superba za 115 tys na Fv23%?

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... DYvvZ.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 2019

Post autor: arczi901 »

Jlmoim zdaniem drogo jak na 2letnie auto. Niewiele więcej i masz nowke sztukę
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Superb 2019

Post autor: zalezi »

arczi901 pisze:Jlmoim zdaniem drogo jak na 2letnie auto. Niewiele więcej i masz nowke sztukę
Właśnie niełatwe jest teraz taka nówkę kupić :)
A tu gość dołożył kamerę cofania, dwie pary opon Premium, felgi 18”, ceramika, przeglądy na 2 lata. Zasadniczo za 110 byłoby całkiem całkiem, bo 120 to cena z kosmosu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 2019

Post autor: Enriquez »

Ze względu na niską podaż zarówno nowych jak i używanych, ceny szybują. Prosty przykład. Kumpel kupił w 2018 ASX za 70k. Przejechał 35000 km i oczekuje za niego 68. Bo po tyle teraz takie cuś chodzi. Jak sprzeda za tą kasę, to będę w szoku.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 2019

Post autor: pankracy »

W polsce ceny poleciały do góry. Ale na zachodzie takiego trendu niema. Euro drogie to i używki poszły w góre a wraz z nimi krajowe auta.
Tylko głupcy przepłacają za używki bo to zwykły efekt domina
apm16
Posty: 338
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Superb 2019

Post autor: apm16 »

Nie kupiłbym sporo kasy za ośkę w słabej wersji - brak 4x4 jedyny plus przebieg.
Optował bym za L&K 4x4 z ciut większym przebiegiem .
Sam szukałem właśnie czegoś takiego ale po modzie zrezygnowałem .
Ja na emeryta 175/310Nm zupełnie mi wystarcza.
Jeszcze uwaga jak zobaczyłem kufer tej kurki to pomyślałem że ktoś nie dbał o ten samochód siedzenia też wyglądają na zmęczone.
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Superb 2019

Post autor: zalezi »

Dzięki za opinie. A co sądzicie o tym?
Wiem, ze mało widać, ale ciekawa oferta. Może ktoś oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... DYZX2.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 2019

Post autor: arczi901 »

zalezi pisze: 1 sie 2021, o 15:55 Dzięki za opinie. A co sądzicie o tym?
Wiem, ze mało widać, ale ciekawa oferta. Może ktoś oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... DYZX2.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to już wygląda lepiej jeżeli chodzi o ogłoszenie. Przebieg jak na dizelka niewielki bo raptem 20kkm/rok.
Kupujesz od dilera na Fvat także jest też jakaś gwarancja gdyby coś jebło po 3msc. Moim zdaniem warta uwagi oferta
apm16
Posty: 338
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Superb 2019

Post autor: apm16 »

U mnie w Radzyminie identyczna jak ta od Plichty tez z 2016 z przeb.72 tyś poszła na wiosnę za 75.
Poczekaj do jesieni w związku z nowymi podatkami dużo ludzi będzie kończyło lesingi i można liczyć ze oferta będzie szersza.
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Superb 2019

Post autor: zalezi »

apm16 pisze:U mnie w Radzyminie identyczna jak ta od Plichty tez z 2016 z przeb.72 tyś poszła na wiosnę za 75.
Poczekaj do jesieni w związku z nowymi podatkami dużo ludzi będzie kończyło lesingi i można liczyć ze oferta będzie szersza.
Szczerze? To se ne vrati ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 2019

Post autor: pankracy »

Oj wróci wróci. Tylko niech firmy zaczną zmieniać flote ceny polecą w dół. Narazie firmy przetrzymują o ile mogą stąd ludzie wolą przepłacać.
Dodatkowo zobacz co się dzieje z salonami Citroen,Opel, Peugeot.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 2019

Post autor: Enriquez »

To takie samo pitolenie, jak czekanie z kupnem mieszkania, bo ta bańka w końcu pęknie :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 2019

Post autor: pankracy »

A nie pęknie? Poczekajmy aż tylko stopy procentowe pójdą w góre. A kredyty pobrane na zmiennej stopie. Przecież dzisiaj mieszkania w Polsce osiągają ceny w niemczech. Najem w niemczech jest już tańszy niż w Polsce. Jeszcze kilka miesięcy temu ludzie srali po gaciach bo nie mieli plynnosci już bo mieszkania dla studentów mialy sie same splacać.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 2019

Post autor: arczi901 »

pankracy pisze: 2 sie 2021, o 21:09 A nie pęknie? Poczekajmy aż tylko stopy procentowe pójdą w góre. A kredyty pobrane na zmiennej stopie. Przecież dzisiaj mieszkania w Polsce osiągają ceny w niemczech. Najem w niemczech jest już tańszy niż w Polsce. Jeszcze kilka miesięcy temu ludzie srali po gaciach bo nie mieli plynnosci już bo mieszkania dla studentów mialy sie same splacać.
Każdy kredyt jest na zmiennej stopie procentowej. Możesz mieć stała stopę ale to przez max 5lat (lub jakieś podovny okres)
Żeby cokolwiek pękło to musieliby podnieść stopy procentowe do 8%, a jak w tym roku podniosą o 0.25pp to będzie cud. Dodatkowo na cenę mieszkań wpływa też cena drogich materiałów i brak ludzi do pracy za najniższa krajowa. Już nawet nasi wschodni sąsiedzi nie chcą przyjść do pracy za mniej niż 5k.
Obserwuje rynek developerski od 2014r i jak ma coś spaść to będzie to spadek w dużych miastach o max 5-10%. W Warszawie np. jest problem z miejscem gdzie można budować także ceny muszą rosnąć.

Co do branży auto to wydaje mi się, że jak teraz dealer przyzwyczai klientów to niskich rabatów to już nie będzie mu zależało żeby wrócić z rabatami do tych przed pandemia. Także cała ta nadzieja ze floty jak odblokują zamówienia to ceny pójdą w dół brzmi mało realnie ale obyś się nie mylił ;)
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Superb 2019

Post autor: j4r3k »

Jak się forsę "drukuje" to nic nie będzie tanieć.
ODPOWIEDZ