[S4] Termin oczekiwania

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: rowerek »

S cztery w kombi najłatwiej rozpoznać z tyłu - po prostu wypatrujesz Insigni

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 98
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: lordxan »

Czy ktoś coś wie o terminach wydawania S4? Moja skoda jest w produkcji z terminem na połowę kwietnia ale salonie mi mówią że ich wewnętrzne szkolenia dot. przygotowania auta do odbioru będę dopiero w maju i z tego powodu dla ich bezpieczeństwa wpisali mi w zamówieniu że wydanie auta dopiero w czerwcu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 98
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: lordxan »

Jednak się wyrobili i dziś odbieram moje S4 L&K 2,0 TDI. Dajcie znać co mam przetestować i wrzucić na forum, na pewno planuje porównanie z moją obecną S3 po lifcie.
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: komoornik »

Zawias, zawias i jeszcze raz zawias.

Praktycznie wszystkie recenzje mało o nim mówią, a miała być rewolucja ;)
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: Maliniak »

Potwierdzam. Wszystkich najbardziej ciekawi zawieszenie. Dobrze też wiedzieć czy jest lepiej wyciszony ;)
zaczo
Posty: 95
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: zaczo »

lordxan pisze: wczoraj, o 06:29 Jednak się wyrobili i dziś odbieram moje S4 L&K 2,0 TDI. Dajcie znać co mam przetestować i wrzucić na forum, na pewno planuje porównanie z moją obecną S3 po lifcie.
Nie wiem czy wczesniej już to pisałeś, ale w jakiej konfiguracji kolorystycznej (lakier-tapicerka) zamówiłeś jeśli można wiedzieć? Ja mam czas jeszcze do 10 maja na ewentualną zmianę koloru lakieru bo wciąż się waham. Mam zamówiony szary z koniakową skóra, ale jak widzę ile tych szarych się teraz produkuje (niemal co 3 auto skody lub seata idzie w tym kolorze) to jestem nieco przerażony tą monotonią.

Moja Skoda zamówiona 23.04 a odbiór pod koniec lipca (oczywiście jeśli się nic nie zmieni w produkcji).
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: Sdss »

Wyciszenie .
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: komoornik »

Na lepsze wyciszenie się nie nastawiajcie.

Jasne, plusem jest na pewno to że dźwiękochłonne szyby są również z tyłu oraz to że powinna być lepsza aerodynamika.

Ale jeździłem Passatem B9 - i z wyciszeniem nadkoli jest podobnie mizernie jak w większości aut MQB.

Ja bez wyciszenia co najmniej nadkoli nie mógłbym tym jeździć na co dzień - no ale każdy ma swoje ucho :lol:
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 98
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: lordxan »

Pierwsze wrażenia - miałem dzisiaj zapieprz w robocie, nawet autka nie miałem czasu odebrać z salonu i poprosiłem aby mi je podstawili pod firmę, ale jak już wyszedłem, zobaczyłem ten piękny znacznie głębszy od poprzedniego błękit, zapadłem się w wygodnych fotelach, poustawiałem przez pół godziny parametry (fotele, canton, tryb jazdy indywidual) po czym w końcu ruszyłem w trasę to nagle banan na twarzy i już zapomniałem o całym tygodniu :) - jechałem na spokojnie tryb comfort, włączyłem ulepszonego travel asist który płynnie radzi sobie nawet na krętych drogach poza eskami , włączona muza na maksa (dodatkowe głośniki w canton oraz nowe tryby surround czy sound focus dopieszczają zwłaszcza przy bardziej instrumentalnych utworach) , w fotelach zapodałem naprawdę genialnie działający masaż (do wyboru 8 naprawde różnych programów masażu w zależności od potrzeb i nastroju) . Z błogiego nastroju na trochę wyciągnął mnie upierdliwy system powiadamiana o przekroczeniu prędkości nawet o 1 km/h ale tylko do czasu jak znalazłem gdzie się to gówno wyłącza bo opcji i nastaw w tym aucie pełno.
Z waszych pytań pierwsze wrażenia:
Nie jest ciszej ani głośniej niż w poprzedniku przynajmniej do 120 (poprzednio też miałem pakiet szyb dźwiękochłonnych)
Zawieszenie DCC znacznie twardsze niż w poprzedniku , jak włączyłem sport na dziurawej drodze to nie trafić palcem aby przesunąć suwak DCC na komfort , ten też dużo twardszy i nie buja , ładnie wyłapuje nierówności choć niestety dziwny dźwięk na dziurach się pojawia
Obsługa systemu tableta super płynna i bardzo intuicyjna, asystent AI działa super ale głos Polski do bani, ustawiane pokrętła rewelka.
To tyle z pierwszych wrażeń :)
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: artho »

