[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1175
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Na kamerę cofania recenzenci także mocno narzekają. W S3 także jest kiepska, a przynajmniej ta w pakiecie kamer 360 (innych nie powiem jak jest). Chyba zbyt mały postęp zrobili.
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 127
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: S4
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: lordxan »

criav pisze: 29 kwie 2024, o 20:11 * Canton - mam wrażenie, że w moim 15 letnim Mondeo bieda-edition radio gra bardziej basowo i szerzej tonalnie niż w tym Cantonie... Może kwestia ustawień w equalizerze, ale grał poniżej przeciętnej - ciekawe jak gra bazowe radio w tych Superbach. Duże rozczarowanie, jak pierwsze o czym myślisz to o tym, żeby po gwarancji wymienić te głośniki na coś lepszego... Może jakby puścić Spotify albo MP3 z pendrive'a byłoby coś lepiej.
Masz rację bo nie wiem dlaczego ale domyślne ustawienia systemu CANTON są bardzo słabe. Wyciszony subwoofer, niskie ustawienie przestrzenności, dźwięk wszędzie po równo bez pozycjonowania itp. Sprzęt jak dla mnie zaczyna bardzo dobrze grać dopiero po ustawieniu SOBWOOFERA na max, przestrzenność na max i pozycjonowanie na fotelu kierowy. Nawet zamiast domyślnego equilizera CANTON lepiej wziąć tryb indywidual i dopasować (tryb ROCK na którym słuchałem w S3 teraz nie brzmi w ogóle). I jeszcze kwestia jakości źródła przy takim dużym elektronicznym wzmocnieniu jest istotna - dalej na dużej głośności dźwięk po bluetooth jest słyszalnie gorszy niż puszczony przez łącze CARPLAY czy ANDROIT AUTO, dodatkowo jakość bitratu muzyki ze SPOTIFY też ma znaczenie. Dopiero wtedy sprzęt naprawdę pokazuje swoje możliwości, zwłaszcza dla zwolenników bardziej instrumentalnego (wersje utworów unpluged lub symfoniczne) i przestrzennego brzmienia bo już nie da się ustawić dudniących basów (powód to chyba zabudowany w kole subwoofer, nie widziałem żadnych kanałów dla dźwięku z bagażnika do kabiny a ruchoma podłoga bagażnika z pakietu dodatkowego jest masywna i dobrze wygłuszająca)
W porównaniu do nagłośnień fabrycznych a aut które znam i testowałem, to w mojej opinii po ustawieniu przebija nagłośnienie CANTON z poprzedniego S3 oraz Bose w Mazdzie CX5, jest na podobnym poziomie co Bose w Lexus RX ale ustępuje Bowers&Wikins z najnowszego BMW 5.
Swoją drogą w tych pozostałych autach to nawet domyślne nastawy jakoś grają, w CANTON dopiero grzebanie w opcjach pomaga a nie tak to powinno wyglądać ...
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
criav
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: criav »

Dzięki, czyli jest jakaś iskierka nadziei. Może ktoś uznał, że Superb jako auto jednak nie jakieś ekstrawaganckie musi mieć audio dla mas, a nie audiofilów. W ojca Focusie jak się pobawiłem equalizerem i mu ustawiłem fajny poziom (jak na moje ucho), tak na drugi dzień przywrócił ustawienia fabryczne, które są płytkie i kartonowate jak właśnie w Cantonie, więc coś może jest na rzeczy.

W każdym razie ja rozważam i tak zamówić, mimo wad Superb nie odstraszył mnie od siebie. Tylko jako że u mnie na stan obecny auto będzie stało zaparkowane pod chmurką, to chyba zrezygnuję z pakietu Business & Family na rzecz Webasto i poczekam aż będzie ono dostępne w wersji 265 KM

@lordxan jaki wziąłeś kolor auta i wnętrza? Wrzucisz fotkę jakąś? Mam dylemat czarny vs Ice Tea vs czerwony, wnętrze raczej na pewno koniakowe.

Edit znalazłem już temat z Twoim autem :)
Tomaszek1770
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Tomaszek1770 »

[
* Canton - mam wrażenie, że w moim 15 letnim Mondeo bieda-edition radio gra bardziej basowo i szerzej tonalnie niż w tym Cantonie... Może kwestia ustawień w equalizerze, ale grał poniżej przeciętnej - ciekawe jak gra bazowe radio w tych Superbach. Duże rozczarowanie, jak pierwsze o czym myślisz to o tym, żeby po gwarancji wymienić te głośniki na coś lepszego... Może jakby puścić Spotify albo MP3 z pendrive'a byłoby coś lepiej.

