Jaki akumulator wybrać ???

maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jaki akumulator

Post autor: maureliusz »


rezon pisze:[
Jak masz problemy z czytaniem i rozumieniem - nie czytaj. Opanuj na początek znaczenie słowa "bilans". W połączeniu z "energetyczny" pójdzie już trudniej, ale może dasz radę. Zrozumienie tego, że duży i mały akumulator potrzebują tyle samo prądu, aby uzupełnić rozruch wydaje się przekraczać poziom intelektualny.
Miły jak zawsze...

Przeczytaj co napisałem... Bez sensu wkładać większe AKU jak wszystko sprawne. Włóż se next time dwie 6V szeregowo jak c330...

Wszystko zależy od przypadku konkretnego. Jak ktoś ma problem....to większe AKU nie pomoże bo bilans ma ujemny i żarżnie go szybciej. Ty musisz mieć wszystko na trzech ekranach łopatologicznie...bo nie domyśli się skrótowej wypowiedzi. Książki pisz... trylogie :-)

PS. Dobrze że moja ciocia nie jest z Pcimia...



Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
lwlw
Posty: 213
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Jaki akumulator

Post autor: lwlw »

Większe aku bilans ma ujemny, a małe już ma dodatni. Czego @rezon nie rozumiesz? :shock: :lol:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki akumulator

Post autor: rezon »

lwlw pisze: 17 sty 2021, o 04:02 Większe aku bilans ma ujemny, a małe już ma dodatni. Czego @rezon nie rozumiesz? :shock: :lol:
ten poziom abstrakcji wykracza po za moje techniczne wykształcenie. Trzeba chyba jakąś psychiatrię on-line zrobić :lol: :lol: :lol: i zdiagnozować przypadek, a nie dyskutować z nim. Zaraz będą jeszcze plusy dodatnie i ujemne jak u klasyka :lol: :lol: :lol: Dodatnie do małych, ujemne do dużych aku :lol: :lol: :lol:
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jaki akumulator

Post autor: maureliusz »

Genralnie zmiana aku na większy - idiotyzm, bo po co? Jak wszystko w aucie jest OK to nie ma sensu musi działać.

Jak ktoś zmieni AKU bo mu... czasami nie pali, bo ma problem z innego powodu, to w przypadku gdy będzie jeździł na krótkich odcinkach... który AKU będzie bardziej dostawał w d...?
Ten mały, co go zdąży doładować procentowo mocniej / czy ten duży wiecznie nie doładowany w większym stopniu?

Drugi temat to systemy ładowania w nowych autach, które domyślam się używają nieco bardziej złożonych algorytmów, raczej dobranych do pojemności AKU w aucie.
Z jakiegoś powodu się jego wartość wpisuje.
Ale tego temat nie znam nie wymądrzam się.

Tyle w temacie mędrcy świata monarchowie / nigdzie nie napisałem, że nie można włożyć większego. Można tylko po...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki akumulator

Post autor: rezon »

maureliusz pisze: 20 sty 2021, o 22:57 Genralnie zmiana aku na większy - idiotyzm, bo po co? Jak wszystko w aucie jest OK to nie ma sensu musi działać.

Jak ktoś zmieni AKU bo mu... czasami nie pali, bo ma problem z innego powodu, to w przypadku gdy będzie jeździł na krótkich odcinkach... który AKU będzie bardziej dostawał w d...?
Ten mały, co go zdąży doładować procentowo mocniej / czy ten duży wiecznie nie doładowany w większym stopniu?

Drugi temat to systemy ładowania w nowych autach, które domyślam się używają nieco bardziej złożonych algorytmów, raczej dobranych do pojemności AKU w aucie.
Z jakiegoś powodu się jego wartość wpisuje.
Ale tego temat nie znam nie wymądrzam się.

