Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: dato »

Pany ! Dla odmiany zakładam wątek z założenia merytoryczny, spamu niet ;)

Myślę nad trasą niekoniecznie ekonomiczną. Polska piątkowe popołudnie / wieczór, czyli najgorzej jak się da :( i jak to zrobić, żeby nie stać. I na Polsce się póki co zatrzymałem, dalej jest łatwiej.
- Neck - Ty, czy ktoś od Ciebie jechał ostatnio na Warszawę ? Pokończyli te remonty Piotrków - Janki ??? Masz kogo zapytać ? "Moi" z południa właśnie siedzą w CR, więc mi nie powiedzą :(
Bo bardzo się poważnie zastanawiam nad jazdą wwa-stryków-obwodnica (?) Łodzi - Częstochowa

A dalej kusi mnie odbicie w Siewierzu (?) na A1 i wylot tą drogą z Polski. I według mapki GDDIA A1 kończy się na granicy w polu, a według navtek płynnie przechodzi w "dobrą" 1 na Ostravę...
Normalnie kombinowałbym z wyjazdem przez Skoczów, ale świat się zmienia.

Jeśli Skoczów, to na OCP znalazłem taki myk (na ominięcie remontów Tychy-Pszczyna):

Kod: Zaznacz cały

- jadąc na południe, DK86 lub S1 należy skręcić na autostradę A4 w kierunku Wrocławia (podobnie jadąc A4 od Krakowa)
- następnie w Gliwicach na węźle Sośnica zjechać na autostradę A1 zgodnie z żółtymi drogowskazami RYBNIK 
- w Żorach zjechać na nową obwodnicę w ciągu drogi nr 935 w kierunku Pszczyny 
- po około 4 km dojeżdżamy do DK81 w kierunku Wisły 
- i w okolicach Skoczowa zjeżdżamy na S1 do przejścia granicznego w Cieszynie Boguszowicach 
Trasa ta jest tylko o 3 km dłuższa od trasy przez Tychy i Pszczynę, co więcej, praktycznie cała (z wyjątkiem obwodnicy Żor) jedziemy drogami czteropasmowymi i autostradami. Według mojej wiedzy nie ma nigdzie na tej trasie prowadzonych robót drogowych.
Tym razem nie chodzi żeby się wyżyć i zap...lać, ale o to, żeby płynnie nasz piękny kraj opuścić - jadę zapakowanym autem z trumną i rowerami i tak z 1,6 to będzie z doświadczenia max prędkość przelotowa, nie naszaleję. Bardziej chodzi o to, żeby nie stać i nie wqrzać się od początku drogi no i o ominięcie "standardowych" szlaków turystyki wakacyjnej - coby się nie zniszczyć nerwowo już na początku trasy.

Kilkadziesiąt kilometrów in plus, koszt bramek (tylko płatną Słowenię będę omijał) i winiet pomijamy. Płynność jazdy na pierwszym miejscu.

Ślęczę nad tymi mapkami:
http://maps.nokia.com
http://www.gddkia.gov.pl/pl/20/mapa-planowania-podrozy/
Navteq wciąż nie "widzi" A2 jako otwartej :)

Na razie kombinuję tak:
Wwa-Stryków (A2)
Stryków - Obwodnica Łodzi (??? nie znam ???) - Piotrkowa (ok) - Częstochowa
Siewierz - Ożarowice => A1 (jest lepszy wlot ???)
A1 => out na Ostravę
...
Dalej będę myślał, jak zdecyduję czy wylecieć A1, czy standardowo przez Skoczów...
Pomożecie ?
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: jjumbo »

z siewierza możesz jechać dalej w kierunku katowic i za siewierzem z 5km odbijasz w prawo na s1 i jedziesz w kierunku lotniska w pyrzowicach , a pod lotniskiem masz wiazd na a1
droga może delikatnie dłuższa ale szybsza i przyjemniejsza
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: gsh »

wwa - piotrków pojechałem jakieś półtora miesiąca temu i wątpię żeby się wiele zmieniło, dla mnie koszmar z najgorszych snów. Znajomy z wwa leciał ostatnio na stryków, potem do katowic "1" i było ok.
Co do przejazdu przez katowice, to w zależności od tego o której planujesz przez nie jechać - jak po 18-19 to śmiało leć przez katowice i kieruj się na skoczów. Nie wiem jak tam jeszcze wygląda sprawa u południowych sąsiadów, bo przez kilkadziesiąt km od granicy z uwagi na remonty u nich tempo było dramatycznie niskie rok temu.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: dato »

jjumbo, a Siewierza już nie przytyka ? Tam też ciągle coś dłubią - tu według mapki wygląda, że do początku A1 jest rzut beretem, pytanie, czy faktycznie tam jest wjazd.
gsh, no to mi potwierdzasz moje doświadczenia, ze 2 miesiące temu tam jechałem i też nie wierzę, żeby już się z tym uporali... Chyba, że ktoś powie, że są 2 pasy i bez utrudnień - na "oficjalnej" mapce nie ma robót niby... Niewiadomą przy wersji Stryków jest tylko objechanie Łodzi w godzinach popołudniowych (17?), tam dawno nie jechałem. W odległości powinno być +40km do Częstochowy przez Stryków, więc nie ma o czym mówić.

