[S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

[S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

Post autor: tomekxoo »

Witam
Przy ostatniej wymianie oleju zobaczylem ze miska olejowa jest troche upocona na laczeniu. Wyczyscilem zapocenia. Pojezdzilem tydzien i znowu zdjalem oslone silnika od spodu i zobaczylem jak to wyglada. No i ewidentnie sie troche zaczyna pocic. Przy nastepnej wymianie oleju odkrecilem ta plastikowa czesc miski olejowej i wymienilem uszczelke na nowa. Nie wygladalo zeby byl tam jeszcze jakis silikon, sama uszczelka tylko byla. Myslalem ze to zalatwi sprawe. Ale po jakims czasie znowu widzialem ze jest tam troche upocone.

U mnie to wyglada tak:

Obrazek
Obrazek
No jest tam widoczne upocenie na laczeniu. Na zdjeciu mniej to widac niz na zywo...

Tam juz zaden silikon nie idzie? Tylko sama uszczelka powinna byc?
Obrazek
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4028
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

Post autor: piramida »

Nie przejmuj się pierdołami ;-)
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: [S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

Post autor: tomekxoo »

piramida pisze: 25 lis 2023, o 21:17 Nie przejmuj się pierdołami ;-)
Heh... no jak... Wczesniej przez ponad rok nie bylo problemow.
A tak serio... Nie wiem czy wymienic ta uszczelke na inna, druga, moze tym razem nie na oryginalna? A moze po prostu odkrecic i kolo uszczelki dac jeszcze jakis silikon dodatkowo?
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

Post autor: yogibabu »

Miska jest plasticzana i prawdopodobnie już lekko się odkształciła,stąd i przyczyną może być pocenie. Co prawda nie w tsi ale miałem przypadek że dopiero po wymianie pocenia ustąpiły. Uszczelki stosowanej różnych firm i nawet ostatnia co była to ori z Aso. Klika tys km bylo ok,a później zapocenie.
Już nie kurak....
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: [S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

Post autor: tomekxoo »

yogibabu pisze: 26 lis 2023, o 18:30 Miska jest plasticzana i prawdopodobnie już lekko się odkształciła,stąd i przyczyną może być pocenie. Co prawda nie w tsi ale miałem przypadek że dopiero po wymianie pocenia ustąpiły. Uszczelki stosowanej różnych firm i nawet ostatnia co była to ori z Aso. Klika tys km bylo ok,a później zapocenie.
Jest to jakies wytlumaczenie, ale auto ma "ledwo" 110tyś km... Uszczelke kupilem oryginalna i sam to wymienilem. W ASO jakis mechanik mi mowil ze tam daja jeszcze silikon poza uszczelka, ale nie wiem czy to prawda. U mnie fabrycznie byla tylko uszczelka, sladow silikonu nie stwierdzilem.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

Post autor: yogibabu »

Ja też dawałem silikon... I efekt był ten sam. Zmiany temp nie mają korzystnego wpływu na plastik.

Generalnie walczyłem na różne sposoby z takimi wyciekami i efekt końcowy był taki że wymieniłem cały element na nowy.
Już nie kurak....
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4028
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

Post autor: piramida »

Ledwo 110 kkm? Niektórzy są już po wymianie silnika czy skrzyni, a tobie tylko poci się miska olejowa ;-)
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: [S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

Post autor: tomekxoo »

Az tak zle to nie jest, ale... chcecie mi powiedziec ze to normalne ze te miski olejowe sie odksztalcaja w superbie 3?
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: [S3] 2.0tsi - upocona miska olejowa

Post autor: tomekxoo »

Sprawa chyba rozwiazana...
Wiec teraz postanowilem wymienic cala miske na nowa. Kupilem zamiennim renomowanej firmy Maxgear :roll:
I o dziwo wygladala spoko. Po przejechaniu ~500km zero wyciekow, zapocen... Zobaczymy po dluzszym dystansie jak bedzie...
ODPOWIEDZ