[S4] Audi vs Skoda

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: Sdss »

Tu jeszcze skromniej i niewiele drożej
https://www.audi.pl/pl/web/pl/wyszukiwa ... Mjkx=.html
igo_89
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: igo_89 »

artho pisze: 5 sty 2024, o 20:03
Sdss pisze: 5 sty 2024, o 20:01 S4 LK 4x4 to będzie 240 z kilkoma dodatkami 250. Popatrz na dopłatę w obecnej wersji. Skromny rabat i za 230-240 wyjedziesz S4. Audi ma wysokie rabaty różnica robi się nie wielka, ale już Eklasa czy 5 er to plus 100😂
Bo Audi to już wiekowy model a 5tka i E-Klass ledow wyszły nowe. Inna sprawa, że jeżeli ktoś nie ma 200cm wzrostu i nie wozi codziennie drugiej osoby o wzroście 200cm za sobą, to pewnie najlepiej wziąć doposażone A4 lub A5 - co kto lubi.
Na nową serię 5 osoby testujące mam na myśli dziennikarze itp. bardzo narzekają, że obecny model jest gorzej wyciszony niż poprzedni i ogólnie jakoś materiałów dużo słabsza ogólne opinie są słabe.
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: artho »

igo_89 pisze: 5 sty 2024, o 20:09
artho pisze: 5 sty 2024, o 20:03
Sdss pisze: 5 sty 2024, o 20:01 S4 LK 4x4 to będzie 240 z kilkoma dodatkami 250. Popatrz na dopłatę w obecnej wersji. Skromny rabat i za 230-240 wyjedziesz S4. Audi ma wysokie rabaty różnica robi się nie wielka, ale już Eklasa czy 5 er to plus 100😂
Bo Audi to już wiekowy model a 5tka i E-Klass ledow wyszły nowe. Inna sprawa, że jeżeli ktoś nie ma 200cm wzrostu i nie wozi codziennie drugiej osoby o wzroście 200cm za sobą, to pewnie najlepiej wziąć doposażone A4 lub A5 - co kto lubi.
Na nową serię 5 osoby testujące mam na myśli dziennikarze itp. bardzo narzekają, że obecny model jest gorzej wyciszony niż poprzedni i ogólnie jakoś materiałów dużo słabsza ogólne opinie są słabe.
Z nową serię 5 jeszcze się wstrzymaj moment - to i tamto trzeba dopracować, pewnie w 2024 już będzie można bezpiecznie zamawiać. Natomiast nowa E klasa w pierwszych testach wychodzi na faktycznie wielki powrót Mercedesa w tym segmencie, o ile tylko podoba się nowa stylistyka wnętrza. Konfigurowałem, nawet da się coś przyjemnego stworzyć stosunkowo tanio jeżeli Ci nie zależy na wodotryskach, ale potwierdzam przedmówców - Audi A6 to obecnie chyba najlepszy wybór, a A4 bądź A5 to pewnie najrozsądniejszy.

W nowej klasie E najbardziej mi się podoba zasięg na prądzie, podobno realne jest 100km 😊.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: rowerek »

igo_89 pisze:
artho pisze: 5 sty 2024, o 20:03
Sdss pisze: 5 sty 2024, o 20:01 S4 LK 4x4 to będzie 240 z kilkoma dodatkami 250. Popatrz na dopłatę w obecnej wersji. Skromny rabat i za 230-240 wyjedziesz S4. Audi ma wysokie rabaty różnica robi się nie wielka, ale już Eklasa czy 5 er to plus 100Obrazek
Bo Audi to już wiekowy model a 5tka i E-Klass ledow wyszły nowe. Inna sprawa, że jeżeli ktoś nie ma 200cm wzrostu i nie wozi codziennie drugiej osoby o wzroście 200cm za sobą, to pewnie najlepiej wziąć doposażone A4 lub A5 - co kto lubi.
Na nową serię 5 osoby testujące mam na myśli dziennikarze itp. bardzo narzekają, że obecny model jest gorzej wyciszony niż poprzedni i ogólnie jakoś materiałów dużo słabsza ogólne opinie są słabe.
Przede wszystkim nowa 5, moim zdaniem, zupełnie nie wygląda. Poprzedniczki F10, czy G30, to świetnie narysowane, klasyczne limuzyny. Eleganckie, z klasą. Ta nowa, a miałem nieszczęście widzieć już na żywo, zupełnie do mnie nie przemawia.

