klimatronik dziwne zachowanie

kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: kacluk »

Witam Szanownych kolegów w nowym roku i prosze o pomoc.
Moje auto superb 2016 2.0tdi dsg, mam dziwny problem z ogrzewaniem w aucie. Mianowicie w aucie jest dość zimno. Temperatura ustawiona ma max a w aucie jest tak sobie. Ostatnio jeździłem scalą i fabią w benzynie i tam ogrzewanie na połowę było bardziej elektywne.

Ostatnio nawet zmieniłem pompę wody+rozrząd (przebieg 80k km) bo pompa strasznie hałasowała ale nie rozwiązało to problemu.
Do tego mam zakodowane aby panel pokazywał na jakim biegu chodzi dmuchawa i tu jest ciekawie..

Na dworzu +1 autem przejechałem 30km ogrzewanie na max i wewnątrz było średnio do tego zwiększając temperaturę panel klimatyzacji zwalnia z prędkością dmuchawy..

Ciekawe jest to iż w trybie auto powietrze nawet na max leci lekko ciepłe.. Ustawiając max temperature na max i nawiew tylko na kratki nawiewu czuć że leci gorące powietrze aż rękę ciężko utrzymać.
Jaka kolwiek inna zmiana nawiewu i powietrze jest "letnie"
Próbowałem już zrobić reset panelu klimatyzacji aby klapy się ustawiły na nowo i bez zmian.


Macie jakieś sugestie? Nie chciałbym z tym jechać do aso bo oni pojęcia nie mają co robią. Wymieniając rozrząd nalali mi pełen zbiornik płynu chłodzacego (niemal pod korek) i powiedzieli że go wciągnie..

w menu klimatyzacji mam opcję dodatkowego ogrzewania która jest właczona ale jak to działa??
Obrazek

Czy ktoś wie gdzie znajduje się czujnik temperatury wewnętrzej? może jest zabrudzony albo uszkodzony? Ma ktos jakieś pomysły?

https://www.youtube.com/watch?v=b1YItGy ... i-tvxiaomi

koleś1
Posty: 251
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: koleś1 »

kacluk pisze: 6 sty 2022, o 14:13 prosze o pomoc.
Mianowicie w aucie jest dość zimno.
Macie jakieś sugestie?
Obejrzyj ten film. Może ten problem i Ciebie dotyczy?
https://www.youtube.com/watch?v=WizfDwlKSR0&t=5s
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: kacluk »

Witam, widziałem ten film ale to nie to. Jeśli wcisnę auto na panelu to powietrze jest letnie. Ale no ustawie ręcznie 26stopni i nawiew na kratki+na nogi to leci ciepłe.
Chodzi mi dziwne zachowanie jak np dziś odpalam auto po nocy, na dworze +2. Temperaturę miałem ustawiona na +26 a panel sam ustawił wentylator tylko na 2 biegu. To zadałem temperaturę high to obroty dmuchawy smzwiekszyly się do połowy co jest dziwne.
Natomiast zmieniając na low wentylator wszedł ma max obroty.Mi się wydaje ze coś z czujnikiem temp wewnętrznej może być. I oszukuje na temperaturze. Ale gdzie on jest i jak wyglada?
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: Sdss »

Czujniki są w tunelach nawiewów. Miałem ten sam problem , najpierw diagnostyka który czujnik , potem wymiana.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: kacluk »

I to jest konkretna informacja, tak właśnie podejrzewałem czymujniki. Bo zaskoczyło mnie ze auto po nocy gdzie było zimno po ustawieniu nawiewu na min włączyło dmuchawy na maxa.

Możesz podpowiedzieć gdzie dokładnie są czujniki i jak je zweryfikować? Czy zrobię to obd11?
Możesz powiedzieć jak u Ciebie to wyglądało?

Auto było dokładnie wczoraj na serwisie olej, rozrząd+ pompa wody i przy diagnostyce nie znaleźli problemu.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: Sdss »

kacluk pisze: 7 sty 2022, o 20:34 I to jest konkretna informacja, tak właśnie podejrzewałem czymujniki. Bo zaskoczyło mnie ze auto po nocy gdzie było zimno po ustawieniu nawiewu na min włączyło dmuchawy na maxa.

Możesz podpowiedzieć gdzie dokładnie są czujniki i jak je zweryfikować? Czy zrobię to obd11?
Możesz powiedzieć jak u Ciebie to wyglądało?

Auto było dokładnie wczoraj na serwisie olej, rozrząd+ pompa wody i przy diagnostyce nie znaleźli problemu.
Auto nie grzało , poza maks. Kolega vcds mi sprawdzał, okazało się że jeden z czujników pokazuje 270 stopni.
ASO wymieniło.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: kacluk »

Ok. Ja w sumie mam gwarancje ale. UE wiem czy będę to robik przez nich. I tak rozglądam się za innym autem. Myślałem ze może sam naprawiałeś i ze może wystarczy coś wyczyścić
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: Sdss »

kacluk pisze: 7 sty 2022, o 22:35 Ok. Ja w sumie mam gwarancje ale. UE wiem czy będę to robik przez nich. I tak rozglądam się za innym autem. Myślałem ze może sam naprawiałeś i ze może wystarczy coś wyczyścić
Wystarczy wymienić czujnik.
MateuszC92
Posty: 19
Rejestracja: 27 maja 2021, o 13:27
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mateusz

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: MateuszC92 »

Część, również mam problem w temacie ogrzewania, może ktoś ma doświadczenie w podobnej sprawie. Moja usterka polega na tym, że zimne powietrze leci z przodu, natomiast z tyłu bardzo ciepłe (climatronic dwustrefowy, przy nastawie np. na 25stopni). Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: kacluk »

a robiłeś reset klimatronika? zeby klapy się zaadaptowały od nowa? bo w większości przypadków to najwiekszy problem.. U mnie problem ogrzewania to błachostka, auto od 2 tygodni stoi uziemnione awarią DSG..
MateuszC92
Posty: 19
Rejestracja: 27 maja 2021, o 13:27
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mateusz

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: MateuszC92 »

Tak, robiłem reset, nadal nie pomogło. Problem pojawia się w trasie, przy szybszej jeździe. Na postoju, czy w korku auto jest w stanie się dobrze nagrzać (również z przodu).
otis
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2022, o 22:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: otis »

Mateusz i co u ciebie było, bo mam taki sam problem.
MateuszC92
Posty: 19
Rejestracja: 27 maja 2021, o 13:27
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mateusz

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: MateuszC92 »

Finalnie wymieniona nagrzewnica i elektrozawór chłodzenia skrzyni. Wersja 280KM ma dosć skomplikowane chłodzenie i ten zawór pododował, że woda nie krażyła w pełnym obiegu, tak jak powinna. Jak na razie wszystko jest ok, webasto działa, zrobiłem 1000km i ogrzewanie również działa bez problemu.
otis
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2022, o 22:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: klimatronik dziwne zachowanie

Post autor: otis »

Ja to nie mam webasto wiec już trochę tego makaronu mniej, do wymiany nagrzewnicy trzeba było rwać deskę?
ODPOWIEDZ