kSENON PADŁ S2

Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

kSENON PADŁ S2

Post autor: + SUPERboska + »

Witam panowie i panie . Po jakim okresie padl wam ksenon ? Ja dzisiaj rano staje za innym samochodem na światłach i patrze że lewy ksenon robi się fioletowy :/

Autko ma 2,5 roku i przebieg 70000 dodam że to wersja bez dziennych także dzień noc na ksenonie jeżdżę.
Obrazek
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: gachul »

ja w octavi maiłem 4 lata spokój. Jak juz bedziesz wymieniał to wymień obie strony
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: Sebastian_M26 »

Żarnik się kończy. Ale nie tylko żarnik, bo i reflektor też się zużywa i wypala. Także, wtedy kiedy będzie potrzebne dobre oświetlenie czyli w nocy, nie będzie dobrze już świecił.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: + SUPERboska + »

gachul pisze:ja w octavi maiłem 4 lata spokój. Jak juz bedziesz wymieniał to wymień obie strony
Innej opcji nie ma :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: gachul »

sebastaian ale temp. pracy żarnika xenonowego nie jest jakas specjalnie wysoka i myśle że żywotność soczewki i odlasku jest wystarczajaca jak na żywotność całego auta :P
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: Sebastian_M26 »

Ludziom na octaviaclub.pl powypalały się lub matowiały odbłyśniki w xenonach. A z racji tego, że jakość podzespołów jest coraz gorsza... no chyba, że żywotność auta liczymy na 200-250tyś to wtedy ok.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: AdamK »

Jeżdżę blisko dwa lata i jak na razie nie mam problemu (tfu, tfu), ale napiszcie ile kosztuje żarnik do naszych bolidów?
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: kocur »

jakie są koszta oryginalnego zestawu to nie wiem ale często jest tak że w tym samym czasie pada żernik i przetwornica więc i cena idzie w góre
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: + SUPERboska + »

ja zapłaciłem w bosch service 700zł za dwa żarniki oryginalne philipsa identyczne jak miałem od salonu z wymianą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: gachul »

to wydaje mi sie że chyba troche Cie skroili za te żarniki... wydaje mi sie że cena ori philipsa lub osrama jest w okolicach 220 zł. Bynajmniej ja tak płaciłem w 2010 r do octavi
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: kocur »

wydaje mi się że nie. ja mam SI i w serwisie za jeden żarnik chcieli 550 pln!!!!! :shock: :shock: na szczęście wyszło że moje ksenony nie są oryginalne więc skończyło się na 80 pln. za żarnik i 100 za przetwornicę
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: maclan »

+ SUPERboska + pisze:Witam panowie i panie . Po jakim okresie padl wam ksenon ? Ja dzisiaj rano staje za innym samochodem na światłach i patrze że lewy ksenon robi się fioletowy :/

Autko ma 2,5 roku i przebieg 70000 dodam że to wersja bez dziennych także dzień noc na ksenonie jeżdżę.

Tak też mojemu kolesiowi się wypalił po takim czasie, ale on jeszcze namiętnie korzystał z tych opcji CH i LH, takie włączanie i wyłącznie ciągłe xenonom nie służy. W serwisie potrafią zaśpiewać za jeden 700 PLN.
Ja bym osobiście zmieniał jeden żarnik, po jakimś czasie i tak dojdzie do tej samej barwy co drugi. Dwóch moich znajomych tak robiło i powiem szczerze różnicy żadnej nie widzieliśmy pomiędzy starym i nowym. A płacili kolo 200 PLN za jeden.
A tak przy okazji to można ustawić przeciwmgielne żeby pracowały jak dzienne i problem masz w przyszłości z głowy, ale o tym już tu było wiele pisane.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: Matt »

w aso do s1 komplet żarników kosztuje 300
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: + SUPERboska + »

maclan pisze:Tak też mojemu kolesiowi się wypalił po takim czasie, ale on jeszcze namiętnie korzystał z tych opcji CH i LH, takie włączanie i wyłącznie ciągłe xenonom nie służy.

Ja też używam coming home,living home
Obrazek
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: ja456 »

Mi w ciągu 8 lat w S1 wytrzymały 3 komplety żarników (raz 1 padł szybciej niż trzeba :P) Można liczyć, że 3 lata normalnie wytrzymują (jazda zawsze z włączonymi ksenonami). W aso kiedyś płaciłem 500zł za parę, a oryginalne osram/phillips w sklepie ok. 200-220zł za sztukę - ale można oczywiście szukać tańszych w internecie.
ODPOWIEDZ