Superb vs Mercedes vs BMW

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: jjumbo »

nie no wymiękacie co z was za faceci. :shock: Bart wa co z tobą twoje środowisko taxi jak sie o tym dowie nie da ci żyć :lol:
mientki jesteś przecież taksiarze to najszybsi kierowcy w mieście a jeszcze w BMW , założe sie że inni w skodzie nie daliby rady , skodami to tylko dziedki i weterani jeżdzą , albo producenci drobiu oni zawsze kurę na masce mają :lol:
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Piterko, jjumbo - bedzie tego. Środowisko taxi ma inne rzeczy do roboty niż czytać fora, a podjudzanie skończy się wyłącznie dyskusją na ka na cha i na dupa i zamknięciem wątku. Po ch... ?
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: sjak »

Dokładnie. Podłączam się do prośby DATO. Kiedyś Wojciech Młynarski popełnił piosenkę, gdzie słowa refrenu brzmiały mniej więcej tak:
"... trzeba wiedzieć, kiedy w szatni płaszcz pozostał przedostatni, trzeba wyczuć, kiedy wstać i wyjść..." :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Fajne...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: szms »

E tam, e tam :shock:

Bart szykuje ripostę... która sprawi, że buty wam pospadają! :P (mi pewnie też, dlatego w razie czego chodzę boso :mrgreen: )
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Zaj007 »

Popieram! Zamknąć ten idiotyczny temat. Dość już internetu zrobiliście! 13 stron o niczym!
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: szms »

Ej, ale... kto to ten nicze? :shock:


:mrgreen:
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

jjumbo pisze:nie no wymiękacie co z was za faceci. :shock: Bart wa co z tobą twoje środowisko taxi jak sie o tym dowie nie da ci żyć :lol:
mientki jesteś przecież taksiarze to najszybsi kierowcy w mieście a jeszcze w BMW , założe sie że inni w skodzie nie daliby rady , skodami to tylko dziedki i weterani jeżdzą , albo producenci drobiu oni zawsze kurę na masce mają :lol:
Czy ja wiem... Z tego co zauważyłem skoda jest coraz częściej wybierana na taksówkę ze względu na relatywnie niski koszt eksploatacji. Po cholerę jeździć E klasą do której hydropneumatyczny amortyzator kosztuje 4000zł skoro klient wsiadając do mietka i skody tak samo zapłaci te 2.40 za km.
Co do tego czy najszybsi... raczej nie zależy im (nam) aby spalić jak najwięcej paliwa (co się nie przekłada na zysk). Prawdą jest jednak, że człowiek całe życie się uczy a robiąc te 200km dziennie umiejętności sukcesywnie wzrastają. Może są szybsi od standardowych kierowców ze względu na przywileje korzystania z bus pasów, mostu Śląsko-Dąbrowskiego, Nowego Światu/Krakowskiego Przedmieścia, czy prawa jazdy na wprost ul Grzybowską na całym odcinku przez co przy tak rozkopanej stolicy daje takie "fory", że osoba spiesząca się na spotkanie wysiada z własnego samochodu i przesiada się do taxówki, żeby tylko się nie spóźnić.
Co do BMW na taxi to raczej rzadko wybierana marka w tej branży. Sam mimo wielkiej sympatii do tej marki nie zdecydowałem się na nią (może dlatego, że koszt zakupu interesującego mnie rocznika budżetowo nie wygląda rozsądnie). Dodatkowo odnoszę wrażenie (może mylne), że ta marka ma pół sportową charakterystykę i jak miałbym swoją bawarką jeździć po mieście 200km dziennie i zatrzymywać się do zera przed każdym progiem spowalniającym i zaciskać zęby w oczekiwaniu na zgrzyt to szlak by mnie trafił. Poza tym sama charakterystyka 6-o cylindrowych benzynowych jednostek nie sprzyja ekonomi - te auta kochają obroty i jazda na niskich obrotach jest "nieprzyjemna". Niestety BMW i diesel to pomyłka :( nawet jeśli to 550dM
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: jjumbo »

BART WA cieszę się ,że już złagodniałeś i nie dajesz się prowokować po co te nerwy i przepychanki , po co utrudniać sobie życie
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

Przecież ja od początku i przez cały przekrój tego wątku byłem łagodny i tylko racjonalnymi argumentami łagodziłem wasze pieniackie zarzuty. Może tak to odebraliście dlatego, że niektórym ciśnienie skakało gdy pisałem, gdy głosiłem swoje niepopularne poglądy na temat tego "że skoda nie jest żadnym ósmym cudem świata".

Tak czy inaczej jakoś specjalnie "awanturny" nie jestem, po prostu bez rozsądnych argumentów ciężko mnie nakłonić do zmiany dobrze przemyślanego poglądu.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: szms »

Drog Barcie, nie obrastaj w piórka i nie rób z siebie "mesjasza tematu".

Nikt nie napisał, że skoda to ósmy cud świata :shock: :? 8-) :lol:

Powiem Ci, że na tle 911-stki Twoja beemka też nie jest ósmym cudem świata :lol:

Tylko się nie denerwuj, bo nie widzę tych Twoich argumentów zmieniających mój światopogląd o 180 stopni :)

Miłego popołudnia!
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: sjak »

Właśnie wróciłem z salonu Mercedesa (muszę kupić jakiegoś dostawczaka z AT, więc pewnie będzie Sprinter). Z ciekawości wsiadłem do E-klasy z tyłu. Qrde, jak tam ciasno ...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: szms »

Mogę się podroczyć?


Ale E-klasa to nie beemka, o czym Ty piszesz :mrgreen:

A teraz serio, serio. Tyle miejsca z tyłu tylko w S-klasie i 7-mce, 8-mce można szukać :)
Co nie zmienia faktu, że wolę siedzieć z przodu po lewej stronie :mrgreen:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

A dziś mierzyliśmy bagażniki S2 kombi i Octy kombi i nie wiem, czy O2 nie ma nawet większego ??? Aż pewnie sprawdzę jak wygląda pojemność bo niektóre wymiary większe, niektóre mniejsze :)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: bogge »

Octavia ma większy, mnie też to zdziwiło, no ale Octavia jest bardziej pozycjonowana pod pracę i dlatego pepiczki dali największy w klasie kuferek, żeby tych kilkanaście/dziesiąt litrów dawało przewagę.

Ja tam na bagażnik w swoim twin door sedanie nie narzekam, bydlę mieści wszystko ;) a w ten piątek w nocy przekonam się, jak sprawi się w pakowaniu na letnie wakacje - urlop za 4 dni i 2 tygodnie byczenia się na słoneczku :-)
ODPOWIEDZ