biksenony do Superba II

kudlatinho
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2012, o 20:04
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Będzin

biksenony do Superba II

Post autor: kudlatinho »

Witajcie,

Drodzy koledzy ponieważ od niedawna jestem posiadaczem Superba w wersji comfort (czyli najuboższej) zastanawiam się nad montażem biksenonów do samochodu .Wiem, wiem prawie wszyscy posiadacze Superbów II mają je w swoich samochodach więc nie macie takiego problemu, ale w wersji comfort ich nie było. Czy orientujecie się / macie do polecenia jakiś warsztat który podjąłby się tego zadania? Na allegro jest trochę ofert z używanymi reflektorami biksenowymi (nie biorę pod uwagę instalacji typu HID), do tego trzeba pewnie dołożyć przednie spryskiwacze, czujnik samopoziomowania no i montaż tego wszystkiego. Pytałem już o to w ASO ale tak od niechcenia walneli ceną 7 tys.:)

Co Wy na to?

Druga sprawa istnieje jakiś sklep z akcesoriami do naszych Superbów? Na necie znalazłem sklep .superskoda.com, ale ceny to do małych nie należą:)

Pozdrowienia
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: biksenony do Superba II

Post autor: jjumbo »

powiem ci tak
wcześniej miałem octavię bez ksenonów wymontowałem stare reflektory i wstawiłem nowe całe kompletne lampy z ksenonem kupiłem je na allegro
co do spryskiwaczy nie sa one potrzebne i nikt w przypadku superba nie będzier się do nich przyczepiał bo wiekszość superbów jest w nie wyposażona seryjnie
samopoziomowanie też nie było potrzebne dobrze wyregulujesz lampy i jak nie będziesz bardzo dociążał auta będzie ok
po mojemu jak sie da podpiąć lampy bez przeróbek to je podepnij i jeździj
ja tak miałem w octavi i przejeździłem tak ze 4 lata i nikt sie nie doczepił
nie montuj tylko żadnych zestawów hid
kup oryginalne lampy kompletne na allegro i wepnij do samochodu
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: biksenony do Superba II

Post autor: gachul »

zadzwon do Martina. Był czas że miał nowe lampy w dobrej cenie. Załatwisz tez montaz u niego +420776382183
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: biksenony do Superba II

Post autor: jjumbo »

teraz popatrzyłem na allegro że w skład lampy ksenon wchodzi również spryskiwacz i modół skrętu lampy
więc nie będzie tylko samopoziomowania a to kompletnie niepotrzebne
teraz musisz się dowieć jak to podłączyć i git
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
matigks
Posty: 28
Rejestracja: 24 sie 2010, o 21:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: biksenony do Superba II

Post autor: matigks »

Kudlathinio,
Udało Ci się zamontować biksenony?
Napisz mi jak posżło, bo sam mam wersję komfort i chętnie podejmę się tego wyzwania.
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: biksenony do Superba II

Post autor: grzela07 »

jjumbo pisze: co do spryskiwaczy nie sa one potrzebne i nikt w przypadku superba nie będzier się do nich przyczepiał
samopoziomowanie też nie było potrzebne dobrze wyregulujesz lampy i jak nie będziesz bardzo dociążał auta będzie ok
tu bym się chyba nie zgodził - chyba ustawodawca przewiduje, że w autach wyposażonych w xenon MUSI być układ samooczyszczający (spryskiwacz lub wycieraczka) i układ samopoziomujący. Inaczej mogą Ci zabrać dowód podczas kontroli lub też nie przejdziesz badania technicznego.
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: biksenony do Superba II

Post autor: sjak »

Wg ustawy tak. W praktyce jest to potrzebne jak umarłemu kadzidło. Ponieważ zdecydowana większość Superbów ma seryjne xenony, podczas rutynowej kontroli czy nawet badania technicznego raczej nic nie powinno się zadziać - konia z rzędem temu, co to zauważy. Natomiast ... przechlapane w razie kolizji, zwłaszcza przy ograniczonej widzialności czy w nocy - ubezpieczyciel to zauważy na pewno, stwierdzi niehomologowane do tej wersji wyposażenie i chyba nie muszę tłumaczyć co dalej....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: biksenony do Superba II

Post autor: Enriquez »

Sorry za odgrzebanie tematu, ale odpowiadając na pierwszy post - oczywiście że się da, robi się to dokładnie tak samo jak w Octavii. Niestety konieczne jest tu zdjęcie przedniego zderzaka, co podroży nieco koszty, które w przypadku O2 kształtują się w kwocie 750 PLN za robociznę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
karamput
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Karol
Lokalizacja: Radzionków

