Grzechotanie przy ruszaniu + inne usterki SIII

czarekawf
Posty: 22
Rejestracja: 4 paź 2020, o 17:28
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Cezary

Grzechotanie przy ruszaniu + inne usterki SIII

Post autor: czarekawf »

Witam,

Skoda 2,0 190 km 4x4 2016

kiedyś zbiorę wszystkie irracjonalne usterki i opiszę historię mojej kury. Już zaczynam w nią wątpić... Natomiast chciałbym pozbyć się kolejnych... i szukam podpowiedzi, w którą stronę iść....

1. Podczas ruszania ze skręconymi kołami słyszę grzechotanie / chrobotanie z układu napędowego z przodu.

Czy to przeguby? WEW? ZEW? Komplet wymieniać? Parę, czy wystarczy ten luźny? Jeśli to w ogóle to? Może ktoś zna temat...?

2. Wymieniłem tuleje wahaczy przednich (tylne) na twardsze (polecane z AUDI RS chyba). Jednocześnie wymieniłem stabilizatory na sportowe przód i tył. Po operacji ustawiłem zbieżność ponoć w jednym z lepszych warsztatów z wydrukiem, że wszystko jest ok... a auto ściąga w prawo... oponę mi jedną bocznie kosi bardziej... Ma ktoś pomysł co to może być? zamieniałem koła stronami i jest to samo tzn nadal mnie ściąga w tą samą stronę.

3. Podczas jazdy na wprost przy przyśpieszaniu z prędkości około 80 - 120 pojawiają się wibrację. Czy to mogą być te przeguby, czy to raczej łącznik elastyczny wału?? A może to jakieś inne cholerstwo?

4. Wybarwił mi się led w lampie przedniej (zmienił barwę). Czy muszę wymienić całą lampę aby kolor był symetryczny, czy można jakoś temu zaradzić w chałupniczy ale skuteczny sposób?

będę wdzięczny za połączenie się ze mną w udręce i napisanie paru słów... jak ktoś orientuje się w tych tematach
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Grzechotanie przy ruszaniu + inne usterki SIII

Post autor: kefirek »

1. Podczas ruszania ze skręconymi kołami słyszę grzechotanie / chrobotanie z układu napędowego z przodu.
Prędzej łożysko. Przegub zewnętrzny stuka przy max skręconych kolach i przyspieszaniu. Wewnętrzny przegub żeby zajechać to nie wiem co trzeba zrobić
3. Podczas jazdy na wprost przy przyśpieszaniu z prędkości około 80 - 120 pojawiają się wibrację. Czy to mogą być te przeguby, czy to raczej łącznik elastyczny wału?? A może to jakieś inne cholerstwo?
Zacznij od wyważenia kół
kolczyq
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2020, o 21:00
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Grzechotanie przy ruszaniu + inne usterki SIII

Post autor: kolczyq »

U mnie wymienili półoś (niepotrzebnie, ale to ASO) z przegubem wewnętrznym i wibracje ustały. Za to pojawiły się stuki przy przyspieszaniu i ruszaniu... No i znowu wizyta w ASO się szykuje.
czarekawf
Posty: 22
Rejestracja: 4 paź 2020, o 17:28
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Cezary

Re: Grzechotanie przy ruszaniu + inne usterki SIII

Post autor: czarekawf »

Witam - aktualizacja:

Ad 1 Grzechotanie / chrobotanie podczas ruszania: sytuacja kuriozalna. Jakiś czas temu wymieniłem osłonę silnika na stalową. Okazało się, że w jednym miejscu: przy skrzyni biegów w normalnych warunkach ma przerwę ale widocznie przy ruszaniu ze skręconymi kołami tej przerwy nie ma. Odkryłem to dopiero po pewnym czasie bo w tym miejscu widać było że metal tarł o metal bo pojawiła się rdza. Po zdjęciu osłony silnika metalowej problem zniknął

reszta: nadal nad nią pracuję.

Obecnie szukam najlepszego ustawiacza geometrii w Gdańsku. Ktoś coś? Najlepiej posiadającego dostęp do technologii kosmicznej...
ODPOWIEDZ