Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
CRN
Posty: 155
Rejestracja: 31 maja 2013, o 07:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: WLKP

Re: Finansowanie

Post autor: CRN »

kamracik pisze: Tak, rata leasingu powinna maleć i rosnąć wraz z WIBOR, przede wszystkim w związku ze zmianą stóp procentowych, o ile taka nastąpi. Jest to rzecz raczej normalna i chyba wszystkie pożyczki obecnie mają taki zapis.
No właśnie najgorsze jest to, że zapisy w żaden sposób nie gwarantują zmiany w dół. Jak wyglądają takie zapisy w praktyce mogli się przekonać chociażby nabici w mBank, gdzie wprawdzie sytuacja zaistniała przy kredycie hipotecznym, to oprocentowanie rosło wraz z LIBOR, ale spadać już nie chciało. Decyzję podejmował zarząd wg. własnego "widzi mi się", a sprawa wylądowała w sądzie.
pjetko pisze:
Nie można też przed czasem spłacić wszystkiego, tylko trzeba orać do końca, nawet jakbym chciał szybko auto spłacić i kupić inne, muszę czekać do końca UL. Koszty cesji też dość wysokie. Sama rejestracja - 500 zł to jedna z wyższych opłat na rynku. Poza tym obowiązkowo dorzucają ubezpieczenie GAP RTI, które jest dość drogie (~100 zł), gdzie można dostać na rynku podobne a nawet na lepszych warunkach dwa razy taniej.

Ja ostatecznie biorę pod uwagę Raiffaisen i BZ WBK. Jak będzie auto gotowe, to zobaczymy kto da lepsze warunki.

Zobacz sobie jeszcze na kary w VW Leasing. Niektóre są po 15 - 20 % wartości przedmiotu leasingu!
Generalnie zaakceptowałbym podwyższone koszty około leasingowe, bo nawet z GAPem RTI wychodzi całkiem ciekawie, ale te zapisy sa mocno niepokojące i dające duże pole to nadużyć.

Też mam jeszcze BZWBK i Raifaissen na tapecie. Na coś powinienem uważać?
Było: Laguna II, A6 C5, A4 B7, A6 C6, A4 B8,
SII 2.0 TDI 170KM
Obrazek

Aktualnie: SIII 2.0 TSI 220KM
Obrazek
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Finansowanie

Post autor: pjetko »

CRN pisze:Generalnie zaakceptowałbym podwyższone koszty około leasingowe, bo nawet z GAPem RTI wychodzi całkiem ciekawie, ale te zapisy sa mocno niepokojące i dające duże pole to nadużyć.
No i właśnie z tego względu ich olałem. Wyjdzie mi ok. 2 tys. drożej, ale przynajmniej na ludzkich i uczciwych warunkach.
CRN pisze:Też mam jeszcze BZWBK i Raifaissen na tapecie. Na coś powinienem uważać?
W BZ WBK w ubezpieczeniu GAP jest zapis, że szkoda całkowita musi wystąpić na terenie EOG, czyli jak wydzwonisz w Szwajcarii, albo pojedziesz na wakacje do Bośni, Czarnogóry albo Albanii, albo na wycieczkę do Lwowa, to GAP nie obowiązuje. Niby szczegół, ale dla mnie istotny.
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 158
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Movibonczuk »

Negcojuje z Masterlease. Na razie oferta to 109% przy wplacie wlasnej 25%. Niewielkie sa roznice przy mniejszym i wiekszym wkladzie wlasnym. Dodatkowo maja kilka fajnych opcji. W cenie jest usluga serwis - jak sie skoncza klocki czy tarcze hamulcowe to oni za wymiane placa itp. Kluczem jest zapis "zuzycie normatywne" - nie moglem sie doprosic o wyjasnienie co to znaczy. Dodatkowo mozna wziac opcje "opony". Koszt to 65pln (opony 18") a w cenie sa opony zimowe, usluga wymian i przechowywania przez okres leasingu. Zobaczymy co bzwbk bo jeszcze czekam na ich oferte.
Awatar użytkownika
Sturm
Posty: 59
Rejestracja: 9 sie 2015, o 22:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Sturm »

Macie jakieś pozytywne / negatywne wspomnienia związane z leasingiem w BZWBK, MasterLease albo GetinLeasing?