Tyle w temacie mędrcy świata monarchowie / nigdzie nie napisałem, że nie można włożyć większego. Można tylko po...
Dopiero co się wymądrzałeś z 10% pojemności, a teraz się nie znasz? W końcu :lol: :lol: :lol: Akumulator wymienia się nie jak czasami nie pali, tylko jak mocno straci parametry - pojemność, prąd. Po 8-10 latach - niemal pewne, rekordzista znajomego miał 13 lat. W O2 padł mi na skrzyżowaniu w czasie jazdy po 5-ciu latach - dostał zwarcia na jednej celi, prawdopodobnie wykruszyła się masa czynna. W miejskim autku po 8 latach miał może 50% nominalnej pojemności i jesienią zaczynały się problemy z rozruchem - z uwagi na wiek miał prawo. Dlatego wymienia się akumulatory, a nie dlatego że czasami nie pali :lol: :lol: :lol: .
Ten duży i ten mały będą miały tak samo przerąbane na krótkich odcinkach, ale duży zawsze będzie dawał lepszego kopa - nawet jak ma tyle samo energii - konstrukcja mu na to pozwoli. Nie włożysz 100% większego aku z uwagi na brak miejsca, 10-20% często się mieści - zwłaszcza w benzynowych samochodach. Taka różnica dla systemu ładowania - nie ma większego znaczenia. Dla rozruchu - to nawet 100A więcej, a to da się odczuć.
Znowu dużo znaków i linijek, nasza światłość jeszcze ogarnia czy już główka zabolała? :lol: :lol: :lol:
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Jaki akumulator

Post autor: coolmobil »

Panowie a wy to tak z zasady lubicie prowadzić takie dyskusje między w każdym możliwym wątku?
Kurcze kolejne forum gdzie podobne charaktery na siebie trafiają.
Widać tak musi być



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki akumulator

Post autor: rezon »

coolmobil pisze: 21 sty 2021, o 08:41 Panowie a wy to tak z zasady lubicie prowadzić takie dyskusje między w każdym możliwym wątku?
Kurcze kolejne forum gdzie podobne charaktery na siebie trafiają.
Widać tak musi być
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SOrry, ale nie lubię jak ktoś wciska kit typu bilans energetyczny będzie lepszy w małym niż w dużym akumulatorze, chociaż naprawdę to będzie tak samo w jednym i drugim. Jak pobierze się 10Ah, to należy tyle oddać zarówno do akumulatora 20Ah, jak i 200Ah. Straty ładowania, przechowywania i rozładowania pomijam. Hasło "to wy wymieniacie gumki w szkieletowych wycieraczkach, bo ja mam banany" to już w ogóle mnie osłabiło - ego na miarę rzymskiego cesarza. Jeszcze tylko zdjęcia żony Kleopatry brakuje :lol: :lol: :lol:
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: Jaki akumulator

Post autor: Skodnik4x4 »

A jakby go tak wywalić z tego forum, pisałem do niego tu i na PW co o nim myślę a on nadal w tym samym stylu się wymądrza. Taki dowcip mi się przypomniał " Co mówi żona nauczycielka do męża po nieudanym seksie? _______________ Powtórz ośle! "
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Jaki akumulator

Post autor: leszekmw »

od razu wywalić :?:
no no..ostro kolega idzie...
lwlw
Posty: 213
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Jaki akumulator

Post autor: lwlw »

Ja zapamiętałem najbardziej jak ktoś mu napisał kiedyś coś w stylu "naprawdę nie musisz się wypowiadać w każdym temacie" :lol:
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jaki akumulator

Post autor: maureliusz »

To złożcie wniosek do admina: wywalić za wysokie EGO i posiadanie własnego zdania.

REZON ostatnie słowo do Ciebie... - nie przekręcaj i nie pisz czegoć coś nie napisałem, albo cytuj... świetnie umiesz tę opcję do bólu :-) i nadal g... zrozumiałeś.
Sam sobie piszesz moje odpowiedzi i sam sobie na nie odpowiadasz.... BRAWO TY!
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki akumulator

Post autor: rezon »

maureliusz pisze: 21 sty 2021, o 16:02 To złożcie wniosek do admina: wywalić za wysokie EGO i posiadanie własnego zdania.

