[S3] Pomoc w zakupie S3 280KM Kielce

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1091
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Pomoc w zakupie S3 280KM Kielce

Post autor: artho »

PK87 pisze: 27 lip 2023, o 06:44 Właśnie nie spodziewam się żeby dawali jakąkolwiek „gwarancję”. Tylko w tym wypadku co motywuje ich do rzetelnego sprawdzenia stanu pojazdu? Chyba tylko to ze im reputacja spadnie jak auto potem się okaże mieć wady których nie wyłapali (nie mówię ze to nie może działać - po prostu się zastanawiam)?
To samo co motywuje szewca aby buty zrobił Ci tak, abyś nie wrócił z pretensjami za tydzień oraz zegarmistrza, abyś wyszedł równie zadowolony co od szewca a Ciebie abyś rano wstał z łóżka i zrobił coś ze swoim życiem 😄

W sensie nie rozumiem do końca pytania, wydaje mi się, że kroki wyglądają w sposób następujący (ja osobiście nie korzystałem ale dobrzy znajomi regularnie):

1. Wybierasz firmę zajmującą się wykonywaniem takich oględzin oraz sporządzaniem raportów na podstawie ocen w Google bądź innych portalach lub przy użyciu poczty pantoflowej - masz pewność, że firma robi dobrą robotę
2. Człowiek jest wysłany i w zależności od wybranego pakietu wykonuje wymienione czynności
3. Sporządzenie raportu i przekazanie go Tobie

I oczywiście - podczas takich oględzin nie zostanie wykryte wszystko. Specjalista sprawdzi oczywiście samochód prawdopodobnie lepiej niż wielu z nas, ale nie rozbierze go do ostatniej śrubki. Znajoma kupiła auto po oględzinach, po kilku miesiącach się okazało, że ma pękniętą łapę silnika - nie idzie tego zobaczyć w tym modelu bez konkretnej rozbiórki. Jeżeli ktoś chce mieć pewne auto kupuje nowe auto - do tego służą. Jeżeli brakuje $$$ to często lepiej wybrać tańszy model. Od tego jest gwarancja producenta i programy serwisowe, auta zamienne aby mieć poczucie pewności. Z używką nigdy takiej pewności nie będzie.
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: [S3] Pomoc w zakupie S3 280KM Kielce

Post autor: PK87 »

artho pisze: 27 lip 2023, o 07:17 […]
W sensie nie rozumiem do końca pytania, wydaje mi się, że kroki wyglądają w sposób następujący (ja osobiście nie korzystałem ale dobrzy znajomi regularnie):
[…]
Pytanie zadałem w sposób otwarty żeby nie sugerować odpowiedzi, chociaż spodziewałem się ze właśnie tak to działa jak opisałeś.

Przy innych, podobnych usługach spotkałem się właśnie z oferowaniem gwarancji na usługę. Ona często jest mocno ograniczona (w wypadku oględzin auta np. nie wyobrażam sobie żeby mogła w ogóle obejmować coś co nie było sprawdzane, nie było elementem usługi) i oczywiście dotyczy usługi, a nie przedmiotu zakupu.

W przypadku ogledzin aut wartość usługi jest mała w porównaniu do wartości przedmiotu, więc taka gwarancja miałaby chyba w ogóle znikomą wartość dodaną.
RadeR
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2023, o 10:15
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Radosław
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: [S3] Pomoc w zakupie S3 280KM Kielce

Post autor: RadeR »

Jednak udało się kupić i jestem szczęśliwym posiadaczem S3, takiej jak chciałem 😉 nie kanarkowy kolor, bo jest biała ale ma wszystko to czego oczekiwałem. Od lutego szukałem aż znalazłem :)
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: [S3] Pomoc w zakupie S3 280KM Kielce

Post autor: Cienki221 »

To teraz czekamy na foto i opis kupionego egzemplarza, szerokości i bezawaryjności
ODPOWIEDZ