Obieg zamknięty klimatyzacji

Krzysiu78
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2020, o 09:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Obieg zamknięty klimatyzacji

Post autor: Krzysiu78 »

Witam, mam pytanie dotyczące działania obiegu zamkniętego. Mianowice podczas jazdy, po włączeniu obiegu zamkniętego, załącza mi się automatycznie klimatyzacja - rzecz jasna. Jednakże po kilku sekundach obieg zamknięty wraz z klimatyzacją samoczynnie się wyłącza. Po ponownym włączeniu działa. Jednakże przy kolejnej próbie włączenia obiegu zamkniętego, sytuacja jest podobna. Na początku roku byłem z tym problemem w serwisie i wymieniono mi czujnik jakości powietrza (czy coś w tym rodzaju), który znajduje się gdzieś na podszybiu od strony komory silnika. Jednakże problem z włączeniem obiegu wraz z automatycznie załączoną klimatyzacją powrócił. Dodam też, że posiadam opcję automatycznego obiegu zamkniętego, który jest aktywny i ma się rzekomo uaktywniać samoczynnie podczas np. poruszania się przed nami pojazdu o dużej emisji spalin, to, z tego co widzę, to od początku mi nie działało. Proszę o ewentualną pomoc w powyższych kwestiach :)
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Obieg zamknięty klimatyzacji

Post autor: Marianek »

""Dodam też, że posiadam opcję automatycznego obiegu zamkniętego, który jest aktywny i ma się rzekomo uaktywniać samoczynnie podczas np. poruszania się przed nami pojazdu o dużej emisji spalin, to, z tego co widzę, to od początku mi nie działało""

Ta funkcjonalność działa , powinna działać wtedy, gdy masz uruchomioną funkcję AIR CARE Climatronic-- masz taką opcję w menu climatronica?
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obieg zamknięty klimatyzacji

Post autor: pmi »

a ten automatyczny obieg zamknięty to gdzie się włącza?
Krzysiu78
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2020, o 09:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Obieg zamknięty klimatyzacji

Post autor: Krzysiu78 »

Ta opcja jest u mnie w menu (na środkowym pokrętle), i w ustawieniach jest: klimatronic bez opcji zaznaczenia, a bezpośrednio pod tym zamknięty obieg powierza. I mam to zaznaczone. Chyba to u mnie nie działa, tak jak wcześniej forumowicze też pisali. Nadal też nie wiem, jak jest z tym zamkniętym obiegiem powietrza.
raders
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2020, o 07:57
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Obieg zamknięty klimatyzacji

Post autor: raders »

Jeszcze mi się nie zdarzyło aby obieg zamknięty sam się włączył, a smrodzących pojazdów na ulicach cała masa. Natomiast sam się wyłącza, w sumie nie wiem kiedy i jak, ale jak mi się przypomni że mam włączony i chce go wyłączyć to on już wyłączony jest :) Dodam że AirCare włączam tam samo odruchowo jak wyłączam układ start stop :)
Szewuncio
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2022, o 17:46
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Obieg zamknięty klimatyzacji

Post autor: Szewuncio »

Witam,

Ja mam tak samo pierwsze załączenie obiegu zamkniętego gdy klimatyzacja jest wyłączona (po dłuższym postoju, np. kilka godzin) skutkuje samoistnym jego wyłączeniem po około sekundzie od załączenia - zapala się lampka obiegu zamkniętego, załącza się klimatyzacja AC po czym lampki gasną. Następne załączenie będzie natomiast już poprawne.

W mojej ocenie jest to problem w układzie klimatyzacji (za mało czynnika). U mnie problem ten pojawił się po około dwóch latach i przebiegu 14 tys. km. Później doszło syczenie z układu klimatyzacji przy załączaniu AC, na początku syczało przez chwilę, później zaczęło syczeć co jakiś czas, aż finalnie syczenie było permanentne przy załączonej klimatyzacji. Zgłosiłem problem przy czwartym przeglądzie na końcu rozszerzonej gwarancji przy przebiegu ok. 25 tys. . Według ASO wszystko było ok, ale zalecili wykonać pełny odpłatny serwis klimatyzacji. Taki serwis oczywiście wykonałem, bo uważałem, że coś jest nie w porządku i nie chciałem mieć problemów z układem klimatyzacji tuż po zakończeniu gwarancji. Podczas fazy odzysku gazu odzyskano 194 g czynnika ze 460 g referencyjnych. Zatem ubytek gazu przeliczony na 1 rok u mnie wynosił 66,5 g. Według informacji jaką mi przekazali dopuszczalny ubytek przez producenta to 50 g rocznie. Mimo to uznali, że nie ma wycieków i wymienili mi jeden pierścień uszczelniający przy chłodnicy tak "dla świętego spokoju". Po tym serwisie obieg zamknięty się poprawnie zamykał nawet przy pierwszym włączeniu, ale nie trwało to długo, wszystkie opisane wcześniej przypadłości wróciły ale w dużo szybszym tempie. Po 6 miesiącach od serwisu klimatyzacji czynnika w układzie klimatyzacji już nie było. Pierścień, który mi wymienili był nieszczelny. Teraz twierdzą, że to wada w chłodnicy. Mam nadzieje, że producent wykaże dobrą wolę w usunięciu usterki bo samochód jest już 3 miesiące po gwarancji, a ja problem zgłaszałem jeszcze na gwarancji.

Sugeruje zatem byś przeprowadził serwis klimatyzacji w celu sprawdzenia ile gazu masz w układzie.
ODPOWIEDZ