Jakie napięcie powinien mieć akumulator

jczernia
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2023, o 16:56
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Jakie napięcie powinien mieć akumulator

Post autor: jczernia »

Witam,
W zeszłym roku wymieniłem akumulator w serwisie. Parę dni temu rano akumulator się rozładował przez noc. Nie wiem dlaczego, samochód był używany codziennie. Podładowałem akumulator i naładował się do ~12,5V prostownik pokazywał koniec ładowania. Przez tydzień stania w garażu OBDEleven pokazywało napięcie na akumulatorze 11,96 V i 83% baterii. Wydaje mi się to dosyć mało. Akumulator jest na gwarancji i zastanawiam się czy nie reklamować. Czy ktoś może się podzielić parametrami dobrego akumulatora jakie można wyczytać z OBDElven?
Dzięki
Jacek
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie napięcie powinien mieć akumulator

Post autor: vDanTe »

W takim razie albo cos jest głodne w aucie i potrzebuje jedzenia stad pobiera prąd, albo aku masz do wymiany

Takie parametry dla nowego aku stanowczo za niskie

Samo naładowanie 12.5 to tez taka dolna granica pełnego naładowania

A przy włączonym zapłonie z włączonymi światłami, wentylatorem klima itd jakie masz napięcie ?
jczernia
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2023, o 16:56
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Jakie napięcie powinien mieć akumulator

Post autor: jczernia »

Przy uruchomionym silniku napiecie podnosi się do coś ponad 14V nie pamiętam dokładnie, chyba 14,7V. Wyjaem akumulator i też max 12,5 V udało się doładować.
last_chance
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2022, o 11:18
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 322KM/448Nm

Re: Jakie napięcie powinien mieć akumulator

Post autor: last_chance »

Nie koniecznie musi się podnosić do 14.7V - nowe auta szczególnie z akumulatorami AGM mogą działać i bez podnoszenia napięcia -
jczernia
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2023, o 16:56
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Jakie napięcie powinien mieć akumulator

Post autor: jczernia »

Dzięki, czyli z tego filmu wynika że instalacja rozpoznaje akumulator jako rozładowany i go ładuje 14+ V. Ja ta wartość zczytałem z OBDEleven akurat w trakcie jazdy. Swoja droga to zastanawiam się czy nie powinienem przeprowadzic kodowania kaumulatora jak go wyjalem.
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie napięcie powinien mieć akumulator

Post autor: vDanTe »

Dobrze by było jakbyś zakodował ;)

W AsO jak wymieniałeś powinni zakodować po wymianie
PrzemekGce
Posty: 10
Rejestracja: 14 lut 2023, o 08:39
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Jakie napięcie powinien mieć akumulator

Post autor: PrzemekGce »

Witam jestem użytkownikiem Škody Superb2 , w listopadzie też wymieniłem akumulator na nowy, pierwszy był jeszcze oryginał zamontowany przez fabrykę. Oryginał był 68 Ah natomiast ten nowy Bosch Silver 70 Ah. Po założeniu i uruchomieniu samochodu nie miałem ładowania cały czas pokazywał 12,5 V nawet po włączeniu wielu odbiorników prądu. Nie kodowałem go przez OBD tylko skorzystałem z filmu który był na YouTube od krzynolgarage. Po uruchomieniu samochodu wyciągnąłem na moment tą małą wtyczkę która jest przy klimie minusowej następnie ją włożyłem i automatycznie wskoczyło mi ładowanie na 14 V, podobno była to informacja dla samochodu że został włożony nowy akumulator. Od tego czasu nie mam żadnych problemów ani z akumulatorem ani z ładowaniem.
ODPOWIEDZ