VCDS Kodowanie

maro91
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2022, o 11:57
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

VCDS Kodowanie

Post autor: maro91 »

Cześć,

Nie mogłem znaleźć wątku dotyczącego kodowania VCDS'em dla S3 a tylko tym systemem operuję więc mam kilka pytań i liczę na pomoc ;) do tej pory udało mi się znaleźć instrukcję i z powodzeniem dezaktywować system start&stop oraz zmianę odczytu wartości potencjometru pedału gazu na "Audi" natomiast planuję doposażyć S3 w kilka dodatkowych funkcji takich jak:

-emergency breaking (hamowanie awaryjne - mrugający stop oraz światła awaryjne)
-pozycje led z tyłu aktywne w trybie jazdy dziennej
-kierunkowskazy z przodu "Audi Style" mrugające na zmianę z DRL (tu link https://www.youtube.com/watch?v=b8_pkELTQnk)
-"rzęski" led dla lamp przednich (i czy to wg możliwe, numer seryjny lampy w moim przypadku kończy się literą "A")
-lane assist (wyświetlanie obiektu na środkowym wyświetlaczu, o ile to też jest możliwe - pojazd jest wyposażony w radar przedni)

z góry dziękuję za pomoc!
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: VCDS Kodowanie

Post autor: mario789 »

Większość z tych rzeczy zrobisz przez obd11 w aplikacji poprzez gotowe sety modernizacyjne.

Co do lamp jeśli masz końcówkę a nic nie zrobisz bo fizycznie w lampie w miejscu tych „rzęsek” nie masz ledow. Pozostaje jedynie wymianę na lampy z końcówka b jeśli zależy Ci na tej funkcjonalności ( musisz tez oprócz lamp i kodowania zakupić dwa sterowniki do tych nowych lamp )
maro91
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2022, o 11:57
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: VCDS Kodowanie

Post autor: maro91 »

Czy jest ktoś z Warszawy, kto pomógłby mi to zakodować? Kierunkowskazy "Audi Style" próbowałem wielokrotnie niestety bez powodzenia.
ODPOWIEDZ