Obecnie gdybym miał wybierać między 5/E klasą i A6, to chyba jednak E klasa, a później A6. "Piątkę" bym spuścił w kibelku.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

igo_89
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: igo_89 »

artho pisze: 5 sty 2024, o 20:12
igo_89 pisze: 5 sty 2024, o 20:09
artho pisze: 5 sty 2024, o 20:03

Bo Audi to już wiekowy model a 5tka i E-Klass ledow wyszły nowe. Inna sprawa, że jeżeli ktoś nie ma 200cm wzrostu i nie wozi codziennie drugiej osoby o wzroście 200cm za sobą, to pewnie najlepiej wziąć doposażone A4 lub A5 - co kto lubi.
Na nową serię 5 osoby testujące mam na myśli dziennikarze itp. bardzo narzekają, że obecny model jest gorzej wyciszony niż poprzedni i ogólnie jakoś materiałów dużo słabsza ogólne opinie są słabe.
Z nową serię 5 jeszcze się wstrzymaj moment - to i tamto trzeba dopracować, pewnie w 2024 już będzie można bezpiecznie zamawiać. Natomiast nowa E klasa w pierwszych testach wychodzi na faktycznie wielki powrót Mercedesa w tym segmencie, o ile tylko podoba się nowa stylistyka wnętrza. Konfigurowałem, nawet da się coś przyjemnego stworzyć stosunkowo tanio jeżeli Ci nie zależy na wodotryskach, ale potwierdzam przedmówców - Audi A6 to obecnie chyba najlepszy wybór, a A4 bądź A5 to pewnie najrozsądniejszy.

W nowej klasie E najbardziej mi się podoba zasięg na prądzie, podobno realne jest 100km 😊.
Z serią 5 możliwe ze masz racje. Ja chciałem kupić coś tak do max 250 tyś zł. Mercedes tez super, ale nie dają na tyle dużych rabatów bo tylko 4%, że musiał bym brać np klasę C, ale takiego golasa. Z BMW serią 3 też się bym zmieścił, ale żonie było w niej za twardo. Plugin spoko jak masz gdzie ładować auto. Ale niestety przez te baterie waga jest ogromna i potem spalanie na trasie kosmos. Na kanale Caroseria testowali Merca z silnikiem diesla z hybryda plug-in po autostradzie auto paliło 12 litrów ropy bo waga auta 2.7 tony. A to moja konfiguracja : www.audi.pl/A81MQC6B
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: artho »

rowerek pisze: 5 sty 2024, o 20:15Obecnie gdybym miał wybierać między 5/E klasą i A6, to chyba jednak E klasa, a później A6. "Piątkę" bym spuścił w kibelku.
To ja podobnie, tylko aby pisać o tych samych pieniądzach to niestety E klasa byłaby gorzej doposażona, bo weszła kilka miesięcy temu i nie dostaniesz na nią rabatu. Potem brałbym dowolne Audi, albo A4/A5 pod korek albo A6 racjonalne ale i tak przyjemne. Mnie niestety nowa seria 5 też się średnio podoba, trzeba poczekać.

