Irytujący problem z obrotami (film)

zwad
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2023, o 16:41
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Belgia

Irytujący problem z obrotami (film)

Post autor: zwad »

Cześć, pacjent: 1.4 TSI ACT DSG. Problem jak na filmie. Występuje tylko na zimnym silniku i 3 biegu. 0 błedów.
Przy spokojnym przyspieszaniu problemu nie ma, dopiero jak powiedzmy w 60-70% wcisnę gaz.
Niby nic takiego ale strasznie mnie to irytuje. ASO najchętniej by mnie zbyło skoro check engine się nie pali,
ale ostatecznie stanęło na tym, że chcą odczytać parametry skrzyni i wysłać do techników.
Macie może jakieś pomysły skąd się to może brać? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Irytujący problem z obrotami (film)

Post autor: rowerek »

Wygląda jakby sprzęgła zaczynały się ślizgać. Powód? Skrzynia z gównolitu. Tu jest dq200 z suchymi sprzęgłami, najsłabsze i najgorsze dsg jakie było montowane.
Dla potomnych - jak silnik 1.4/1.5 i 1.8 tsi, to TYLKO manual, jeżeli ma to pojeździć dłuższy czas bez przygód. Dsg z tymi silnikami, to proszenie się o kłopoty.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zwad
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2023, o 16:41
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Belgia

Re: Irytujący problem z obrotami (film)

Post autor: zwad »

Może powinienem wspomnieć, że 5000km temu wymienione zostały sprzęgła, dwumasa i świece. Dodam też, że problem ten zacząłem zauważać po drobnym incydencie. Jednego razu wsiadam do auta, odpalam, wrzucam D i ruszam. Powoli zaczynam się toczyć a auto zaczyna się dławić, coś jak podczas próby odpalenia na popych takie gwałtowne szarpanie w przód i tył. Potrwało to parę sekund i ustało oraz nigdy więcej się nie powtórzyło no ale właśnie od tamtego czasu zacząłem zauważać te dziwne rzeczy z filmu.



Edit. Przebieg 137 tys. km, głównie autostradowy.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2023, o 05:51 przez zwad, łącznie zmieniany 1 raz.
artho
Posty: 1121
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Irytujący problem z obrotami (film)

Post autor: artho »

Nie napisałeś jaki przebieg, ale skoro 2016 rocznik to pewnie minimum 140-160 000 km a byćmoże nawet 200 000km - to już niestety jak najbardziej pora na problemy w DQ200. Z drugiej strony ta skrzynia nie jest droga a po wymianie powinna posłużyć kolejne 150 000km bez problemu 😊
ODPOWIEDZ