[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 188
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: eXiDe »

Jak żyć. 😂😂😂😂. A jak powie, że bee to bee? Lol
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 188
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: eXiDe »

No cóż. Dla mnie to dalej Sztefan a nie wyrocznia z Matrixa.
Ale co kto lubi.
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

W jednym poście się nie dało?
eXiDe pisze: 13 mar 2024, o 21:52 Jak żyć. 😂😂😂😂. A jak powie, że bee to bee? Lol
Tak, jak powie "bee" to ma do tego 1000 razy większe kompetencje niż Ty. I wybacz, ale dla każdego na tym świecie opinia doświadczonego recenzenta powinna być znacznie cenniejsza niż Twoja.
eXiDe pisze: 13 mar 2024, o 21:58 No cóż. Dla mnie to dalej Sztefan a nie wyrocznia z Matrixa.
Ale co kto lubi.
Recenzent jak każdy inny, tyle, że ten z faktycznie dużym doświadczeniem. Oczywiście każdy na tym doświadczeniu ma jeszcze prawo do dorzucenia swojej opinii.

A jeszcze dla potwierdzenia, bo strasznie niejasno piszesz - pisząc co piszesz masz na myśli AutoCentrum czy Autogefuhl? Bo dla przypomnienia (było pisane na poprzedniej stronie...) to AutoCentrum na razie stwierdziło niemałe problemy w nowym zawieszeniu.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Sdss »

Licznik jakiś dziwny , jak by dwie ramki , hmmm…..
zaczo
Posty: 95
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zaczo »

Cienki221 pisze: 13 mar 2024, o 12:46 S4 L&K 2.0tsi 265KM produkcja rusza 19 tydzień (maj) cena startuje od 244tys zł, czyli już niedługo będzie w cennikach.
S4 Sportline 2.0tsi 265KM produkcja rusza 49 tydzień (grudzień) ceny jeszcze nie ma. Pewnie po wakacjach będzie więcej info
Takie info dostałem, od handlowca, który ogarniał poprzednie moje zamówienia.
A wiesz czy cena 244tyś to kwota za kombi czy sedana? Bo jeśli za sedana (który jest tańszy od kombi o 7tyś) to mają rozmach sku...czysyny. Do tej pory różnica między najmocniejszą benzyną (2.0 TSI 280KM 4x4) a dieslem (2.0 200 KM 4x4) to było 3tyś zł. Teraz patrząc, że najmocniejszy obecnie diesel w sedanie w L&K kosztuje 232900zł, a benzyna ma być od 244tyś...to daje ponad 11 tyś zł. Grubo. To "moja" konfiguracja kombi, z niemal pełnym wyposażeniem, przekroczy 280tyś...a to już poziom galaktyczny jak za skodę. Chyba trzeba będzie zweryfikować rzeczy, które są mi "niezbędne" w aucie😉
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Cienki221 »

zaczo pisze: 14 mar 2024, o 23:00
Cienki221 pisze: 13 mar 2024, o 12:46 S4 L&K 2.0tsi 265KM produkcja rusza 19 tydzień (maj) cena startuje od 244tys zł, czyli już niedługo będzie w cennikach.
S4 Sportline 2.0tsi 265KM produkcja rusza 49 tydzień (grudzień) ceny jeszcze nie ma. Pewnie po wakacjach będzie więcej info
Takie info dostałem, od handlowca, który ogarniał poprzednie moje zamówienia.
A wiesz czy cena 244tyś to kwota za kombi czy sedana? Bo jeśli za sedana (który jest tańszy od kombi o 7tyś) to mają rozmach sku...czysyny. Do tej pory różnica między najmocniejszą benzyną (2.0 TSI 280KM 4x4) a dieslem (2.0 200 KM 4x4) to było 3tyś zł. Teraz patrząc, że najmocniejszy obecnie diesel w sedanie w L&K kosztuje 232900zł, a benzyna ma być od 244tyś...to daje ponad 11 tyś zł. Grubo. To "moja" konfiguracja kombi, z niemal pełnym wyposażeniem, przekroczy 280tyś...a to już poziom galaktyczny jak za skodę. Chyba trzeba będzie zweryfikować rzeczy, które są mi "niezbędne" w aucie😉
Ja tego handlowca, pytałem o sedany/liftbacki, bo tym jestem zainteresowany, fakt ceny kosmos, ale to w każdej marce. Jak robiłem sobie konfigi (takie jak mam teraz w s3 albo poprzednio w bmw g30) marek premium to wychodziło mi 400tys + nawet jak się da rabaty, to wychodzi 300+. Nawet Arteon sb R w 2022 z konfigu wychodził mi 320
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 105
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Skoda już dawno przestała być tania. Każda, nawet Fabia. Zobaczcie na floty - teraz rabaty daje Toyota i wszystkie floty biorą Corolle i Camry.
Maliniak
Posty: 602
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Maliniak »

