Reakcja 2.0TSI na okręcenie korka wlewu oleju

drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reakcja 2.0TSI na okręcenie korka wlewu oleju

Post autor: drookash »

Wróciłem kilka dni temu z wczasów i w zwyczaju mam zajrzeć pod maskę po dłuższych trasach (olej / płyny / oględziny).
Dziś po około 25km drogi po mieście zaglądam rutynowo pod maskę przy odpalonym silniku.
Jak zawsze dookoła korka wlewu oleju mgiełka, zapocenie. Złapałem za korek, odkręcam a silnik wchodzi na obroty, tak gdzieś do 2krpm.
Podnoszę korek a ten zwalnia, drgawy i chodzi jak na dwa gary :O Wkładam korek, zakręcam - wraca do normy po około 3 sekundach.
Sytuacja powtarzalna - kilka razy taka sama reakcja.
Może się nie znam, może za mało wiem, ale jak się kiedyś odkręcało w VAGach korek wlewu oleju na pracującym silniku to co najwyżej lekko go zatelepało. Nie przyspieszał, nie krztusił się jak gruźlik.

Takie objawy to jakiś problem ? Zapchana odma ? Coś innego niedobrego ? Może prawidłowość dla TSI ?
Podpowiecie czy się martwić ?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Reakcja 2.0TSI na okręcenie korka wlewu oleju

Post autor: piramida »

Zamknij lepiej tą maskę i ciesz się jazdą ;-)
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Reakcja 2.0TSI na okręcenie korka wlewu oleju

Post autor: drookash »

Gorzej jak się radość za szybko skończy :D Jeszcze gorzej jak zamykając w nerwach coś sobie przytrzasnę :D

Jest jeszcze inna przypadłość - czasami jakby hebel twardy a czasami miękki, może to vacum pompa coś nawaliła - będę obserwował.
Za kilka dni w domu przybędzie Karoq to będzie czas by Superba na klocki odstawić i pogrzebać.
ODPOWIEDZ