superb I tylne prawe drzwi szyba

Michal J
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Bydgoszcz

superb I tylne prawe drzwi szyba

Post autor: Michal J »

Witam,
mam nietypowy problem, jakos nie umiejetnie pociagnalem za szybe w drzwiach tylnich prawych i mi chyba szyba zeskoczyla z prowadzenia ? w ogole to mozliwe ?
objawy sa takie:

1. jak chce opusic szybe osuwa sie tylko o 2 cm w dol i koniec ( silnik slychac, dziala, przycisk podnoszenia i upuszczania dziala)
2. jak nadusze guzik opusc szybe do dolu, sinik pracuje odcina na samym dole jakby ale szyba zostaje u gory z ta mala przerwa, jak popchna ja raka do dolu zjedzie do dolu, zatrzymuje sie o cos na prawidlowej wysokosci,
3. gdy chce podniesc tak opuszczna szybe, silnik kreci szyba idzie w gore ale slychac jakby opor, jakby o cos klinowala sie
4. wyprzedzajac pytanie, jak sie zapieram o zamknieta szybe, nie nie da sie jej opuscic, mechaniz dobrze trzyma

czy ktos ma jakis opis jak rozebrac te drzwi i dostac sie do mechanizmu ? jak szybe wsadzic ponownie w prowadnice? czy co tam jest ?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: superb I tylne prawe drzwi szyba

Post autor: szms »

http://skoda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=79315" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj kolego masz opisane :)
Michal J
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: superb I tylne prawe drzwi szyba

Post autor: Michal J »

zrobilem :)

szms - dzieki za link, pomoglo sie dostac,

u mnie problem byl taki, ze taki plastikowy trzpien, ktory przechodzi przez szybe i ta szyne ktora trzyma szybe poprostu wypadl i lezal na dole w drzwiach,
mordowalem sie z 2h chyba teraz ale zrobilem, i to bez strat :)
ODPOWIEDZ