Superb vs Mercedes vs BMW

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: jjumbo »

a ja nie temat otwarty "umowa" , "umowa" " ale "umowa" :lol: dalej koguciki co z wami :lol:
warszawiak wymiękasz co z tobą? nie dasz rady?
BMW Na m-power zawieszeniu nie da rady zwykłej skodzie turbo doładowanej :o
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: sjak »

Bart Wa
No i nasunęła mi się kwestia z jednego z kultowych filmów "... no i cały misterny plan w p...u " :D
A tak już poważnie - nie będę wdawał się w dalsze dyskusje - chyba w tym zarówno ja jak i Ty dotarliśmy do pewnego wspólnego mianownika, a używając terminologii matematycznej - CBDU :)
Natomiast szczerze (i absolutnie bez złośliwości) żałuję, że nie podniosłeś rzuconej przeze mnie rękawicy. Sam byłem ciekaw wyniku, zwłaszcza, że przy moim, śmiem twierdzić, nie najmniejszym doświadczeniu z różnymi markami, akurat o BMW wiem stosunkowo mało. Ale cóż, rozumiem i szanuję Twoją decyzję. Tą gałąź wątku ze swojej strony uważam za zamkniętą.
I przynajmniej z mojej strony - bez urazy :)
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

Panowie ale o czym my rozmawiamy ??? Co to porównanie ma na celu? Jak zinterpretujemy wynik?
Przypuśćmy, że robimy test na płycie poślizgowej i Twój turbo Superb II wygrywa i co wtedy... Czy to już znaczy, że mój superb 1 z 2003r jednak wcale nie jest wolniejszy w zakręcie od bawarki??

Sorry, za wysoka matematyka dla mnie i ja nie potrafię tych dwóch wartości sprowadzić do wspólnego mianownika i jakoś przeliczyć...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: szms »

Wiesz co Barcie? Jedyne co mi się nasuwa na myśl "nie chce mi się z tobą gadać"
Nie ma to jak z rana poczytać Twoje wpisy :ugeek: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

BART WA pisze:Panowie ale o czym my rozmawiamy ??? Co to porównanie ma na celu? Jak zinterpretujemy wynik?
Przypuśćmy, że robimy test na płycie poślizgowej i Twój turbo Superb II wygrywa i co wtedy... Czy to już znaczy, że mój superb 1 z 2003r jednak wcale nie jest wolniejszy w zakręcie od bawarki??

Sorry, za wysoka matematyka dla mnie i ja nie potrafię tych dwóch wartości sprowadzić do wspólnego mianownika i jakoś przeliczyć...
Sam jesteś sobie winny Bart. Napisałeś:
BART WA pisze:

Nie wiem z kąd wytrzasnąłeś wątek zawieszeń BMW z lat 80-tych skoro wszędzie pisałeś o 10-letnich autach. Tak dla przykładu powiem Ci, że moją 10 letnią bawarką z jej "archaicznym" zawieszeniem jestem w stanie ten sam zakręt przejechać nawet 40km/h szybciej niż superbem na jego wypasionym wielowahaczowym zawieszeniu
Pomijając już kwestię, iż przy Twoich licznych literach przed nazwiskiem razi brak znajomości języka polskiego, trzeba zauważyć, że pisałeś o 1) 10cio letniej bawarce o archaicznym zawieszeniu i 2) superbie. Nie pisałeś, że chodzi Ci o Twojego Superba, a w sytuacji gdy w jednym przypadku powołujesz się na archaiczność zawieszenia bmw a w drugim nic o tym nie wspominasz to sugestia, że chodzi o Superba 2 jest wyraźna. Bo projekt zawieszenia zastosowanego w Twoim BMW nie jest pewnie wcale starszy niż projekt zawieszenia z S1, które ma przecież przeszczepione rozwiązania z passata b5 (którego produkcja zaczęła się w 1996 r., czyli 16 lat temu).

W mojej ocenie mało prawdopodobne aby udało Ci się wyjść z twarzą z tej sytuacji :)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

szms- "Wiesz co Barcie? Jedyne co mi się nasuwa na myśl "nie chce mi się z tobą gadać"
Nie ma to jak z rana poczytać Twoje wpisy :ugeek: :mrgreen:"

może dla tego, że masz do powiedzenia tyle samo konkretów jak w wątku o tym, że po kupnie dziesięcioletniego bmw wkładasz w remont kasę przewyższającą jego wartość... myślę, że to wystarczy za komentarz - TAM TEŻ NIC SENSOWNEGO NI BYŁEŚ W STANIE NAPISAĆ!

Zuber - wszystkie moje wypowiedzi zawsze dotyczyły moich egzemplarzy. Przejrzyj wątek od początku. Zaznaczałem wielokrotnie że dotyczy to superba 1. Poza tym jak przesuniesz swój wzrok delikatnie w lewo od okna dialogowego masz jak wół napisane:
"(...)
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX
(130KM, 5b) "


Jeśli Ci tego mało przeczytaj kilka następnych wypowiedzi gdzie jest podany rocznik auta a nawet rodzaj ogumienia. Nie wiem więc jakim cudem zrozumieliście że to superb II.

