Carista - proszę o opinie

krzysn
Posty: 278
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Carista - proszę o opinie

Post autor: krzysn »

Ciągle zastanawiam się nad kupnem interfejsu diagnostycznego. Myślałem o obd11, chińskim vcds, teraz doszła carista. Jaka jest Wasza opinia na temat caristy? Fajnie, że można kupić licencję na 1 miesiąc za ok 40-50zł. Podczas zakupu interfejsu dają miesiąc gratis.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Carista - proszę o opinie

Post autor: Kuster »

Ciekawy ale po obejrzeniu recenzji na YTB stwierdzam że OBD11 jest bardziej przejrzysty.
Opłata za PRO plan to ~230zl? Co daje ~20zl/miesiąc

VCDS to też inna bajka bo potrzeba do tego np laptopa ale za to znając kodowania można zrobić bardzo wiele

(OBD11 też pozwala na kodowanie ale nie tak obszerne jak VCDS)
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Carista - proszę o opinie

Post autor: vDanTe »

Na początek zabawy OBD11 ... racja, teraz troche utrudnili, gdyż nie ma już za darmo punktów do szybkiej adaptacji, i trzeba za to płacić, ale do podstawowej diagnozy / kasowania błędów pierwsza klasa.

Jak trochę chcesz się poduczyć z tej całej komputroniki, i trochę na tym może dorobić, wtedy VCDS.
Bardzo łatwo znaleźć klientów, którzy 30-50zł płacą np za wykodowanie SS, piszczących niezapiętych pasów i innych ;]
msemafor
Posty: 28
Rejestracja: 6 sty 2023, o 12:05
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Stargard

Re: Carista - proszę o opinie

Post autor: msemafor »

Sprawdź jeszcze Car Scanner na android. Jest dużo tańszy, niż ODB lub VCDS i oferuje sporo opcji adaptacji i kodowania. Ja używać z chińskim interfacem Vgate, który kupiłem parę lat temu za 35 zł (działa też z Carista). Nawet darmową wersją można sporo zrobić. Co prawda jest ograniczenie, że tylko 3 adaptacje, ale wystarczy odinstalować apkę i zainstalować ponownie, aby znów mieć 3 dostępne adaptacje.
ODPOWIEDZ