Czas pracy webasto

Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Czas pracy webasto

Post autor: Cienki221 »

U mnie działa, używane dziś dwa razy.
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas pracy webasto

Post autor: drookash »

U mnie też działa, ale nie używam z apki - odpalam najczęściej z tego dodatkowego pilota.
artho
Posty: 1106
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Czas pracy webasto

Post autor: artho »

ziom_pl pisze: 21 lut 2023, o 14:02 Czy wam też przestało działać sterowanie ogrzewaniem postojowym z poziomu aplikacji? Mi od około miesiąca przestało działać, pokazuję się błąd na tej funkcji (subskrypcja oczywiście ważna jeszcze). Problem zgłoszony do supportu, ale w dalszym ciągu nie działa…
Błędu konkretnej FUNKCJI to nie widziałem jeszcze, natomiast app-ka Skody bardzo często nie działa bo im serwery padają... 😁
beblok71
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2022, o 20:39
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Czas pracy webasto

Post autor: beblok71 »

drookash pisze: 20 lut 2023, o 13:34
Te nowsze jak i w moim S3 2018 TSI programujesz na "gotowość". Polega to na tym, że ustawiasz na którą godzinę ma być zadana temperatura w aucie.
Tu zaczynają się schody - wysiadając musisz ustawić na climatronic zadaną i wyłączyć silnik. Ustawisz 22C to będzie dążył do 22C i tutaj w zależności od warunków zewnętrznych albo odpali na 20 minut albo na 40 minut - tu już jest jakaś logika wbudowana, a nie proste "czas i temp".
No tak nie jest. Przynajmniej u mnie nigdy tak nie było od nowości. Auto z 2019r.
Nawet gdy na dworze było -10st. A w aucie ustawiona temperatura 26st i czas działania w apce 20 minut to załączało się 20 min przed zaplanowanym odjazdem. Potem się coś pochrzaniło, coś właśnie na styl jak piszesz ale było też tak że jak chciałem załączyć tak na już na np. 30 min to raz było 20 a innym razem 40 minut. Wariowała. Czasem jak załączyłem na 40 minut to za cholere przez jakiś czas nie dało się załączyć na 20 czy 30 minut. Ogólne wariactwo.

Problem już jest rozwiązany. Byłem w serwisie i wgrali nowe oprogramowanie. Wszystko wróciło do normy i jest jak na początku. Ustawiam czas i odjazd i bez względu na ile jest ustawiona temperatura wewnątrz i jaka jest na zewnątrz to uruchamia się na tak długo jaki zadałem czas.
I to ma sens. Gdyby tak było jak piszesz to nie było by możliwości i sensu ustawiania czasu bo i po co skoro sama miałaby się załączać dobierając odpowiedni czas do tego żeby nagrzać w aucie do ustawionej temperatury.
ODPOWIEDZ