[S3] Uzywany 1.4 TSI. Czy bac sie auta serwisowanego w trybie LongLife

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
SzalonyArbuz
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2023, o 13:38
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Austria

[S3] Uzywany 1.4 TSI. Czy bac sie auta serwisowanego w trybie LongLife

Post autor: SzalonyArbuz »

Z racji powolnej smierci obecnego auta, poszukuje pojazdu, ktory nie bedac vanem lub suvem (fuj!) pomiesci 3 dzieci na tylnej kanapie.
Mimo przymiarek do A6 c7, Volvo v90 i innych rzekomo wielkich przedstawicieli wyzszych segmentow jedynym autem spelniajacym kryterium umieszczenia 2 poddupnikow i fotelika na isofix jest Superb III.

Z racji glebokiej, wtornej nienawisci do silnikow diesla (ratujac Peugeota 508 HDi wladowalem w niego ponad 8k euro i mimo wymiany bloku, wtryskiwaczy, FAPa i tuzina innych gratow, auto i tak zdechlo smiercia tragiczna i skonczylo jako sprzedane na czesci...) pod uwage biore tylko silniki TSI.

Poniewaz w miejscu mojego zamieszkania placi sie dosc duzy podatek ekologiczny liczony od mocy silnika (oraz emisji CO2) auta powyzej 200 koni nie wchodza w gre, dlatego tez ograniczyc sie musze de facto do 1.4 TSI w wersji 150km.

Trafilem na bardzo fajny egemplarz spelniajacy wszystkie moje oczekiwania za wyjatkiem jednoego -> dobrej historii serwisowania.
Mianowicie auto bylo serwisowane w trybie LongLife -> pierwszy serwis przypadl w 2019 przy przebiegu 29.000 km, natomiast drugi w 2021 przy przebiegu 57.000 km (olej w DSG nigdy nie byl zmieniany). Obecny stan auta to 73.000 km.

W zwiazku z tym pytanie kieruje do ludzi majacych doswiadczenie z autami serwisowanymi na longLife -> czy faktycznie LongLife tak strasznie niszczy silnik, ze nalezy odrzucic fajne auto, w fajnej cenie i szukac innego egzemplarza.
Czy moze plukanka silnika, i dalsze serwisy co 12-15.000 km powinny zabezpieczyc silnik na tyle, ze wykrece nim kolejne 150-200.000 km przez najblizsze 7 lat? Mam mozliwosc wykupienia wydluzonej gwarancji do 3 lat.


link do delilkwenta:
https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... -694074329

Pozdrawiam,
SzalonyArbuz
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Uzywany 1.4 TSI. Czy bac sie auta serwisowanego w trybie LongLife

Post autor: Enriquez »

Moim zdaniem ten przebieg jest na tyle niewielki, że ten long life jeszcsze mu krzywdy nie zrobił.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