Wg ofert które otrzymałem koszt całkowity bardzo porównywalny, nawet niższy niż VW Leasing, więc VW odrzucam ze względu na zapisy w OWUL, o czym m.in była dyskusja wcześniej.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finansowanie

Post autor: noso »

Druga fura w bzwbk nie narzekam
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Masterlease - 2krotnie zadowolony ;)
Awatar użytkownika
SSII
Posty: 90
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Mateusz
Lokalizacja: CB

Re: Finansowanie

Post autor: SSII »

Przede wszystkim nie bierz nigdy Santandera, naliczają sobie koszty z kosmosu nawet jak płacisz w terminie :D taka polityka..

odnośnie leasingu dealera to jednak ja jestem tego zwolennikiem. Chyba jako jedyni mają wykup 50% i nie muszę tego robić a mogę zostawić auto w rozliczeniu biorąc nowe. Wpłacam 10% i mam wtedy ratę już z ubezpieczeniem jakieś 1600-1800 zł na takiego "dobrego" Superba nawet z przebiegiem rocznym 30 tyś co jest dla mnie zadowalającą kwotą.
Awatar użytkownika
Sturm
Posty: 59
Rejestracja: 9 sie 2015, o 22:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Sturm »

Ja się skłaniam ku BZWBK. Chciałem wziąć ubezpieczenie GAP fakturowy. W BZ wyglada OK, natomiast w ML go nie mają w standardowej ofercie, doradca mi przygotował dwie oferty ale jedna z niska kwotą odpowiedzialności ubezpieczyciela a druga z definicja wartości fakturowej jako niższej z dwóch (faktura i kwota ubezpieczenia AC) co wg mojego rozumienia w pierwszym roku jest równe ale w latach kolejnych już AC będzie niższe (chyba ze to jest określane jednorazowo przy podpisywaniu umowy ale nie wywnioskowałem tego z OWU)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 158
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Movibonczuk »

A ja chyba zdecyduje sie wlasnie na getin - najlepsza oferta (105,8%). Chcialem was zapytac gdzie ubezpieczacie samochod? Chcialem wykupic tez gap fakturowy ale w getinie jest bardzo drogi -150pln/m-c.
Awatar użytkownika
Sturm
Posty: 59
Rejestracja: 9 sie 2015, o 22:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Sturm »

Movibonczuk pisze:A ja chyba zdecyduje sie wlasnie na getin - najlepsza oferta (105,8%). Chcialem was zapytac gdzie ubezpieczacie samochod? Chcialem wykupic tez gap fakturowy ale w getinie jest bardzo drogi -150pln/m-c.
Właśnie z powodu ceny GAPu Getin z najtańszych ofert jakie miałem stał się niemal najdroższa. Tam jest bodaj 3,5 % wartości samochodu dla umowy 3 letniej za GAP.

Ubezpieczenie ja bede załatwiał w pakiecie przez leasingodawcę. PZU za ~2500 na pierwszy rok z pakietem szyby.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 158
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Movibonczuk »

A jaka masz wartosc samochodu na fakturze i ile bedzie Cie kosztowal gap? W PZU jest mozliwe wykupienie gapu fakturowego?
Awatar użytkownika
Sturm
Posty: 59
Rejestracja: 9 sie 2015, o 22:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław

Finansowanie

Post autor: Sturm »

144500 brutto. GAP 50 zł miesięcznie wychodzi w BZWBK. 2500 pakiet ubezpieczeń na pierwszy rok.

Link

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 20 gru 2015, o 12:44 przez Sturm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Finansowanie

Post autor: gachul »

ja teraz finansowałem Opla... wcisneli mi w leasingu Getina ubezpieczenie PZU 2750 zł + Gap 1690 zł... Mokka kosztowała 87600 , dwuletni leasing i do spałacenia 91 200 zł
ale co do ubaezpieczen to Warta zaproponowała uwaga 2000 zł i Gapa ma w standardzie.... kufa :evil:

aaa.... wszelkie ubezpieczenia i gap nie wchodziły w skłąd leasingu
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

dziwne, że nie wcisnęłi Ci Masterlease, bo Opel z nimi głównie współpracuje.
Ja płaciłem chyba właśnie 2000 zł, wartość auta była 3 kzł mniejsza. :D
Awatar użytkownika
SSII
Posty: 90
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Mateusz
Lokalizacja: CB

Re: Finansowanie

Post autor: SSII »

Dlaczego wybrałeś Opla z ciekawości spytam? Skoda teraz podobno w 2016 wypuści cukierki w postaci SUVów. Ja ogólnie podchodzę tak z dystansem do Opla. Testowałem Insignie to jej automat jest porażką, wiem, wiem to nie DSG ale jednak porażka w porównaniu do DSG. Silnik 160 km dużo więcej pali niż Superb 170 km. Fajna z wygląda bo taka sportowa, teraz podobno nowa Insignia wyjdzie. Miejsca dużo mniej niż Skoda no ogólnie nie urzekła mnie. Nie wiem jak tam Mokka bo nie gustuje w wyższych autach tylko pytam z ciekawości.
ODPOWIEDZ