Nowa Octavia combii

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: sjak »

A ja tam lubię takie konserwatywne linie. Dupy nie urywa jak jest nowa, ale po 10 latach tez nie razi.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: Misiek Fisiek »

Widać nawiązania do poprzedniczki. No i przednie lampy są lepsze, o2 po lifcie miała fatalne. Zobaczymy co będzie - kto wie czy nie będzie pozycjonowana jako bezpośrednia konkurencja dla avensis czy mondziaka?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: bezduszny »

Skoda nie ma samochodów które trafiają dokładnie w segment.
Konkurencją dla Mondeo czy Insigni jest S2.. który w tej samej cenie oferuje więcej miejsca.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: Misiek Fisiek »

Teraz ma mieć.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: bezduszny »

Rapid będzie konkurencją dla segmentu Astry.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: Misiek Fisiek »

Tak. A octa dla insigni. Tylko co z superbem bo np. Vw nie ma konkurencji dla a6.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: bezduszny »

Oj nie...
O2 jest mniejsza niż Insignia to raz, a dwa nie te pakiety wyposażenia.
Segment "poniżej Insigni a powyżej Astry"

Zuber pisze:Tak. A octa dla insigni. Tylko co z superbem bo np. Vw nie ma konkurencji dla a6.
Może Passat CC ?
.. choć trochę za mały
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: Misiek Fisiek »

Mówię o nowej Octavii. Podobno ma mieć 4,80 długości i lepsze wyposażenie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: Big »

No to ja was pogodzę :)
Octavia III będzie pełnoprawnym autem klasy średniej (długośc ok. 4,80) i będzie konkurowała z Mondeo, Laguną III, Kią Optimą czy Passatem. Oficjalnie zostnie zaprezentowana w marcu 2013 r. w Genewie, a do sprzedaży wejdzie na pocz. lata 2013 r.
Najnowszy Superb III, który pojawi się ok. 2015 będize zaś pełnoprawnym autem klasy E, czyli wyższej sredniej.
Powyższe informacje nie są moimi domysłami, a realnymi i sprawdzonymi info. z poważnych źródeł.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2012, o 21:01 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: Super_Be »

Ludzie kochane... :? Czy Wy zauważyliście, że to wszystko jak jeden mąż jest na zasadzie: "podobno to coś ma mieć coś wspólnego z O III"? Po pierwsze primo: jedyne, co wskazuje, że rzeczywiście jakiś samochód o takim kształcie może trafić do produkcji, to te - mocno, jak dla mnie, podejrzane - fotki z linii produkcyjnej. Ale takie zdjęcia nie wyciekają ot tak z fabryk - zresztą patrząc po dacie newsa to byłby jakiś wczesny prototyp, a takie powstają w miejscach, które są strzeżone jak amerykańskie bazy rakietowe. Na pewno nie gdzieś obok linii produkcyjnej działającej "jawnie" fabryki. A filmik jeszcze bardziej podejrzany. Owszem, to coś może i ma jakiś związek z opracowywaniem nowej Octy, ale przyjrzyjcie się trochę uważniej stopklatkom i porównajcie to sobie z tymi wizualizacjami. Jak dla mnie to co jedzie, to na 95% Rapid w ostatniej fazie testów - do tego zamaskowany grillem w stylu O2FL :D . Więc ja bym się tak jeszcze do tych wszystkich fot nie przywiązywał, bo potem może być gruba niespodzianka. Pamiętam dyskusje na avensis.info przed pojawieniem się obecnej generacji Ave. Ile tam trafiło takich zdjęć, które się okazały np. zamaskowaną amerykańską Camry :mrgreen: . Albo pierwsze zdjęcia Jaguara X-Type, które już na pierwszy rzut oka przedstawiały tak naprawdę oklejone czarnymi łatami Mondeo Mk.1. A takie renderingi powstają zwykle na zasadzie: podano już oficjalnie, że będzie dłuższy i szerszy, z większym bagażnikiem, tu mamy jakiś model koncepcyjny z ostatnich targów, tu z kolei już produkcyjnego Rapida, więc pewnie grill będzie taki sam, tył w podobnym stylu, linia pewnie coś tam zachowa ze starego modelu i voila! Mamy wizualizację nowego modelu. A jak będzie zupełnie inny? No cóż, pogratulujemy Skodzie odważnej decyzji i skutecznego ukrycia projektu. A nuż będzie jednak wyglądał podobnie do naszego "dzieła", jaką chwałę wtedy zgarniemy!
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: przem00 »

http://www.auto.cz/spy-photos-skoda-octavia-70399" onclick="window.open(this.href);return false;
A to specjalnie ktoś okleił folia zebys mial watpliwosci.
Porownaj ksztalt z filmem poprzendik, swiatla itd :)
I nie pisz ze to rapid, bo rapid tak nie wyglada :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: Misiek Fisiek »

Gdzieś czytałem, że za miesiąc mają ją pokazać.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: Super_Be »

przem00 pisze:http://www.auto.cz/spy-photos-skoda-octavia-70399
A to specjalnie ktoś okleił folia zebys mial watpliwosci.
Porownaj ksztalt z filmem poprzendik, swiatla itd :)
I nie pisz ze to rapid, bo rapid tak nie wyglada :)
No, tak oklejone autko to rzeczywiście ktoś miałby szansę na ulicy złapać. Ale czy Rapid tak nie wygląda?:

http://www.km77.com/fotos/Skoda/Rapid_2 ... ackLimit=8" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem, w którym miejscu to oklejone coś, albo to na filmie tak Ci nie pasuje do Rapida. Jeśli chodzi o tylne lampy, to na filmie wyraźnie widać, że od strony błotnika są częściowo zaklejone na czarno, a faktycznie mają ten sam kształt, co w Rapidzie. Z kolei na tym zaklejonym zawijasami egzemplarzu nie pasuje mi jedna rzecz: przez szybę widać kierowcę i pasażera i jeśli ten samochód ma 4,80 długości, to musieliby być naprawdę potężni faceci. No i jaką wysokość musiałby mieć ten samochód? Porównaj sobie proporcje z takim choćby Superbem (o całe 4 cm dłuższym).

Fakt, głowy nie dam, czy któreś z tych zdjęć nie jest rzeczywiście Octavią w JAKIMŚ stadium projektu. Ale masa rzeczy mi tu nie pasuje, a już na pewno zestawienie tego liftbacka na "real foto" z tą wizualizacją kombiaka. Jak pięść do oka - w tym drugim przypadku przynajmniej proporcje by się zgadzały, ale na mój gust do tego stopnia kanciate to nie będzie.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia combii

Post autor: Misiek Fisiek »

No i wygląda to trochę na bida wersję. Myślę że octa byłaby w wyższej wersji gdyby wypuscili ją na drogi publiczne żeby wzbudzić zainteresowanie. To faktycznie może być trochę oklejony rapid.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Odp: Nowa Octavia combii

Post autor: przem00 »

zainteresowanua nie szukaja. Ma wyższa doope od rapida i wyzej osadzone światła.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
ODPOWIEDZ