Na Audi masz spore rabaty, finansowanie też jest dość przyjemne a obecna gama modeli jak i silników jest dość dobrze sprawdzona przez klientelę. Zakup na lata bez obaw.
Ostatnio zmieniony 5 sty 2024, o 20:28 przez artho, łącznie zmieniany 1 raz.
igo_89
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: igo_89 »

artho pisze: 5 sty 2024, o 20:20
rowerek pisze: 5 sty 2024, o 20:15Obecnie gdybym miał wybierać między 5/E klasą i A6, to chyba jednak E klasa, a później A6. "Piątkę" bym spuścił w kibelku.
To ja podobnie, tylko aby pisać o tych samych pieniądzach to niestety E klasa byłaby gorzej doposażona, bo weszła kilka miesięcy temu i nie dostaniesz na nią rabatu. Potem brałbym dowolne Audi, albo A4/A5 pod korek albo A6 racjonalne ale i tak przyjemne. Mnie niestety nowa seria 5 też się średnio podoba, trzeba poczekać.

Na Audi masz spore rabaty, finansowanie też jest dość przyjemne.
Tak naprawdę albo A4,A5 pod korek albo A6 też bardzo dobrze. E klasa był by golas. Mi też osobiście nowa 5 się w ogóle nie widzi. Mam jeszcze okazję kupić nowego Mondeo w wersji Vigniale tam jest wszystko po prostu. Silnik to 2.0 Hybryda auto jest z 29 grudnia 2021 przebieg oczywiście fabryczny bo stoi na salonie cały czas i mogę to auto wyrwać za 145 tyś zł też mi to przeszło parę razy przez głowę.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: rowerek »

igo_89 pisze:
artho pisze: 5 sty 2024, o 20:12
igo_89 pisze: 5 sty 2024, o 20:09 Na nową serię 5 osoby testujące mam na myśli dziennikarze itp. bardzo narzekają, że obecny model jest gorzej wyciszony niż poprzedni i ogólnie jakoś materiałów dużo słabsza ogólne opinie są słabe.
Z nową serię 5 jeszcze się wstrzymaj moment - to i tamto trzeba dopracować, pewnie w 2024 już będzie można bezpiecznie zamawiać. Natomiast nowa E klasa w pierwszych testach wychodzi na faktycznie wielki powrót Mercedesa w tym segmencie, o ile tylko podoba się nowa stylistyka wnętrza. Konfigurowałem, nawet da się coś przyjemnego stworzyć stosunkowo tanio jeżeli Ci nie zależy na wodotryskach, ale potwierdzam przedmówców - Audi A6 to obecnie chyba najlepszy wybór, a A4 bądź A5 to pewnie najrozsądniejszy.

W nowej klasie E najbardziej mi się podoba zasięg na prądzie, podobno realne jest 100km Obrazek.
Z serią 5 możliwe ze masz racje. Ja chciałem kupić coś tak do max 250 tyś zł. Mercedes tez super, ale nie dają na tyle dużych rabatów bo tylko 4%, że musiał bym brać np klasę C, ale takiego golasa. Z BMW serią 3 też się bym zmieścił, ale żonie było w niej za twardo. Plugin spoko jak masz gdzie ładować auto. Ale niestety przez te baterie waga jest ogromna i potem spalanie na trasie kosmos. Na kanale Caroseria testowali Merca z silnikiem diesla z hybryda plug-in po autostradzie auto paliło 12 litrów ropy bo waga auta 2.7 tony. A to moja konfiguracja : www.audi.pl/A81MQC6B
Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to masz kliknięte "przednie siedzenia z elektryczną regulacją", ale one są bez pamięci fotela kierowcy. Jak chcesz mieć pamięć, to musisz kliknąć inną opcję (w tym jest dodatkowo pamięć ustawienia lusterek zewnętrznych). Zwróciłem na to uwagę, bo to dosyć nietypowa kombinacja żeby brać oba fotele elektryczne, ale bez pamięci.
Przy kombi wziąłbym też system szyn w bagażniku.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: artho »

