Wypadający panel oświetlenia tył

mamSuperBa
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 19:35
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Świony

Wypadający panel oświetlenia tył

Post autor: mamSuperBa »

Cześć,

czy ktoś z was miał/ma problem z wypadającym panelem oświetlenia z tyłu (ten w podsufitce)?

Kilkukrotnie próbowałem go zamontować, ale za każdym razem prędzej czy później wypada. Albo podczas jazdy albo po zamknięciu/trzaśnięciu drzwiami.

Z tego co widzę to nic nie jest wyłamane. Auto dopiero co kupiłem. Nie wiem czy coś tam było majstrowane. Niby te zaczepy łapią, ale wystarczy nacisnąć ręką obok panelu i już wypada.
Załączniki
1682447621201 Large.jpeg
1682447621238 Large.jpeg
koleś1
Posty: 247
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wypadający panel oświetlenia tył

Post autor: koleś1 »

W tej lampce brakuje Ci części ruchomej, takiej ramki, którą się przesuwa i ona trzyma lampkę. Przesunąć ten element można tylko po wyjęciu klosza. Podejrzewam, że ktoś Twoją lampkę wyrwał niszcząc ten plastik.
Na zdjęciu zaznaczyłem, o który element chodzi i zastanawiam się czy to czasem nie jest w otworze podsufitki po prawej stronie na djęciu. Zobacz czy da sięto wyjąć.
Lub przyjedź bo widzę, że moje miasto masz w profilu. Lampkę taką mam jakby co.
Obrazek
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
mamSuperBa
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 19:35
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Świony

Re: Wypadający panel oświetlenia tył

Post autor: mamSuperBa »

Dzięki wielkie Koleś1 (jakoś spoufale się to pisze :D),

z tego co widzę to wszystko w tym otworze jest przyczepione na stałe. Więc chyba po prostu tego nie ma. Ktoś musiał albo połamać albo zapomniał założyć (a że jako tako się trzyma, to nie drążyli tematu).

Wiesz możę czy to się kupuje z tą lampką? Jak patrze po allegro na zdjęcia to tak jakby sprzedawali bez tego.

Edit: Nie widze na allegro a sprzedawca oczywiście wywalone. Działało u nich. Będę musiał może podjechać do Skody i sie dopytać o to.
koleś1
Posty: 247
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wypadający panel oświetlenia tył

Post autor: koleś1 »

Raczej nie kupisz tego osobno. Jak znajdę tę lampkę to dam znać.
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
mamSuperBa
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 19:35
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Świony

Re: Wypadający panel oświetlenia tył

Post autor: mamSuperBa »

Dzięki wielkie.
Na tą chwilę udało mi się to prowizorycznie zamontować bez żadnego klejenia czy modyfikacji, ale znając życie to wypadnie gdzieś na trasie albo z kimś obcym w środku :D
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypadający panel oświetlenia tył

Post autor: vDanTe »

Dopóki nie będziesz miał tej kratki, ciapnij tam gdzieś placek jakiego silikonu albo kleju na gorąco, wielkości ziarnka ryżu.

Powinno trzymać, a jak już będziesz chciał zainwestować w nową lampkę, to i zdemontowanie nie powinno stanowić problemu
koleś1
Posty: 247
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wypadający panel oświetlenia tył

Post autor: koleś1 »

mamSuperBa pisze: 27 kwie 2023, o 08:07 Dzięki wielkie.
Na tą chwilę udało mi się to prowizorycznie zamontować bez żadnego klejenia czy modyfikacji, ale znając życie to wypadnie gdzieś na trasie albo z kimś obcym w środku :D
Zrobiłeś to porządnie?
Znalazłem wczoraj lampkę. Możemy się spotkać i wymienić ją. Numer do mnie 510 150 407
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
ODPOWIEDZ