Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 15 sie 2018, o 16:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3646 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 240, 241, 242, 243, 244  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 23 lip 2018, o 21:54 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Ten z ty艂u te偶 ma zachowa膰 odst臋p... jak dziecko wybiegnie na jezdni臋 to te偶 go przejedziesz bo z ty艂u nie wyhajmuj膮??
Czasami mam ochot臋 da膰 porz膮dnie po heblach jak widz臋 takie m臋dy na zderzaku, a potem rozkwasic mu nos na kierownicy, 偶eby pami臋ta艂, 偶e mia艂 porz膮dn膮 stluczk臋.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 23 lip 2018, o 22:22 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Szkoda auta (i pewnie Twojego zdrowia psychicznego), ale szczerze m贸wi膮c, nie jeste艣my w Szwecji i nie musia艂e艣 by膰 uprzejmy - przepisy na szcz臋艣cie nie wesz艂y w 偶ycie. Nie doro艣li艣my do tego i wydaje mi si臋, 偶e nie doro艣niemy nigdy. By膰 mo偶e i dobrze, bo czasami to po prostu przesada.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 22:25 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Dostosowanie odleg艂o艣ci to jedno. Ale takie stawanie w ostatniej chwili na przej艣ciu na drodze dwupasmowej nie jest m膮drym zachowaniem. Kultura kultur膮, ale tak si臋 w艂a艣nie ko艅cz膮 takie g艂upie nieprzemy艣lane manewry. Bezpiecze艅stwo powinno stawia膰 si臋 na pierwszym miejscu przed kultur膮. Dlatego dla swojego i pieszego bezpiecze艅stwa najlepiej w og贸le nie stawa膰 na drodze dwupasmowej, a jak ju偶 to odpowiednio wcze艣niej delikatnie hamowa膰 upewniaj膮c si臋, 偶e Ci z ty艂u to widz膮.

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 22:44 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Moja baba juz duzo gada jako pasa偶er, ale takiej histerycznej baby bym nie wytrzymal :)

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 23:13 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
W holandii sobie bardzo dobrze kultur臋 kierowc贸w wobec pieszych wyrobili - odpowiedni taryfikator robi swoje.
Nie m贸wi臋, 偶e jestem 艣wi臋ty, bo nie jestem, ale na pieszych jestem uczulony, szczeg贸lnie jak na dwupasmowce wszyscy gnaj膮 na z艂amanie karku, a kto艣 zaczyna zwalnia膰 przed przej艣ciem.

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 00:43 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
i chuj hehehe...dla mnie w艂a艣nie za takie zatrzymywanie si臋 bez sensu powinny by膰 mandaty...kara sama si臋 wymierzy艂a, ale cz臋sto widze tak膮 "uprzejmo艣膰" kt贸ra zako艅czy膰 si臋 mo偶e w najlepszym wypadku kalectwem...widze w lusterku 偶e kto艣 zapierd...to chuj przepuszcze pieszego a n贸偶 b臋dzie filmik (nie mowie o tym przypadku akurat) na yt bo ten za mn膮 pierdolnie pieszego...trzeba patrze膰 co si臋 dzieje za nami te偶 bo czasem mam wra偶enie, 偶e ci "uprzejmi", robi膮 grzeczno艣膰 pieszemu po to by strofowa膰 kierowc贸w jad膮cych szybciej, ja akurat na to uwa偶am i widzac w lusterku ze kto艣 ci艣nie wr臋cz czasem zaje偶d偶am drog臋, zje偶d偶a na drugi pas i staj臋, 偶eby ten zapierdalaj膮cy鈥 kogo艣 na przej艣ciu nie ubi艂 bo uprejmiaczek postanowi艂 zwolni膰 z 90 do 0 aby pu艣ci膰 pieszego....

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 07:41 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Filmik ju偶 niedost臋pny...
Ale w temacie uprzejmo艣ci mnie wkurza, 偶e ludzie nagminnie zje偶d偶aj膮 na lewy pas w momencie, gdy kto艣 chce si臋 w艂膮czy膰 do ruchu z w艂膮czaj膮cego si臋 pasa (na autostradzie czy innej drodze wielopasmowej), nie zwa偶aj膮c na to, 偶e tym lewym pasem akurat jedzie kto艣, kto za chwil臋 b臋dzie ich wyprzedza艂. No ale chocia偶 by艂 uprzejmy.

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 07:43 

No jest to te偶 chore zw艂aszcza jak robi膮 tak tiry....bo to ju偶 naprawd臋 przesada.