PANOWIE, NAJPIERW MYŚLIMY, POTEM PISZEMY!
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: sjak »

BART WA pisze:
szms pisze: Wypowiedziałem się w temacie porównania kilkuletniego samochodu klasy premium (niestety wybacz - niekoniecznie musi być to BMW :shock: ) do nowej Skody Superb II
... Tak dla przykładu powiem Ci, że moją 10 letnią bawarką z jej "archaicznym" zawieszeniem jestem w stanie ten sam zakręt przejechać nawet 40km/h szybciej niż superbem na jego wypasionym wielowahaczowym zawieszeniu




wytłuszczenia moje

Pewnie niejednokrotnie zdarza mi się najpierw napisać a potem pomyśleć, ale jest przycisk edytuj, z którego dość często korzystam :).. Ale jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to nigdy nie miałem z tym problemów (tak przynajmniej do teraz mi się wydawało)

Bart,to Twoja dyskusja sprzed kilku dni. Oczywiście wyrzuciłem inne argumenty, z którymi nie dyskutuję. Ale sensu wpisu w żaden sposób nie przeinaczyłem. Czy ktoś to napisał za Ciebie, że o tym nie pamiętasz?
Albo proszę, podaj zgodną z zasadami logiki inną interpretację tego, co napisałeś
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

I przy okazji wyjasnij jaki sens miałoby Twoje zdanie gdybys porownywal w nim 9cio letnią skodę i 10cio letnie bmw.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: szms »

@Bart - Człowieku nie krzycz z rana, trochę wyciszenia by Ci się przydało. Nie spinaj się, bo Ci pompka wyskoczy przez gardło i nawet beemka Cię nie wyprowadzi z tego życiowego zakrętu.
Jakiś napity kibic wymiotował Ci w taksie, że taki rozgoryczony życiem chodzisz?


Skoro wypowiadasz się na temat swoich egzemplarzy to dlaczego twierdzisz, że skoro Twoja beema jest jak bugatti to wszystkie takie są.
Równie dobrze mogę powiedzieć, że Vectra C to wspaniały samochód, który nigdy mnie nie zawiódł, a jaka opinia o oplach jest wiadomo, podobno rdzewieją na placu, a mi po 6 latach nie wyskoczyło ani kropeczki rudej, nawet w podwoziu, zawieszenie ok, silnik też wspaniały(nawet po ponad 240 tys. km po naszych drogach (mimo, że omijam dziury to nie da się czasami jechać... ale to osobny temat :) ), a Ty mnie zaraz pojedziesz, że z tą Vectrą to mogę sobie do lasu na grzyby jeździć.
:]
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: sjak »

BART WA pisze:

PANOWIE, NAJPIERW MYŚLIMY, POTEM PISZEMY!
Bart, dla Twojej informacji - pisanie całego tekstu wielkimi literami wg przyjętych na forach zasad oznacza krzyk
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: neck99 »

Ja pierniczę ten temat dalej ciągniecie - nie szkoda wam czasu ;-) Przecież to bezsensowne spieranie się tak samo można się spierać co było pierwsze jajko czy kura.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Barcisław, tak się zbierałem, żeby Ci konkretnie odpowiedzieć, ale wiesz co - w dupie to mam.
Masz 100% racji, że nie popatrzyłem w TWOJE auto - połowę dyskusji z Tobą przeprowadziłem myśląc, że mówisz o NOWYM SII i starej becie, a nie o dwóch "dobrze wypielęgnowanych" tłuczniach... Mea Culpa. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko (i aż) to, że wątek nie jest o Twojej kolekcji przechodzonych taryf tylko o porównaniu aut z bieżącej produkcji.

Twoje zdanie na temat moich kompetencji zlewam totalnie. Zdanie zmieniłem dokładnie w chwili, gdy się zorientowałem, że miałbym się ew. "ścigać" nieznanym 130KM 1,9TDI starszego typu, a nie autem na gwarancji - musiałbym być totalnym idiotą, żeby na to pójść, szczególnie przy Twoich oczekiwaniach - nie stać mnie, żeby Ci sfinansować zakup kolejnej taxi i nie mam Cię w dowodzie więc nie ma żadnego powodu żebyś na mnie miał żerować. Resztę pominę, co z siebie nie wyplujesz to już i tak mi ciśnienia nie podniesiesz. Bywaj.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: sjak »

neck99 pisze:... tak samo można się spierać co było pierwsze jajko czy kura.
Ja uważam, że jednak kura :ugeek: . A Ty :?: :lol: :lol: :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: szms »

Aż mi głupio, że to ja wywołałem tę niemiłą spinkę :shock:
Tylko, że z drugiej strony niektórym brakuje dystansu do siebie i poczucia humoru, które na forum powinny chodzić parami :)

Drogi Barcie - chill out!

W ramach poprawy humoru proponuję kupno czegoś tak pięknego jak to:

http://allegro.pl/bmw-alpina-b6-2-8-e36 ... 63834.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Piterko »

Wszyscy jaka spina hahaha. Dajcie sobie po razie jak mezczyzni i po sprawie ;p
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
ODPOWIEDZ