Problem z internetem w Amundsenie po wymianie wyświetlacza

jarkubiak
Posty: 111
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Problem z internetem w Amundsenie po wymianie wyświetlacza

Post autor: jarkubiak »

Witajcie,
Nie wiem czy ktoś mi odpowie ale jednak zapytam. Co może być przyczyną zmiany zachowania usług Care Connect i dostępu do internetu? Inaczaj - opiszę całość po kolei.
Wymieniono mi na gwarancji wyświetlacz Amundsena w kwietniu tego roku. Nowy wyświetlacza zaczął szwankować (miganie podświetlenia) we wrześniu i wtedy szpece z ASO stwierdzili że trzeba sprawdzić aktualizację oprogramowania (!) na pierwszy rzut oka było widać że to usterka elektryczna ale oni przecież wiedzą najlepiej. Zmienili więc oprogramowanie na nowsze. No i się zaczęło.
1. ikonka kuli ziemskiej przed aktualizacją u mnie była biała i na jej tle było autko - zgodnie z instrukcją usługi lokalizacyjne i inne pierdoły są aktywne, dostęp do internetu (tego skodowskiego) jest Teraz po aktualizacji ikonka globusa jest czerwona i nie zmienia tego nic poza włączeniem internetu z komórki (WLAN) - wtedy robi się biała, obok jest napis WLAN. Autka dalej nie ma. Tłumaczą mi że tak ma być i że nie mam wykupionych płatnych usług - przed aktualizacją też nie miałem a jednak ikonka była inna
2. WLAN w radiu - po połączeniu z moim telefonem połączy się od razu. Po rozłączeniu wraca do stanu sprzed połączenia - widzi telefon ale nie łączy się automatycznie, jakby nie pamiętał ustawień (hasło trzeba wpisywać za każdym razem)
Zmiana oprogramowania zmieniła lekko wizualnie system wyświetlania - np. komunikat o pozostawionym telefonie jest inny, auto w zakładce CAR to teraz wersja poliftowa a wcześniej miałem wyświetlany mój model nawet z moimi felgami i w moim kolorze. Może się mylę, ale wyglądało to tak jakby czytał z VIN wygląd auta.

Nie mam innego auta do porównania - może rzeczywiście skoda coś namieszała w usługach Care Connect i teraz ma to się swiecić na czerwono ale jakoś mnie to tłumaczenie ASO (TTTM) nie przekonuje.
Pomóżcie plis bo mnie to strasznie wkurza jak wiem, że coś nie działa a powinno.
jarkubiak
Posty: 111
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z internetem w Amundsenie po wymianie wyświetlacza

Post autor: jarkubiak »

Czy ktoś pomoże? Minęło trochę czasu a u mnie bez zmian. Kodowania sprawdzone, nigdzie nie widzę opcji związanych z funkcjami online... Brakuje mi już pomysłów.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Problem z internetem w Amundsenie po wymianie wyświetlacza

Post autor: pab567 »

Bywasz w Warszawie?

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

jarkubiak
Posty: 111
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z internetem w Amundsenie po wymianie wyświetlacza

Post autor: jarkubiak »

Bardzo rzadko niestety
jarkubiak
Posty: 111
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z internetem w Amundsenie po wymianie wyświetlacza

Post autor: jarkubiak »

A masz jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Problem z internetem w Amundsenie po wymianie wyświetlacza

Post autor: pab567 »

Nie, ale jak będziesz to daj znać wcześniej, sprawdzimy, może coś się znajdzie.
ODPOWIEDZ