[S3] Demontaż/montaż prawej klamki drzwi

Tutoriale / Instrukcje / Opisy samodzielnych napraw
Regulamin forum
1) W tytule tematu umieszczamy w zależności od modelu umieszczamy odpowiednio [S1] lub [S2] lub [S3]
DziekujePostoje
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2024, o 19:59
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

[S3] Demontaż/montaż prawej klamki drzwi

Post autor: DziekujePostoje »

Cześć, natknąłem się na problem, który rozwiązałem po przeszukaniu internetów. Podaję na dobrym dedykowanym forum. Otóż szarpnąłem za klamkę prawych drzwi i spadła z "linki" czyli z trzpienia otwierania drzwi.

Na froncie drzwi - w przeciwieństwie do lewych drzwi gdzie są śruby torx - pod gumową zaślepką są tylko 2 dziury. Nie przekręcamy tam niczego. Wewnątrz tych dziur jest plastikowy mechanizm zaślepki klamki. Dalej wewnątrz plastikowego mechanizmu jest mechanizm przybliżenia i oddalenia zaczepu mocowania tej zaślepki. Aby uwolnić więc zaślepkę trzeba haczykiem przybliżyć "wnętrze" plastikowego mocowania - nie całego, a tego mocowania w środku. Ja użyłem szprychy rowerowej. Po uwolnieniu mocowania, osłonka przy klamce schodzi (można poćwiczyć góra-dół), dzięki czemu klamkę można wyjąć, włożyć, zrobić co trzeba.

Cała procedura 20sekund, za drugim razem 10 :)

Zapewne ameryki nie odkryłem, ale może komuś się jednak przyda - oszczędzi drogę do serwisu czy gdziebądź.
ODPOWIEDZ