lordxan pisze: wczoraj, o 18:57 Zawieszenie DCC znacznie twardsze niż w poprzedniku , jak włączyłem sport na dziurawej drodze to nie trafić palcem aby przesunąć suwak DCC na komfort , ten też dużo twardszy i nie buja , ładnie wyłapuje nierówności choć niestety dziwny dźwięk na dziurach się pojawia
Dźwięk to już wiemy, recenzenci już akurat wspominali, że DCC jest nadal głośne.

Ale wpada czy wybiera? Czuć dziury czy tylko je słychać? W sensie przejeżdża przez nie w sposób mięsisty czy do każdej dziury wpada, robi "jeb" i wypada? A jak nawet wybiera to czy auto na nich podskakuje, odbija się czy przejeżdża w sposób płynny?
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 98
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: lordxan »

Pojeździłem po dziurach i uczucie jest dziwne - w trybie comfort przypomina jazdę jak w poprzednim DCC (czyli płynne wybieranie dziur bez wstrząsów) tylko z bardzo ograniczonym efektem bujania karoserii - czyli płynnie wybiera dziury ale autem nie buja jak poprzednio (efekt jak dla mnie mocno na plus). Na minus wyraźne głuche odgłosy jeśli koło wpadło w większą dziurę (chyba zwłaszcza przy odbiciu koła w górę gdy koło wychodzi z większej dziury lub wjeżdżamy szybko na próg zwalniający) - przypomina mi dźwięk jaki miałem na samym początku z pierwszym S3 przed akcją serwisową dot. zawieszania DCC, ciekawe czy tu też tak się skończy (mam nadzieję że tak bo brzmi to słabo).
Ciekawostką jest to, że w trybie ręcznym nastaw trybu jazdy suwak DCC można przesunąć jeszcze bardziej "na lewo" od trybu COMFROT , i wtedy dopiero pojawia się mocniejsze bujanie auta jak w poprzednim comfort. Domyślny nastawy trybu comfort ograniczają bujanie, auto wydaje się bardziej twarde, wielbiciele bujania jak w C5 będą rozczarowani :) Suwak DCC mocno na plus - można dowolnie dopasować DCC do własnych potrzeb a nie tylko 3 tryby

Przy okazji - pojeździłem nocą - całe oświetlenie SUPERB jest ogromnym skokiem - od wewnętrznych świetnych ambilight (są 2 strefy i można osobno ustawiać kolory dla pasków led i pozostałych podświetleń (nogi, schowki)), po podświetlenie zew auta (klamki, znaczek skody na drodze z lusterek, fajne efekty wizualnych powitań z przednich i tylnych świateł kiedy zbliżasz się do auta - wykrywa kluczyk z dużej odległości - jest taka opcja do włączenia) po nowe światła MATRIX które są zdecydowanie jaśniejsze, mają więcej stref i jeszcze precyzyjniej doświetlają każdy skrawek drogi poza autami przed nami - tutaj rewelacja. Również doświetlanie zakrętów przy skręcie i na skrzyżowaniach bez długich - jest poprawa.
Muszę jeszcze rozszyfrować o co chodzi ze specjalnymi nastawami świateł na deszcz/mgłę - jest jakiś nowy tryb bo przecież nie ma osobnych przednich przeciwmgielnych.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2024, o 10:29 przez lordxan, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: artho »

lordxan chyba cytat się zepsuł
ODPOWIEDZ