REZON ostatnie słowo do Ciebie... - nie przekręcaj i nie pisz czegoć coś nie napisałem, albo cytuj... świetnie umiesz tę opcję do bólu :-) i nadal g... zrozumiałeś.
Sam sobie piszesz moje odpowiedzi i sam sobie na nie odpowiadasz.... BRAWO TY!
Mówisz masz, jakbyś nie pamiętał.
maureliusz pisze: 15 sty 2021, o 20:39 ...A właśnie te gumki to rozumiem w szkieletowych zmieniacie? Bo ja piszę o bananach
...
Wow, banany masz... ze skórki trzeba obierać przed czy po założeniu? :lol: :lol: :lol: Nie to co my druciaki, a nie wróć - od O2 nie mam druciaków czyli jakieś 15 lat :lol: :lol: :lol:
A 10Ah wzięte z większego to gorzej niż z małego akumulatora bo mają różny bilans energetyczny na krótkich trasach? :lol: :lol: :lol: Dwa lata temu musiałem wymienić w miejskim autku - teraz niemal żałuję, że kupiłem większy niż był. Muszę go więcej ładować bo ma gorszy bilans :lol: :lol: :lol: Tylko jak jest 10% większy, to ma bilans gorszy o 10% czy o 50%? :lol: :lol: :lol: No i jakoś moja ładowarka ma jakieś dziwne krzywe ładowania, a nie prąd równy 10% pojemności - to chyba muszę ją wyrzucić i zbudować sobie porządną na mostku, bo przecież prąd 10% pojemności ma dawać. :lol: :lol: :lol: Całe szczęście, że potrafiłem sobie takie rzeczy konstruować, może dam jeszcze radę poskręcać kabelki :lol: :lol: :lol:
No zrozum, że inni też coś wiedzą, też potrafią, kupując samochód dokonują mniej lub bardziej świadomych wyborów. Sprawdziły Ci się OXIMO - super. takich postów więcej. serio, serio. Nie znam tej marki, może kiedyś się skuszę - chociaż raczej pozostanę przy ori, które też są dobre. Ale z różnym bilansem energetycznym to lepiej nie wyjeżdżaj - elektryka to nie jest Twoja najsilniejsza strona. Moja już też nie, ale kiedyś tam prądy musiałem opanowywać. Silnika sam nie rozbierałeś i nie naprawiałeś, czterołapem jeździsz krótko - to pisz o SWOICH doświadczeniach, a nie prawdy objawione. No i czytać się naucz :lol: :lol: :lol: teksty dłuższe niż 3 linijki :lol: :lol: :lol: Jakbyś jeszcze nie obrażał innych na forum... ale to już chyba zbyt wielkie marzenie :lol: :lol: :lol:
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jaki akumulator

Post autor: maureliusz »

Rezon... tę chorobę można leczyć...

Nic ci nie pasuje... Napisałem OXIMO albo nic? przeglądnij stare posty i po komentuj... czekam.

Atakujesz cały czas... weź się ogarnij... poproś żonę... może na koniec miesiąca będzie Twój dzień...:-) :-):-) a jak nie... zostaje ci Snickers.
I nie pisz za wszystkich ... bo tylko z tobą nie można rozmawiać.

Ps. Zobacz se nowe Hyundaie i wróć z fotą co mają...


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka






Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Jaki akumulator

Post autor: jarkow »

lwlw pisze: 21 sty 2021, o 15:05 Ja zapamiętałem najbardziej jak ktoś mu napisał kiedyś coś w stylu "naprawdę nie musisz się wypowiadać w każdym temacie" :lol:
To ja... I zdania nie zmieniłem.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jaki akumulator

Post autor: maureliusz »

Skoro walicie taki off topic...

Ciesze się że macie tyle radości/może zazdrości.

Nie ważne co ważne że o Tobie piszą :-) Tak 3mać bo bawi mnie to mega.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
ODPOWIEDZ