Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: marioti »

Ktoś wie jakie lampki pasują w miejsce 6L0947415 (oświetlenie na nogi, lampki w klapie kombi)
Jakiś czas temu kupiłem https://pl.aliexpress.com/item/10050036 ... pt=glo2pol
ale nie pasują (nieco inny sposób mocowania i latają w otworach). Poza tym mocowanie pod w5w w oryginalnych lampkach, pozostawia wiele do życzenia. Tzn. pod zwykłą żarówkę są ok. ale pod ledy w5w, kiepsko.
A może ktoś wie gdzie kupić taką płytkę pcb z ledami i mocowaniem uniwersalnym, ale problem rozmiaru bo musi być 18mm szeroka i max 40mm długa
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: ObiWan »

Wymieniłem dość nie dawno właśnie na tyle właśnie na takie. Jeśli jeszcze nie kupiłeś innych możesz te sprawdzić u mnie pasują idealnie i nie wypadają


https://a.aliexpress.com/_m09lV9A
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: marioti »

Oki dzięki, przetestuję
A może znasz takie same tylko słabiej świecące. Ewentualnie zobaczę czy do tych da się wrzucić dodatkowy rezystor
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: ObiWan »

marioti pisze: 10 lis 2023, o 07:21 Oki dzięki, przetestuję
A może znasz takie same tylko słabiej świecące. Ewentualnie zobaczę czy do tych da się wrzucić dodatkowy rezystor
Co do jasności masz rację, ale nic innego nie znalazłem bo też szukałem ciemniejszych, jak za dużo mocnych ledów w aucie to później wygląda to jak dyskoteka, ja mam ten plus że mam przyciemniane szyby. Do podsufitki brałem takie z najmniejszą ilością diod. Ogólnie chciałem psiknąć motipem do przyciemniania lamp, ale jak już zamontowałem to mi się nie chce tego robić i tak na tyle nie siedzę 🤣
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: marioti »

Spróbuję folii przyciemniające (bo akurat mam) od wewnątrz lampk, może nawet kila warstw, zależy też czy tam bardzo się grzeje :)
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: ObiWan »

Ja mam ustawione na minimum jaki można ustawić w maxidocie czyli 20% i jest ok dla mnie. Normalnie sciemnianie dla nich działa, jest jaśniej niż dla normalnych, ale w granicach rozsądku, myślę że też tak ustawisz i nic z tym nie będziesz robił.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: marioti »

zamówione w ramach 11.11, dam znać jak przyjdą :D
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: marioti »

Przyszły. Niestety kompletnie nie pasują. O ile lampki z mojego poprzedniego zakupu, jako-tako się trzymały, to te po prostu wypadają.
Zmierzyłem i do ori lampek brakuje im prawie 1mm w miejscu mocowania (od czoła lampki). Na razie podłożyłem taśmą tkaninową izolacyjną, ale to dla mnie druciarstwo więc szukam lampek dalej.

Same lampki faktycznie spoko, tzn. nic nie mruga. Barwa jak dla mnie taka 5500K czyli biała dzienna.
Lampki są też dość jasne, więc nawet jak skręcę na 20%, to oświetlenie przestrzeni na nogi w trakcie jazdy jest za jasne. Natomiast do bagażnika super.
Nie da się też wkleić folii przyciemniającej lampkę od środka, bo płytka PCB jest sklejona do obudowy, a styki wtyczki zagięte i przylutowane. No... może dałoby się, ale to grubsza zabawa na którą na razie nie mam czasu. Ewentualnie pozostaje kupić lakier do przyciemniania lamp i nałożyć kilka cieniutkich warstw.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: maureliusz »

Ja kupiłem po prostu ledy i wsadziłem do środku.
W środku mam takie trochę bardziej zimne / przez co są ciemniejsze też i nie walą po po oczach.
Z tyłu mam bardzo jasne w klapie i świecą MEGA... jest jak w dzień.
Nawet dzisiaj szwagier jak zobaczył stwierdził... wow, ale masz jasno w bagażniku.

Niestety LEDy to chińczyki w Interlook kupione, zatem lepiej mieć więcej... po padają.
Ale grosze kosztowały ;-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: marioti »

Wszystko spoko, ale moje lampki nie wytrzymały próby czasu :)
Te w bagażniku "zgubiły" mocowanie, PMMA z czasem robi się twarde i kruche - więc musiałem je wywalić. Ori lampki to jakieś chore pieniądze, a używki będą cierpiały na to samo urywanie mocowania.
Kupiłem niby ori lampki od chińczyka (te lampki na żarówkę). Lampka spoko, ale całe wewnętrzne mocowanie to jakaś porażka. No więc przerzuciłem stare wnętrze do nowych lampek, no ale niestety dalej lipa, ciągle coś się rozgina, nie styka itp. Zwykła żarówka ma duży moment bezwładności i nie widać żadnego mrugani, ale led (których mam sporo różnych na w5w) już różnie bywa... więc to mnie wkurza
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: maureliusz »

kurdę dziwne... ja mam wszystkie te lampki ORI i bez problemu.
Zadne zaczepy nie urwane, chociaż je kilka razy wyciągałem bo eksperymentowałem z różnymi LEDami.

Może jakaś partia wadliwa się trafiła podatna na starzenie bardziej.

No ja mam te ORI + LEDy, zatem doświadczenia w chińskich zamiennikach brak.

Tak to wygląda u mnie:
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 0&start=15
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: marioti »

Stwierdziłem że skoro już mam te lampki to poeksperymentuje. Kupiłem mały lakier z motipa do przyciemniania lamp. Ale niestety wynik jest średni, nawet przy 6 warstwach. Jako podświetlenie nóg, aktywne tylko podczas wsiadania i wysiadania, to spoko, ale jako aktywne cały czas, to są dalej za jasne. Zresztą można się było tego spodziewać. W ori lampce z s3, jest jedna dioda, a tutaj 18
No i pozostaje też kwestia mocowania,
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampki oświetlenia nóg i bagażnika kombi

Post autor: marioti »

No więc, trochę taśmy tekstylnej pozwala dość dobrze dopasować lampki, nadal mam problem z tymi w kapie, ale coś się pomyśli
Natomiast nałożenie 6 warstw motipa średnio zmienia sytuację, nadal jest dość jasno.
Udało mi się włożyć do środka kawalek folii przyciemniającej (bez przyklejania), ale mam tylko taką -70% więc było za ciemno już
Załączniki
20240107_090659.jpg
20240107_090730.jpg
ODPOWIEDZ