Wymiana standardowych głośników na Audio System X165 EVO2

danielek
Posty: 11
Rejestracja: 6 gru 2022, o 09:06
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Wymiana standardowych głośników na Audio System X165 EVO2

Post autor: danielek »

Cześć,

pojechałem do sklepu po subwoofer audio system SW11 a wróciłem z kompletem jak w tej aukcji z myślą montażu do przednich drzwi.

https://allegro.pl/oferta/zestaw-glosni ... 6f4a09a572

Wygłuszenie zrobione. Pianka za dystansem i głośnikiem.
Problem w tym że basu brak , wszystko gra gorzej niż na ori. Jedyne twittery grają satysfakcjonująco ale ten mid to totalne zaskoczenie no szok przyznam.

Dystans jest z plastiku i mam wrażenie że dośc mało miejsca udostępnia na dźwiek. W załącznikach fotki. Otwór na dźwięk na standardowym głośniku z dystansem jest jakby wiekszy . Czy to aż tak może wpływać na jakość ...
Nie kończyłem jeszcze wygłuszenia dystansu zastanawiam się czy nie iść w MDF ...
Głośniki mają oznaczenie 2x110W 3Ohm.
Radio to bolero bez wzmacniacza w S3.
Załączniki
IMG20240113120122.jpeg
IMG20240113120116.jpeg
IMG20240113093858.jpeg
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana standardowych głośników na Audio System X165 EVO2

Post autor: Enriquez »

MDF na pewno lepszy. Sama wymiana głośników nic nie daje. Obejrzyj na youtube 3 częściowy film pro audio tychy na temat wzmacniaczy z procesorem dźwięku DSP. Zrozumiesz dlaczego to nie będzie działać. W Superbie dołożyłem SW11 i zmiana jest ogromna. Jako, że to służbowóz żony, to bie mogę za bardzo w nim dłubać. Co ciekawe jest o wiele lepiej. Myślę nad wymianą tweeterów, ale nie ma ciśnienia. Natomiast w bmw poszedł komplet razem ze wzmacniaczem Match Up 8 i powiem Ci, że jest to przysłowiowy ogień. Niestety koszt całości w takim setupie zbliża się do 8 tysięcy i wymaga zestrojenia przez kogoś kto w tym siedzi. Ale moim zdaniem warto. Jak masz blisko do Łodzi - podjedź, posłuchasz obu wersji.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
danielek
Posty: 11
Rejestracja: 6 gru 2022, o 09:06
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wymiana standardowych głośników na Audio System X165 EVO2

Post autor: danielek »

No niestety posłuchałem niepotrzebnie gościa ze sklepu który wskazywał że wie co mówi.
Po wmontowaniu boczka i wyklejeniu go pianką memory jest trochę lepiej ale czuje i tak wielki niedosyt. Sub SW11 chyba i tak wpadnie ale to jak przejdzie mi złość :)

@Enriquez mam do Ciebie pytanie: jak już mam dystans z głośnikiem to jestem przekonany że nie dolega on go boczka po jego zmontowaniu a intuicyjnie czuje że tak to musi być.
Masz jakieś patenty na to ? W ori jest taka nakładka z klipsami i gąbką. Tutaj myśle dać do jednych drzwi piankę silikonową taką czarną grubą i zrobić kołnierz który po dociśnięciu zrobi taką tubkę zamkniętą.

PS. Dzieki - jestem z dolnego.
danielek
Posty: 11
Rejestracja: 6 gru 2022, o 09:06
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wymiana standardowych głośników na Audio System X165 EVO2

Post autor: danielek »

Zamontowałem boczki które dodatkowo wykleiłem pianką memory.
Powiedzmy że efekt jest już zdecydowanie lepszy. Nie mniej jednak nie ma takiego efektu bomby o którym mówił sprzedawca.
Warto zwrócić uwagę na lukę miedzy boczkiem a samym dystansem ...
Ogólnie efekt na umiarkowany plus.
Adene
Posty: 21
Rejestracja: 8 lip 2022, o 16:42
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 185KM/462nm
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wymiana standardowych głośników na Audio System X165 EVO2

Post autor: Adene »

W wielu przypadkach problem braku basu po wymianie przetworników wynika z podłączenia +do -, zamiast + do +.
Być może i tutaj zdarzyła się zamiana w kabelkach i nie ma basu :-)
Jestem kierowcą Skody, więc to oczywiste, że musiałem kupić francuski samochód, by mieć bezawaryjny pojazd, podczas gdy niemiecka technologia czeka w serwisie na naprawę
danielek
Posty: 11
Rejestracja: 6 gru 2022, o 09:06
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wymiana standardowych głośników na Audio System X165 EVO2

Post autor: danielek »

Adene pisze: 16 sty 2024, o 23:11 W wielu przypadkach problem braku basu po wymianie przetworników wynika z podłączenia +do -, zamiast + do +.
Być może i tutaj zdarzyła się zamiana w kabelkach i nie ma basu :-)
Zamieniłem miejscami i efekt był gorszy wiec zrobiłem to dobrze. Efekt na plus na pewno dał dołożenie opinkowanego boczka.
ODPOWIEDZ