Widać od razu, że ten konfig jeszcze niepopakietowany, wyślij go sprzedawcy on Ci go ogarnie igo89 😄
igo_89
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: igo_89 »

artho pisze: 5 sty 2024, o 20:32 Widać od razu, że ten konfig jeszcze niepopakietowany, wyślij go sprzedawcy on Ci go ogarnie igo89 😄
Tak będzie szedł do handlowca. W poniedziałek mamy się zdzwonić powiedział, żeby sobie wybrać co chcemy i wtedy mu finalną wersje wysłać z kodem Audi i on wrzuci w system. Cenami, które podskoczyły powiedział, żeby się nie przejmować u mnie będzie po staremu.
igo_89
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: igo_89 »

rowerek pisze: 5 sty 2024, o 20:31
igo_89 pisze:
artho pisze: 5 sty 2024, o 20:12

Z nową serię 5 jeszcze się wstrzymaj moment - to i tamto trzeba dopracować, pewnie w 2024 już będzie można bezpiecznie zamawiać. Natomiast nowa E klasa w pierwszych testach wychodzi na faktycznie wielki powrót Mercedesa w tym segmencie, o ile tylko podoba się nowa stylistyka wnętrza. Konfigurowałem, nawet da się coś przyjemnego stworzyć stosunkowo tanio jeżeli Ci nie zależy na wodotryskach, ale potwierdzam przedmówców - Audi A6 to obecnie chyba najlepszy wybór, a A4 bądź A5 to pewnie najrozsądniejszy.

W nowej klasie E najbardziej mi się podoba zasięg na prądzie, podobno realne jest 100km Obrazek.
Z serią 5 możliwe ze masz racje. Ja chciałem kupić coś tak do max 250 tyś zł. Mercedes tez super, ale nie dają na tyle dużych rabatów bo tylko 4%, że musiał bym brać np klasę C, ale takiego golasa. Z BMW serią 3 też się bym zmieścił, ale żonie było w niej za twardo. Plugin spoko jak masz gdzie ładować auto. Ale niestety przez te baterie waga jest ogromna i potem spalanie na trasie kosmos. Na kanale Caroseria testowali Merca z silnikiem diesla z hybryda plug-in po autostradzie auto paliło 12 litrów ropy bo waga auta 2.7 tony. A to moja konfiguracja : www.audi.pl/A81MQC6B
Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to masz kliknięte "przednie siedzenia z elektryczną regulacją", ale one są bez pamięci fotela kierowcy. Jak chcesz mieć pamięć, to musisz kliknąć inną opcję (w tym jest dodatkowo pamięć ustawienia lusterek zewnętrznych). Zwróciłem na to uwagę, bo to dosyć nietypowa kombinacja żeby brać oba fotele elektryczne, ale bez pamięci.
Przy kombi wziąłbym też system szyn w bagażniku.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No właśnie się nad tym zastanawiam czy jest sens dopłacać ? tak naprawdę ile to zmienić pozycję fotela np. żeby żona pod siebie ustawiła.
Kylo125
Posty: 198
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: Kylo125 »

rowerek pisze: 5 sty 2024, o 19:59
igo_89 pisze:
rowerek pisze: 5 sty 2024, o 15:08 S4 B9 to diesel. Na co komu diesel w obecnych czasach, zwłaszcza przy mild hybrid w Audi? 40/45tfsi w Audi pali tak mało, że diesel jest bez sensu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No powiem Ci szczerze, że 45TFSI też jest paliwożerny miasto trasa będzie palił dużo więcej niż taki 40TDI. Oczywiście osiągi będą inne, ale w codziennym ruchu ile tak naprawdę używamy tej mocy. 45TFSI ma coś koło 5.5 sec 0-100 km/h a 40TDI ma coś koło 7 sec 0-100km/h.
Nie będzie palił dużo. Na pewno mniej niż myślisz. Noga nodze nierówna, ale 40tfsi mild hybrid (45tfsi też jest mild hybrid) średnia z 10kkm jest na poziomie 8l/100km, a jeżdżone głównie w warunkach miejskich.