Re: biksenony do Superba II

Post autor: karamput »

Witajcie,
Rowniez odgrzebie temat, mam zamiar zalozyc spryskiwacze do mioch lamp zwyklych h7 z racji tego ze tak chce i koniec glupiego rozgrzebywania tematu, i tak nie mam co robic z pieniedzmi i mam za duzo wolnego czasu :) A teraz do rzeczy, co bede potrzebowac oprocz spryskiwaczy, i przewodu ktory wychodzi od zbiorniczka do poszczegolnych spryskow?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: biksenony do Superba II

Post autor: Enriquez »

pompkę, nowy zbiorniczek, przekaźnik, kabelki, czujnik poziomu płynu
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
karamput
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Karol
Lokalizacja: Radzionków

Re: biksenony do Superba II

Post autor: karamput »

hmm... a zbiorniczek dodatkowy masz na mysli? razem z pompka ? czy jedna pompka na te 2 spryski nie wystarczy? podlaczenie pompki do spryskow lampy rozumiem moglo by byc podlaczone rownolegle z pompka do spryskow szyby przedniej co skutkowalo by myciem zza kazdym razem...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: biksenony do Superba II

Post autor: Enriquez »

nie, poyebało mi się - zbiornik możesz zostawić - u nas jest zawsze 5,5 litra
nie mniej jednak pompka do sprysków reflektorów jest dużo większa niż do szyby i musisz ją dodać
dla porównania - wężyk do szyby ma w środku średnicę około 3-4 mm a do lamp 10-12, więc wyobraź sobie jaki to ma power

tu masz foto, jak to wygląda

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
karamput
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Karol
Lokalizacja: Radzionków

Re: biksenony do Superba II

Post autor: karamput »

no wlasnie :) mam 2 pompki ktore kupilem za grosze na dobra sprawe i kurde patrzalem tak jednym okiem jaki wezyk idzie do sprysku szyby i tam tak jak mowisz 3-4 mm a tu 3-4 mm mi sie miesci w otwor jakim wchodzi plyn do sprykiwacza i z ciekawosci bylem w sklepie i rzezcywicie 10mm wchodzi na scisk na sprysk ;) no to wiem juz prawie wszystko tylko zostaje mi jakos podlaczyc rownolegle te 2 pompki bo w moim przypadku ingerencja w elektryke jest na poziomie zlutuj podlacz dziala / nie dziala :) no i skurwysynkie koncowki tych przewodow O.o ciezko to ogarnac na necie jutro zadzwonie do aso i zapytam bo nie dam 250zl za kpl wezykow z 3 koncowkami .. ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: biksenony do Superba II

Post autor: Enriquez »

nie tak prosto będzie z podłączeniem, ponieważ pompka do szyb działa raz w prawo, raz w lewo (czyli zamienia się + z - ) i wtedy daje na przód albo na tył. A jak swoją podłączysz w ten sposób, to nie zarobisz na płyn do spryskiwaczy. To naprawdę wpiernicza płyn w tempie ekspresowym, nawet jak jest ustawione fabrycznie. Najlepiej zrób to sobie na jakiś guzik. A tak na marginesie - na kiego Ci to potrzebne, jak nie masz ksenonów? To mycie niewiele daje.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
karamput
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Karol
Lokalizacja: Radzionków

Re: biksenony do Superba II

Post autor: karamput »

auto jest mojej kobiety :|wstyd sie przyznać, ale ona chce miec takie spryskiwacze i koniec nie pogadasz, gdzies uwidziała i powiedziała albo robisz albo zapomnij ... chciała sama oddac do warsztatu ale jak usłyszałem niecałe 1200zł to myślałem że sie wyprowadze ( płatne z mojej kieszeni ofcourse ...) więc jakoś musze zadowolić kobiete a mam akurat l4 do konca roku więc coś trzeba zrobić z czasem. No guzik hmm a ta pompka działa tylko w jednobiegunowo zawsze cisnie w tą samą strone ? A płyn na dobrą sprawę to mnie nie interesuje bo to jest jej samochodzik niech leje jak chce. Tylko nie rozumiem jak daje raz na tył raz na przód, aaa chodzi ci o kombi ? ja mam liftbacka czy to cos zmienia ? :D
ODPOWIEDZ