Jaki akumulator wybrać ???

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: marioti »

w sumie to że masz AGM-a bez start-stop to jest (była) dobra wiadomość bo chyba właśnie dzięki temu wytrzymał 12 lat. AGM jest jednak lepszy pod pewnymi względami od zwykłego.
Ale powiem ci, że nie jest to wyjątkiem, bo u siebie od nowości też miałem AGM 72Ah, a też nie mam start-stop. Aczkolwiek mój nie wytrzymał aż tak długo, bo obecnie siedzi już zwykły aku.
Swoją drogą w volovo s60 też oryginalnie miałem 80Ah AGM, a tam siedzi 2,0 benzyna (bez start-stop)
Ad6
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2018, o 15:27
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: Ad6 »

Witam wziąłem się za wymianę aku i mam problem z adaptacją vcds nie łączy się z modułem 61 w getwey 19 też nie ma możliwości adaptacji superb 2010 z fabrycznym aku varta 75ah AGM z tego co zdążyłem dojść to moduł regulowania ładowania do którego loguje się VCDS pod nr 61 jest przy bateria na kłamie minusowej i ma numer ze schematu j367. U mnie klema minusowa leci prosto na karoserię be z żądnego modułu czy to kożliwe że by fabryka dała aku AGM a nie dała specjalnego regulatora do niego?
darkow
Posty: 10
Rejestracja: 4 sty 2022, o 16:08
Samochód: Superb II
Rocznik: 2012
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: darek

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: darkow »

a czy ktoś zakładał agm tej marki ?
https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/ ... rawy-plus/

sprzedawca zachwala ja pierwszy raz o tym słysze
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: marioti »

Nie wiem jak ten konkretnie, ale kiedyś były testy na kanale mrakumulator. Testy sprzed 3 lat, Testował Grom premium, zwykły kwasowy. Producent to chiny lub Korea. Ale budowę miał całkiem spoko czyli płyty dodatnie w metodzie punching-owej, a ujemne cięto-ciągnione. Co ciekawe izolacja była na płytach ujemnych a płyty dodatnie były dodatkowo pokryte włóknem
W każdym razie całkiem spoko aku, gdzie dzisiaj 90% aku na naszym rynku to już w całości płyty cięto-ciągnione.
No ale tutaj to masz już nowy produkt i agm, więc może być różnie. Trzeba byłoby szukać info na innych forach
darkow
Posty: 10
Rejestracja: 4 sty 2022, o 16:08
Samochód: Superb II
Rocznik: 2012
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: darek

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: darkow »

marioti pisze: 24 lis 2023, o 09:53 Nie wiem jak ten konkretnie, ale kiedyś były testy na kanale mrakumulator. Testy sprzed 3 lat, Testował Grom premium, zwykły kwasowy. Producent to chiny lub Korea. Ale budowę miał całkiem spoko czyli płyty dodatnie w metodzie punching-owej, a ujemne cięto-ciągnione. Co ciekawe izolacja była na płytach ujemnych a płyty dodatnie były dodatkowo pokryte włóknem
W każdym razie całkiem spoko aku, gdzie dzisiaj 90% aku na naszym rynku to już w całości płyty cięto-ciągnione.
No ale tutaj to masz już nowy produkt i agm, więc może być różnie. Trzeba byłoby szukać info na innych forach
dzięki za info to zostanę jednak klasycznie przy tym

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/ ... 70ah-760a/
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: marioti »

Akurat varta / bosh to jadą na marce i aku jest ok, ale nie wart swojej ceny. Są tańsze o identycznej budowie
TomikoS44
Posty: 5
Rejestracja: 1 mar 2021, o 14:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: TomikoS44 »

Czy kto z Was posiada akumulator AGM zamiast zwykłego? Postanowiłem zamontować taki u siebie w 1.8 TSI bez start-stop z 2015r. Ładowanie oscyluje cały czas w okolicach 14.8-14.9V. Temperatura otoczenia -3 stopnie. Zakodowany w VCDS natomiast nie spowodowało to żadnych zmian. Jeśli macie u siebie taki akumulator to dajcie znać jakie macie ładowanie :)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: marioti »

przeczytaj wątek.
Wielu tutaj, w tym ja, oryginalnie mieli AGM-my mimo braku start-stop.
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: pawellier »

Siema, dopadła mnie konieczność wymiany aku , od nowości zamontowany jest 68 Ah 680A AGM, po numerach wszędzie pokazuje mi że do mojego pasuje 70Ah i 760A tylko nie wiem czy się zmieści ten ma dl 278 mm a noe moge nigdzie znaleźć wymiarów tego co mam bo ich tu nie ma w sklepach, ostatnio dużo używałem webasta i to chyba dlatego padł, dziś przy -14 webasto nie wystartowało i silnik ledwo co zakręcił
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: marioti »

Patrząc też na twój silnik w opisie - tam wejdzie ci każdy w budowie L3. Ten co podałeś jest właśnie w takim rozmiarze, więc wejdzie
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Jaki akumulator wybrać ???

Post autor: pawellier »

Dzięki, jutro trzeba na zakupy pojechać, w razie czego mam boostera żeby go rano odpalić
ODPOWIEDZ