Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
michalefl
Posty: 42
Rejestracja: 21 sie 2015, o 06:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: michalefl »

Wpłata klienta nie ma żadnego znaczenia przy rozliczaniu szkody kradzieżowej .
Zasada jest taka iż z uzyskanego ubezpieczenia leasing pokrywa wszystkie raty pozostałe do spłaty a resztę oddaje klientowi.
Różnica jest tylko w sposobie rozliczania . Niektóre firmy dyskontują odsetki od przyszłych rat , niektóre chcą całe odsetki. Są firmy które rozliczają umowę po netto (notą księgową)-a inne po brutto (faktura vat) - co jest bardzo niekorzystne gdy klient miał ubezpieczenie od netto.
Jeżeli chodzi o Ideę - to proponuje się zapoznać z tymi zapisami w OWUL przed zawarciem umowy.
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Finansowanie

Post autor: panki888 »

W sumie właśnie przy sszkodze całkowitej zrozumiałem to tak że umowa się rozwiązuje ale
Leasingodawca może zarzadac spłaty reszty zobowiązań pomniejszonych o odsetki?
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Finansowanie

Post autor: sjak »

Leasingodawca nawet może zażądać spłaty reszty zobowiązań zupełnie nic nie dyskontując. Wszystko z reguły określa OWUL


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: ursus »

sjak pisze:Leasingodawca nawet może zażądać spłaty reszty zobowiązań zupełnie nic nie dyskontując. Wszystko z reguły określa OWUL
VW ma obecnie wpisane tak co do pozostałych rat:
OWUL pisze: suma opłat leasingowych netto przypadających za okres od miesiąca następnego po miesiącu wpływu odszkodowania z zakładu ubezpieczeń na rachunek bankowy Finansującego lub otrzymania przez Finansującego pisemnej decyzji z zakładu ubezpieczeń o odmowie wypłaty odszkodowania do miesiąca terminowego zakończenia umowy leasingu włącznie, pomniejszona o korzyści, jakie Finansujący uzyskał wskutek ich zapłaty przed terminem przewidzianym w umowie
Cokolwiek znaczy ta pogrubiona część :)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: ursus »

kadex pisze: Promocja w Getin się skończyła ale jest jeszcze do końca pazdziernika w Idea Banku. Rozmawiałem z nimi wynegocjowałem z nimi bez gapów i innych "ubezpieczeń" od nieprzebytych orgazmów :).
A ten GAP, to taki zły? W teorii, jak na dwa lata bierzesz leasing i skasujesz samochód w 23 miesiącu, to to ubezpieczenie Ci zapewnia możliwość wzięcia z salonu nowego Superba.
Dobrze to rozumiem?

Zgoda, że w pierwszym roku umowy bezużyteczna, ale w kolejnych już dość fajna... pomijając, że droga.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

GAP to ubezpieczenie od utraty wartości, znaczy to tyle, że jak rozbijesz auto to wyrównują Ci do faktury zakupowej przez okres ubezpieczenia pomniejszony o już wypłacone odszkodowanie. Na którejś stronie leasingu jest ładny opis z obrazkami jak to działa w praktyce.
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Finansowanie

Post autor: panki888 »

Tak Ursus to ostatnie pogrubione zdanie jest bardzo zrozumiale :)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: ursus »

panki888 pisze:Tak Ursus to ostatnie pogrubione zdanie jest bardzo zrozumiale :)
Wprost nie wynika cóż to dokładnie będzie.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: ursus »

kamracik pisze:GAP to ubezpieczenie od utraty wartości, znaczy to tyle, że jak rozbijesz auto to wyrównują Ci do faktury zakupowej przez okres ubezpieczenia pomniejszony o już wypłacone odszkodowanie.
Oka, dzięki za potwierdzenie. Tak też ma VW Leasing wpisane.
kamracik pisze: Na którejś stronie leasingu jest ładny opis z obrazkami jak to działa w praktyce.
Jak to pierwszy raz przeczytałem, to myślałem, że Ci chodzi o ten wątek i po raz kolejny się przegrzebałem przez te 17 stron ;)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, o 16:21 przez ursus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Nie nie, chodziło mi o stronę oferty leasingu na stronach banku/ubezpieczyciela ;)
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Finansowanie

Post autor: panki888 »

mam jeszcze pytanie odnośnie leasingu.
Jeżeli mam auto w leasingu okazało się po pół roku że jednak bite to pewnie jako
Leasingodawca i tak jestem w dupie?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Występujesz jako leasingobiorca, nie dawca ;)

Jeśli nawet okaże się, że bite to i tak auto nie jest Twoje i nie możesz dochodzić niczego, a leasingodawcy też raczej nie będzie na tym zależeć, abyś miał niższą ratę ;)
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Finansowanie

Post autor: Michumm »

Leasing konsumencki jest ok, się wydaje.
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Finansowanie

Post autor: kadex »

kamracik pisze:GAP to ubezpieczenie od utraty wartości, znaczy to tyle, że jak rozbijesz auto to wyrównują Ci do faktury zakupowej przez okres ubezpieczenia pomniejszony o już wypłacone odszkodowanie. Na którejś stronie leasingu jest ładny opis z obrazkami jak to działa w praktyce.
Zgadam się z tobą ale to samo masz przy dobrej polisie ubezpieczeniowej za duuuużo mniej ( gwarancja wypłaty odszkodowania w cenie zakupu auta ) - Hestia
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: ursus »

kadex pisze:
kamracik pisze:GAP to ubezpieczenie od utraty wartości, znaczy to tyle, że jak rozbijesz auto to wyrównują Ci do faktury zakupowej przez okres ubezpieczenia pomniejszony o już wypłacone odszkodowanie. Na którejś stronie leasingu jest ładny opis z obrazkami jak to działa w praktyce.
Zgadam się z tobą ale to samo masz przy dobrej polisie ubezpieczeniowej za duuuużo mniej ( gwarancja wypłaty odszkodowania w cenie zakupu auta ) - Hestia

W drugim i trzecim roku leasingu?
ODPOWIEDZ