Właśnie jak zmienisz w ustawieniach : masz kilka możliwości wyboru przykładowych ustawień equalizera lub sam ustawisz pod siebie , włączysz Surround i puścisz wtedy coś ze smartfona np Youtube jakąś soul lub instrumentalną muzę to gra to naprawdę fajnie . Bo z radia gra to sporo słabiej . Nie wiem czemu niektórzy narzekają ?
djmrz88
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2024, o 06:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2024
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: djmrz88 »

@lordxan dzięki za obszerne info, widzę że na jeździe próbnej trzeba się skupić na DCC bo na to dużo osób nie tylko na forum narzeka :/

czy zamawiał ktoś superba w carmine red?

z tego co widziałem na youtube to jest taki w Warszawie, czy ktoś spotkał u innego dealera i ma jakieś opinie co do tego koloru?
Bosman78
Posty: 124
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Bosman78 »

A czemu sie zapinacie na jakies stockowe rozelwiazanie typu canton? Nie lepiej jakies customowe car audio ?
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Bo to niemałe pieniądze? Ładne 7-8k musisz wsadzić, aby było wyraźnie lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Enriquez »

Ale customowe możesz ze sobą zabrać do kolejnego auta, więc inwestycja jednorazowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
zaczo
Posty: 106
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zaczo »

djmrz88 pisze: 30 kwie 2024, o 07:14
czy zamawiał ktoś superba w carmine red?

z tego co widziałem na youtube to jest taki w Warszawie, czy ktoś spotkał u innego dealera i ma jakieś opinie co do tego koloru?
Ja mam zamówiony - w ciemno, bo też go na żywo nigdzie nie widziałem - dopiero jak go odbiorę w czerwcu to się dowiem czy to dobry wybór:) Wahałem się między Ice Tea, czerwonym a ciemnoszarym. Na początku zamówiłem w ciemnoszarym, bo jakoś ten żółtawo-zielony wydaje mi się za mdły jak 20-letnie renault, poza tym małżonce mojej szanownej nie podobało się zestawienie tego koloru z koniakowym wnętrzem a takie chcieliśmy na 100%. Ale jak zobaczyłem ile jeździ Skody w tym szarym kolorze, stwierdziliśmy, że trzeba nieco ożywić ten świat i zmieniliśmy zamówienie na czerwony. Przynajmniej na filmach i zdjęciach ten kolor z nowymi "chromami" jakie są w L&K wygląda bardzo fajnie. A jak będzie w rzeczywistości to pożyjemy zobaczymy.
djmrz88
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2024, o 06:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2024
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: djmrz88 »

zaczo pisze: 30 kwie 2024, o 09:30 Ja mam zamówiony - w ciemno, bo też go na żywo nigdzie nie widziałem - dopiero jak go odbiorę w czerwcu to się dowiem czy to dobry wybór:) Wahałem się między Ice Tea, czerwonym a ciemnoszarym. Na początku zamówiłem w ciemnoszarym, bo jakoś ten żółtawo-zielony wydaje mi się za mdły jak 20-letnie renault, poza tym małżonce mojej szanownej nie podobało się zestawienie tego koloru z koniakowym wnętrzem a takie chcieliśmy na 100%. Ale jak zobaczyłem ile jeździ Skody w tym szarym kolorze, stwierdziliśmy, że trzeba nieco ożywić ten świat i zmieniliśmy zamówienie na czerwony. Przynajmniej na filmach i zdjęciach ten kolor z nowymi "chromami" jakie są w L&K wygląda bardzo fajnie. A jak będzie w rzeczywistości to pożyjemy zobaczymy.
no właśnie na filmach wygląda całkiem fajnie (ale nie widziałem połączenia z koniakowym wnętrzem), na żywo widziałem grafit i też jest ładny ale pytałem w okolicznych salonach czy ktoś zamawiał czerwień to dostałem info że głownie grafit...dlatego też bym szedł w czerwień ale najpierw musze gdzieś dorwać na żywo :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: siemi1 »

Zachar czerwonego teraz testuje na yt znajdziesz

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Enriquez pisze:Ale customowe możesz ze sobą zabrać do kolejnego auta, więc inwestycja jednorazowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie zawsze i nie wszędzie. I co, później sprzedasz rozbebeszonego Superba? Ja akurat robiłem audio w Giulii, więc wiem, że to nie jest takie, jak ci się wydaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: caballero »

Tomaszek1770 pisze: 29 kwie 2024, o 23:06 Właśnie jak zmienisz w ustawieniach : masz kilka możliwości wyboru przykładowych ustawień equalizera lub sam ustawisz pod siebie , włączysz Surround i puścisz wtedy coś ze smartfona np Youtube jakąś soul lub instrumentalną muzę to gra to naprawdę fajnie . Bo z radia gra to sporo słabiej . Nie wiem czemu niektórzy narzekają ?
Jak mam porównanie S3 przedlift vs. polift to po prostu jest drastyczna różnica. I choćbym nie wiem jak starał się dopasować ustawienia equalizera, to jest gorzej niż w przedlifcie. Testowane na tych samych utworach i mniej więcej tych samych ustawieniach, przedlift po prostu brzmi zdecydowanie lepiej i ładniej wyciąga zarówno najniższe, jak i najwyższe częstotliwości.

Sprawdzałem na kilku różnych utworach (folk metal, power metal, symphonic metal, muzyka klasyczna smyczkowa czy fortepianowa, muzyka instrumentalna i symfoniczna). Te same utwory po prostu brzmią gorzej, płyciej na poliftowej wersji Cantona.
Głównie słucham ze Spotify (CarPlay po kablu).
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: siemi1 »

Szkoda ze tego nienwiedzialm wczesnij to by sie zaminilo Cantona z przedlifta do poloftowego przy zmianie auta:))

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
komoornik
Posty: 1064
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Ale ten temat był już wałkowany - z tego co wiem nikt nie dopatrzył się zmian w hardware.

Więc to kwestia tego jak MIB3 steruje tym audio.
ODPOWIEDZ