A kto teraz robi tanie auta swoją drogą? Jest jakaś marka, która faktycznie ma coś podobnego do zaoferowania w znacznie niższej cenie?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

No jak weźmiemy pod uwagę, że nowy Kodiaq w gnoju przebija 3 stówy, a za tę samą cenę możemy mieć np. Mazdę CX-60 z dieslem 3.3, albo 2.5 plugina i to w najwyższych wersjach wyposażenia, to jednak z dzisiejszą Skodą jest coś nie tak...
Jak weźmiesz sobie wszelkiej maści Kugi, Ravki, koreańców, to masz różnicę KILKUDZIESIĘCIU tysięcy pln przy full wypasach. Ok, Skoda ma trochę rozwiązań lepszych i bardziej zaawansowanych, ale to nie powinny być takie kwoty.
Za 240-270k można też wyjechać nowym Lexem NX w całkiem już porządnie wyposażonych wersjach, do tego hybrydą awd.

Moim zdaniem przegięli pałę.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: orlik »

Maliniak pisze: 15 mar 2024, o 23:37 A kto teraz robi tanie auta swoją drogą? Jest jakaś marka, która faktycznie ma coś podobnego do zaoferowania w znacznie niższej cenie?
Chińczycy. Nie wiem jak to by się spisało na ,,żywo", ale oglądając różne recenzje jestem bardzo mocno zaskoczony.
Np. takie MG ZS, (wiem marka brytyjska w rękach chińczyków), cenowo 80-100 tysięcy, a skoda scala, którą ostatnio widziałem w salonie 115tysięcy.
No i tu już miałbym dylemat co kupić. Do tego 7letnia gwarancja.
Inne modele też wypadają bardzo ciekawie, i kto wie czy to nie kwestia czasu aż zaleją nasz rynek w najbliższych latach, tak jak miało to miejsce jak wchodziło koreańskie daewoo...
criav
Posty: 24
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: criav »

Chińczyka bym nie kupił, przynajmniej narazie. Domyślam się, że jakakolwiek pierdoła nie wyjdzie na gwarancji, wymagająca wymiany części, albo co gorsza stłuczka, i będzie pół roku czekania aż części przypłyną statkiem z Chin, jak nie lepiej.

Te firmy z jakiegoś powodu są tańsze. Gorsza sieć dystrybucji, mniej rozwinięta siatka połączeń, brak doświadczenia w skali, w której właśnie zaczęli operować.

Ale takie przynajmniej jest moje zdanie.

Swoją drogą chciałem kupić używanego Stingera zamiast nowego Superba i jak patrzę na polskim forum to przez to jak ten model jest malo popularny, i już wycofany, to ludzie czekają tam po 8-14 miesięcy na części z ASO w przypadku stłuczki, masakra. Jedyna alternatywa to szpachla albo wymiana na części z rozbitków, ale wtedy po gwarancji na te elementy?
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Maliniak pisze: 15 mar 2024, o 23:37 A kto teraz robi tanie auta swoją drogą? Jest jakaś marka, która faktycznie ma coś podobnego do zaoferowania w znacznie niższej cenie?
- Fiat Tipo kombi startuje od 99k PLN
- Skoda Octavia kombi od 110k PLN
- Dacia Joger od 81k PLN
- Ceed Kombi od 105k PLN
- Hundai i30 kombi od 91k PLN