Tu, jak bym się wbił na A1 to już raczej bym na niej chciał zostać, nie jestem emocjonalnie związany z jazdą przez Skoczów... A właśnie u sąsiadów: źle wyglądało od Cieszyna, czy na przedłużeniu A1 ???
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: Qbek »

Jechałem w zeszły piątek popołudniu z Wawy do Katowic. Najgorszy będzie wyjazd z Wawy (chociaż może być luźniej, bo zaczęły się wakacje), więc prawdopodobnie warto polecieć A2 do Radziejowic. Tam na Gierkówkę i dalej prosto aż do Katowic, gdzie wbijesz się na A4. W Siewierzu od dawna jest spokojnie tzn. bez korków. Co do remontów na Gierkówce to jedzie się płynnie, nie to 2-3 miesiące temu.

EDIT.
Dodatkowo wyznacz sobie trasę bezpośrednio przed wyjazdem na korkosferze (NaviExpert) lub targeo AutoMapa). Oba planery wykorzystują dane trafficowe.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: dato »

Czyli do Piotrkowa już nie ma zwężek ???
i co z A1, warto ?
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: gsh »

dato od Żliny tak się pierdzieliło, stali z fotoradarami, jakieś zwężki , roboty itp, i tak do Cieszyna było bujanie się po 30-50 km/h
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: Qbek »

Są zwężenia, ale jedzie się płynnie. Przestałem nawet przez to jeździć nach Warschau przez Kielce-Radom ;)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: dato »

To chrzanie, jadę Stryków. Piątek popołudnie i początek wakacji...
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Odp: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: przem00 »

Ty sluchaj. Wal na krakow 7. Pi razy drzwi nie wiecej niz 4 godziny. Potem jedziesz zakopianka i odbijasz w chabowce na czarny dunajec z tamtad na chyzne. Potem Slowacka 50 jakies 1.5 h do zyliny i jestes na autostradzie. A do planoeania uzyj targeo, po zarejestrowaniu masz cała europe. :grin:

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: pumpa »

przesledz pare dni google traffic i bedziesz widzial gdzie sie korkuje
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Odp: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: przem00 »

Google trafic sssie okrutnie. Nie przydatne a same mapy google to mozna odbrazu odinstalowac


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: dato »

Google trafic jest bezużyteczne w okolicach, gdzie są nowe drogi i zmieniła się organizacja ruchu. Poza tym wszyscy wiedzą, gdzie się korkuje, starczy zapytać. Rozmawiałem z kolegą z Łodzi i dowiedziałem się, że obwodnica Łodzi owszem jest. W planach ;)
Da się Łódź w miarę ok przejechać, a jak się będzie przycinać to jest gdzie uciec. Więc to póki co najwyżej notowana opcja.
Na spokojnie muszę rozważyć propozycję trasy od Przema - jest ciekawa i kilometraż spadnie, ma wady w postaci 4 "czerwonych" miejsc, które znam pod względem zatorów + iluś dodatkowo, o których nie wiem. Siądę do mapy i będę badał.

Znajdzie się ktoś, kto mi opowie coś złego / dobrego na temat A1 i dalej ? Bo jeszcze nie jechałem...
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: przem00 »

Ty łodzi lepiej nie objeżdżaj, widziałeś co mi się tam stało :)

A tak swoją drogą to sprawdź tą moją propozycję :)
Na prawde źle nie jest, ja często wracam w piątki ze stolicy.
A dalej będzie łatwiej :)
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Trasa CR, wwa-orebic, nietypowo

Post autor: TFil »

Na pewno na A1 będziesz stał na Śląsku, tam gdzie są te zwężenia / remonty, szczególnie właśnie w piątek po południu :(

Ja w tamtym kierunku (Bratysława, Budapeszt) jeżdżę na Skoczów, ale w Ustroniu skręcam w prawo i przez góry jadę do Czech do miejscowości Trinec - tak mnie raz Garmin znienacka poprowadził i teraz zawsze tak jeżdżę.
ODPOWIEDZ