PS. Zobacz sobie na yt test spalania Audi A6 45tfsi. W Szczecinie, średnia prędkość 27km/h, spalanie 7,9l/100km, a auto większe i cięższe.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Co prawda auto słabsze i lżejsze od audi i generalnie dieslem nie wypada jechać po mieście, ale czasem się zdarzy.
No i niestety nie ma miękkiej hybrydy jak te oszczędne benzyny.
Obrazek
Kylo125
Posty: 198
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: Kylo125 »

igo_89 pisze: 5 sty 2024, o 20:36
rowerek pisze: 5 sty 2024, o 20:31
igo_89 pisze:
Z serią 5 możliwe ze masz racje. Ja chciałem kupić coś tak do max 250 tyś zł. Mercedes tez super, ale nie dają na tyle dużych rabatów bo tylko 4%, że musiał bym brać np klasę C, ale takiego golasa. Z BMW serią 3 też się bym zmieścił, ale żonie było w niej za twardo. Plugin spoko jak masz gdzie ładować auto. Ale niestety przez te baterie waga jest ogromna i potem spalanie na trasie kosmos. Na kanale Caroseria testowali Merca z silnikiem diesla z hybryda plug-in po autostradzie auto paliło 12 litrów ropy bo waga auta 2.7 tony. A to moja konfiguracja : www.audi.pl/A81MQC6B
Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to masz kliknięte "przednie siedzenia z elektryczną regulacją", ale one są bez pamięci fotela kierowcy. Jak chcesz mieć pamięć, to musisz kliknąć inną opcję (w tym jest dodatkowo pamięć ustawienia lusterek zewnętrznych). Zwróciłem na to uwagę, bo to dosyć nietypowa kombinacja żeby brać oba fotele elektryczne, ale bez pamięci.
Przy kombi wziąłbym też system szyn w bagażniku.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No właśnie się nad tym zastanawiam czy jest sens dopłacać ? tak naprawdę ile to zmienić pozycję fotela np. żeby żona pod siebie ustawiła.
Bierz tą pamięć.
W poprzednim miałem elektrykę bez pamięci i zawsze bo kobiecie coś mi nie pasowało. Niby ustawiłem, a potem jeszcze podczas jazdy poprawiałem czasem po parę razy.
igo_89
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: igo_89 »

Kylo125 pisze: 5 sty 2024, o 20:45
igo_89 pisze: 5 sty 2024, o 20:36
rowerek pisze: 5 sty 2024, o 20:31 Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to masz kliknięte "przednie siedzenia z elektryczną regulacją", ale one są bez pamięci fotela kierowcy. Jak chcesz mieć pamięć, to musisz kliknąć inną opcję (w tym jest dodatkowo pamięć ustawienia lusterek zewnętrznych). Zwróciłem na to uwagę, bo to dosyć nietypowa kombinacja żeby brać oba fotele elektryczne, ale bez pamięci.
Przy kombi wziąłbym też system szyn w bagażniku.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No właśnie się nad tym zastanawiam czy jest sens dopłacać ? tak naprawdę ile to zmienić pozycję fotela np. żeby żona pod siebie ustawiła.
Bierz tą pamięć.
W poprzednim miałem elektrykę bez pamięci i zawsze bo kobiecie coś mi nie pasowało. Niby ustawiłem, a potem jeszcze podczas jazdy poprawiałem czasem po parę razy.
Zmieniłem już w sensie dodałem. I tak parę opcji dodałem extra o których żona nie wie xD np Head up.
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Audi vs Skoda

Post autor: artho »

Co Ty chciałeś na tym screenshocie pokazać? Że rozgrzany silnik jak kilka razy wyzerujesz spalanie potrafi mało palić? 🤣

Jak wyzeruję to mój 2.0 TSI 280KM też na wioskach potrafi 5l/100km palić.
ODPOWIEDZ