To są typowe auta dla polskiego ludu, za 10k można trochę doposażyć i jakoś to Polak jeszcze zniesie 😃
JackP
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: JackP »

rowerek pisze: 16 mar 2024, o 00:10 No jak weźmiemy pod uwagę, że nowy Kodiaq w gnoju przebija 3 stówy, a za tę samą cenę możemy mieć np. Mazdę CX-60 z dieslem 3.3, albo 2.5 plugina i to w najwyższych wersjach wyposażenia, to jednak z dzisiejszą Skodą jest coś nie tak...
Jak weźmiesz sobie wszelkiej maści Kugi, Ravki, koreańców, to masz różnicę KILKUDZIESIĘCIU tysięcy pln przy full wypasach. Ok, Skoda ma trochę rozwiązań lepszych i bardziej zaawansowanych, ale to nie powinny być takie kwoty.
Za 240-270k można też wyjechać nowym Lexem NX w całkiem już porządnie wyposażonych wersjach, do tego hybrydą awd.

Moim zdaniem przegięli pałę.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Kura podrożała, zrobił się popłoch na forum to może w końcu zaczną kupować te mazdy, które nadal potrzebują ponad trzech litrów aby wykrzesać 250KM i posiadają infotainment z lat dziewięćdziesiątych.

Pół życia jeździłem Mazdami, bardzo je sobie chwaliłem are różnica w wykonaniu w porównaniu do europejskich marek, odchudzanie każdej części, silniki które mocowo się zatrzymały gdzieś dawno temu to jest coś co właśnie robi tą różnicę.
Ludzie krzyczą, że Superb strasznie drogi a nikt nie bije na alarm że jakiś „Peżot” kosztuje tyle co Audi albo BMW z tego samego segmentu D.
230k za francuza i nadal bez skórzanych foteli i z silnikiem 180KM.
Stradivarius dobrze napisał, że teraz zamiast Skody to jak się chce tanio to jest Toyota.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

W moim odczuciu nowe modele Mazdy są zrobione w środku o wiele lepiej niż kiedyś i za wiele nie można im zarzucić, tym bardziej CX-60. Masz tam wentylowaną skórę nappa, pełne wyposażenie, a jakość materiałów jest na bardzo dobrym poziomie. Stare kotlety jak model 6, to może inna historia, bo to rzeczywiście skansen na kołach.

Moc to nie wszystko. Kultura pracy rzędowej szóstki jest o niebo lepsza od wszelkiej maści dwulitrowek. Dodatkowo może za to w dłuższej perspektywie takie 3.3 250KM będzie o wiele dłużej jeździło bezproblemowo, bo silnik mniej wysilony. No i masz klasyczny automat 8b. Zresztą zawsze jest jeszcze ciekawsza w obecnych czasach hybryda plugin.
W każdym razie gdybym miał rzucić takie pieniądze na stół szukając suva, to taka mazda jest na pewno ciekawą opcją. Na papierze ciekawszą od kury za 3 stówki.
Na minus pewnie mniej rozwinięta sieć serwisowa/dealerska.

W każdym razie z takimi cenami moim zdaniem Skodzie trochę ubędzie. A na pewno spora część przesiądzie się z obecnych L&K na mniej okazałe wersje.

Małe auta, podstawowych segmentów sporo podrożały, bo weszło sporo obowiązkowych w UE elementów wyposażenia, których wcześniej nie było, zwłaszcza tych związanych z bezpieczeństwem. Asystent pasa, czujniki i kamery cofania, chyba nawet side assist (albo już jest, albo lada moment będzie wymagany), front assist itd. To bardzo podbija ceny samochodów, bo nikt nie zakładał że dacia, albo inne Tipo będzie musiało mieć systemy bezpieczeństwa jak auta o wiele wyższych segmentów.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Bobofrut
Posty: 84
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Bobofrut »

orlik pisze: 16 mar 2024, o 01:13 [Do tego 7letnia gwarancja.
Z całym szacunkiem, ale ta 7 letnia gwarancja to jest "pić na wodę, fotomontaż". Jest tak ogromna lista wykluczeń i warunków, że na 7 lat gwarancja wychodzi na kilka rzeczy z całego samochodu. Niestety jest to chwyty marketingowy
ODPOWIEDZ