[S2] 22 komunikaty na Maxidot

Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: eX »

ale znowu serwis nie wykryje tych bledow. wiec przepiecie na instalacji, albo komp/czujniki
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
mateoosh
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 210KM/325 Nm
Kontakt:

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: mateoosh »

mozecie ustalic wersje oprogramowania w sterowniku BCM. Starsze maja blad z interpretowaniem zbyt malego pradu z zarowek, rozwiazaniem jest upgrade.
===============================
VCP Developer
===============================
TSi powered by Jetronik Race Division
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: eX »

Beskit rozwiazales problem? bo u mnie ten sam sie pojawil. dodatkowo przy poziomowaniu oswietlenie zgaslo, wlaczenie kierunkowskazu sygnalizowane na przerywaczu standardowo, czyli szybko migajaca kontrolka na zegarach, wlaczam kierunek i sprawdzam z przodu (lusterko i reflektor glowny) miga normalnie, ide do tylu swieci sie na stale, czy z lewej czy z prawej to samo. wiec gasze silnik, odpalam na nowo i ten sam efekt, przygasniecie lamp przy poziomowaniu i te same symptomy. przejechalem ponad 20km, wylaczylem swiatla (na wlaczonym silniku) wlaczam i mignely dwa razy. wylaczylem silnik na jakies 40 minut
otwieram maske, "rzucam okiem" wszystko wyglada ok. odpalam silnik wlaczam silnik i... wszystko ok :O
dodatkowo jeszcze doswietlanie wlaczalo sie nagle (nie stopniowo) i tak samo sie wylaczalo. wsteczny ok, stop ok. P mgielnych tyl nie sprawdzalem, awaryjnych tez.


http://www.youtube.com/watch?v=i8zLKZ87PRA" onclick="window.open(this.href);return false;
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: eX »

minal powiedzmy niepelny miesiac, ale po wymianie oprogramowania, w tym momencie (pomimo mokrych dni) problem nie pojawial sie juz wiecej. dodatkowo wymieniony zostal akumulator
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: adriand »

U mnie pojawiło się to raz w ten weekend czyli wywalony check wszystkich świateł.
Po 3 odpaleniu po ok godzinie od poprzednich wszystko wróciło do normy. W logach widać tylko
to co było na desce i nic więcej. Czy komuś się ten problem częściej powtarzał i znalazł przyczynę?
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: jarkow »

Sprawdź w logach napięcie- przy każdym zapisanym błędzie spalonej żarówki podawane jest też napięcie akumulatora. U mnie po objawach takich jak w pierwszym poście, akumulator musiałem wymienić w ciągu niespełna miesiąca. Od tamtej pory mam spokój.
Awatar użytkownika
nvm666
Posty: 84
Rejestracja: 20 cze 2014, o 21:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: nvm666 »

Wczoraj miałem taką akcję... To co w końcu z tym zrobić? Pokazało się wczoraj przy wieczornym odpaleniu, i na tym koniec.
Wymiana aku? Aktualizacja oprogramowania?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: Enriquez »

masz jakiś autoscan, żeby można się było zapytać dalej?
najlepiej oryginalnym interfejsem, wtedy mogę oficjalnie zapytać ross-techa
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
mazen
Posty: 28
Rejestracja: 20 paź 2012, o 14:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: mazen »

słabe aku i zapalanie silnika z włączonymi światłami powoduje takie błąd , wyłącz światła w maxsi dot i zapalaj ręcznie po odpaleniu i będzie ok ostatecznie zobacz wszystkie żarówki w tylnych lampach jak któraś jest lekko ciemna wymień potrafi odwalić numerek
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: [S2] 22 komunikaty na Maxidot

Post autor: adriand »

U mnie aku raczej nie bo pol roku temu wymienianebylo. Jak się pojawi ponownie będę walczyl
ODPOWIEDZ