Wyłączenie radia czy tylko wyciszenie?

3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Wyłączenie radia czy tylko wyciszenie?

Post autor: 3pm_krk »

Witam

W Superbie III polifcie (MY2022) czy istnieje możliwość wyłączenia radia czy tylko jego wyciszenia? Bawiłem się samochodem i nie znalazłem takiej opcji. Radio uruchamia się przy starcie, gra sobie muzyka i chyba jedyna opcja to jedynie jego wyciszenie, ale czy nie będzie mieć to wpływu na zużycie energii, skoro radio sobie gra w tle ale jest jedynie wyciszone?

Z góry dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość, jeśli ten temat był już poruszany :)
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2017, o 18:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyłączenie radia czy tylko wyciszenie?

Post autor: Andys »

Cześć, próbowałeś nacisnąć symbol włącznika i chwilę przytrzymać? Nie za długo, bo zrobisz soft reset.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyłączenie radia czy tylko wyciszenie?

Post autor: ZenekPL »

Naciśnięcie powoduje wyciszenie, przytrzymanie około 3sek powoduje wyłączenie całego systemu i właczenie w jego miejsce zegara, przytrzymanie około 10s powoduje restart systemu.
Jak Nie chcesz mieć muzyki a chcesz mieć włączony ekran, możesz odpalić multimedia ze źródłem dźwięku na którym nic nie ma (np. bluetooth) ;) (ale to raczej nie ograniczy zużycia prądu)
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Wyłączenie radia czy tylko wyciszenie?

Post autor: 3pm_krk »

Dzięki za odpowiedź. Dziwny to patent, żeby nie móc wyłączyć radia... ale może wszystkie nowe samochody tak teraz mają...
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
komoornik
Posty: 1025
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyłączenie radia czy tylko wyciszenie?

Post autor: komoornik »

Tak to działa w nowoczesnym infotainment. Jak już się odpali to i tak system musi pracować w tle, inaczej czekał byś ciągle wieki na uruchomienie.
ODPOWIEDZ