[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
komoornik
Posty: 1034
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Z tą jakością materiałów w okół nawiewów z tyłu to przegięli również inni producenci - polecam obejrzeć recenzję (lub fizycznie) Mercedesa klasy E w którym to jakiś dramat (ale i tak Mercedes nie posunął się tak daleko z oszczędnościami jak BMW w serii 5).

A co do rolety bagażnika - jest ona elektryczna a to już całkowicie smaczek z segmentu premium. A skoro automatycznie się zwija i rozwija to nie ma potrzeby aby po jednym naciśnięciu zatrzymywała się w połowie.
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 151
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: paulus »

Ani w Passacie ani w superbie nie było elektrycznej rolety.
Za to zdziadzialy w bagażniku schowki w bagażniku bo w obu jest zamykany tylko z jednej strony a nie w dwóch jak w S3. No i nie ma latarki w bagażniku.
komoornik
Posty: 1034
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

To chyba jakieś egzemplarze przedprodukcyjne oglądałeś, albo słabo patrzyłeś ;)

Jeździłem Passatem B9 i oczywiście roletę elektryczną miał.

A to z cennika Superba:
roleta.png
roleta.png (7.02 KiB) Przejrzano 1099 razy
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 151
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: paulus »

Masz rację. Jest elektryczna. W Passacie na pewno też.
artho
Posty: 1113
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Na filmie Carsmile widać, jak mało się ten samochód zmienił na zewnątrz. A szkoda, moje wrażenia są podobne do tych paulus-a: facelift a nie nowy model, i to facelift to sporo powiedziane.

Więcej, jeżdżę tym Superbem już prawie 3 lata i jestem przekonany, że na drodze nie rozpoznam Superba 4 jak będę go mijał 🤣...
Sdss
Posty: 535
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Sdss »

Jak z Golfem rozwój, a nie rewolucja jak np w Reno 🤪
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Pomacałem S4 L&K i w ogólnym rozrachunku jestem na nie. Nie jest to zły samochód, ale biorąc wszystko pod uwagę, na pewno nie za te pieniądze.
Po pierwsze na żywo tyłka nie urywa, brak mu charakteru. Linia boczna nudna i jakaś taka rozmyta, pierwsze skojarzenie, to jak jakaś mydelniczka. Tył kombi też zupełnie bez polotu. Na domiar złego S4 stoi w salonie drzwi w drzwi z S3, które przy młodszym bracie wygląda zwyczajnie ciekawiej, wyraziściej, z ostrzejszymi liniami. Przede wszystkim linia boczna w S3 jest o wiele ciekawsza. Przetłoczenie przez drzwi, dodatkowe ostre krawędzie przy dolnych listwach bocznych, kilka płaszczyzn, które robią fajny efekt. W S4 wszystko jakieś wypłaszczone, wyoblone, jak właśnie wytłoczona mydelniczka z plastiku. Lampy tylne w S3 z tymi 'kapturkami' ozdobnymi, ostrymi liniami też zdecydowanie fajniejsze. W S4 broni się jedynie przód, tu rzeczywiście wygląda fajnie.

We wnętrzu wizualnie jest ok. Design ciekawy, tablet mnie już od dawna w autach nie razi, bo ma jednak sporo zalet jeżeli chodzi o wygodę użytkowania i widoczność informacji.
Natomiast mam sporo zastrzeżeń do wykończenia. Te pionowe 'raszki' przez całą deskę tandetne. Pokrętła Smart Dial pracują 'tanio' i nawet się osiowo nie kręcą, tylko jakieś rozklekotane. Do tego ze sporym lagiem reagują na wciśnięcia/obrót (coś by z softem popracować trzeba). Dół deski, tam gdzie w S3 miękko, w S4 twardo. Pozbycie się chromowanych detali (klamek, obwódek, listewek) też in minus, bo teraz ten mat/satyna wygląda jakby ktoś w Dacii czarne plastiki szarym sprayem pomalował, żeby było prestiżowo. Dekory 'drewniane' też jakieś takie nieprzemawiające w tym budżecie. Tylna kanapa niewygodna, gorzej wyprofilowana niż w S3.
Na plus S4 wygodniejsze w pierwszym odczuciu fotele przednie, z bardziej zaawansowanym masażem w obu fotelach i tunel środkowy. Bardziej funkcjonalny i pojemniejszy.

W dwóch słowach - bez szału.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 188
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: eXiDe »

Wczoraj jeździłem demo L&K 193km 4x4. Moje odczucia z jazdy: auto wydaje się zdecydowanie większe. Czuć przestrzeń. Na plus zdecydowanie wyciszenie. Przy prędkościach 180-190 jest cisza. Spokojnie można porozmawiać. Słychać tylko szum opon. Silnik też lepiej wyciszony. Auto miało zaledwie kilka km, byłem pierwszym kierownikiem tego Superba ;) więc zarówno hamulce jak i cała reszta była jeszcze nowa - nie dotarta. No i napęd, którego w moim S3 brakuje - 4x4 katapultuje się z miejsca. Skrzynia fajnie pracuje. Szybko się przyzwyczaiłem do „dźwigni” zmiany biegów. Nie byłem w stanie wszystkiego przetestować. Będę testował w swoim, bo w przyszłym tygodniu powinien już być. :)

Pzdr.
komoornik
Posty: 1034
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Musisz mieć chyba teraz Superba bez dźwiękochłonnych szyb ;)

Jeździłem Passatem B9 i owszem nie ma na pewno jakiegoś dramatu, ale daleko temu autu do porządnego wyciszenia - właśnie przez bardzo przeciętne wyciszenie nadkoli.

Ja na jazdę testową przesiadłem się ze swojego wyciszonego S3 i to była przepaść na korzyść mojego auta :?
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 188
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: eXiDe »

Tak, mam zwykłe szyby w S3. I porównując właśnie do mojego S3 to przepaść względem S4 :)

Pzdr.
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 151
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: paulus »

Fajne porównanie.
Okazuje się że zawieszenie dcc hałasuje w Skodzie. A na innym teście hałasuje w Passacie
Wychodzi na to że lepsze zwykle...
artho
Posty: 1113
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Przecie stare też niektórzy recenzenci zgłaszali, że hałasuje.
Sdss
Posty: 535
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Sdss »

Pomacalem dziś paseratii , nie jest źle, a całkiem przyjemnie.
artho
Posty: 1113
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Ładny zasięg na prądzie wyszedł:

zalezi
Posty: 405
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Będzie wersja Sportline z mocniejszym 2.0 TSI?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