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 08:00 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 177KM
Enriquez napisa艂(a):
Szkoda auta (i pewnie Twojego zdrowia psychicznego), ale szczerze m贸wi膮c, nie jeste艣my w Szwecji i nie musia艂e艣 by膰 uprzejmy - przepisy na szcz臋艣cie nie wesz艂y w 偶ycie. Nie doro艣li艣my do tego i wydaje mi si臋, 偶e nie doro艣niemy nigdy. By膰 mo偶e i dobrze, bo czasami to po prostu przesada.

ale i tak od tego czasu co by艂o g艂o艣no o wprowadzeniu takich przepis贸w kierowcy cz臋艣ciej przepuszczaj膮 pieszych , i jest wystarczaj膮co ok .

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 08:33 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Nadal nie jest ok. Moim zdaniem nadal jest za du偶o kierowc贸w, kt贸rzy my艣l膮 tylko o sobie. Przej艣cia dla pieszych s膮 najcz臋艣ciej na drogach z ograniczeniami, 50 / 70. To nie jest zapierdalanie i ka偶dy powinien mie膰 mo偶liwo艣膰 normalnego zatrzymania si臋. No ale je艣li na ograniczeniu 70 przed przej艣ciem nikt nie schodzi poni偶ej 90, to potem mamy takie a nie inne sytuacje.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 09:26 

Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2011, o 23:28
Tom-Tdi napisa艂(a):
Ten z ty艂u te偶 ma zachowa膰 odst臋p... jak dziecko wybiegnie na jezdni臋 to te偶 go przejedziesz bo z ty艂u nie wyhajmuj膮??
Czasami mam ochot臋 da膰 porz膮dnie po heblach jak widz臋 takie m臋dy na zderzaku, a potem rozkwasic mu nos na kierownicy, 偶eby pami臋ta艂, 偶e mia艂 porz膮dn膮 stluczk臋.

Nie o to chodzi. Je艣li chc臋 przepu艣ci膰 pieszego to planuje ten manewr wcze艣niej a nie jak jestem ju偶 prawie na przej艣ciu. Nie daje nagle mocno w hebel je艣li sytuacja tego nie wymaga(czytaj np. widz臋, 偶e dziecko przed przej艣ciem mo偶e mi wbiec albo podje偶d偶a na przystanek tramwaj a po drugiej stronie kto艣 przy przej艣ciu przebiera nogami i w ka偶dej chwili mo偶e wbiec pod ko艂a). Takie gwa艂towne i niespodziewane hamowanie jest po prostu nierozs膮dne i niebezpieczne.

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 15:35 

Dok艂adnie Matt....

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 18:06 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Ale widok tych z ty艂u rozpindalaj膮cych si臋 na kraw臋dziolach czy rowach bezcenny

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 3 sie 2018, o 09:26 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2014, o 08:57
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Tak膮 mia艂em sytuacj臋 niedawno....
Pokazywa艂em ju偶 to na FB... ale jestem ciekaw szerszych opinii...
Niestety kamerka s艂aba i numeru gada nie da艂o si臋 odczyta膰, jecha艂em na ACC... od razu si臋 przyznam ...
ale musz臋 przyzna膰, 偶e elektronika i prowadzenie auta zadzia艂a艂o wzorowo, sam nie wiem jakim cudem w nic nie przywali艂em, ani 偶adnego s艂upka nie skosi艂em....

G贸ra

PostNapisane: 3 sie 2018, o 10:11 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
Kierowca przed Tob膮 kompletnie bez my艣lenia zjecha艂 na lewy pas, ale fakt Ty chyba wolno nie jecha艂e艣 co :) , czas reakcje na hamulec u Ciebie te偶 do艣膰 przeci臋tny. (wiem, ACC, ale IMO dobrym nawykiem jest asekuracja praw膮 nog膮 przy ka偶dym mijanym aucie, szczeg贸lnie kiedy r贸偶nica pr臋dko艣ci jest tak du偶a, gdyby艣 mia艂 nog臋 w "pogotowiu" , zachamowa艂 by艣 pewnie sporo wcze艣niej.)

Ja generalnie mam 艣wiadomo艣ci i rozumiem wku... wszystkich os贸b w podobnej sytuacji jak Twoja, ale mnie osobi艣cie coraz cz臋艣ciej zdarza si臋 podr贸偶owa膰 prawym, i wolniej przy okazji, nie wiem mo偶e to kwestia dzieci w aucie, mniejsza.
Fakt jest jednak taki 偶e z drugiej strony, czyli os贸b jad膮cych prawym, wyprzedzenie kogo艣 na autostradzie jest do艣c irytuj膮ce, patrzysz w lusterko i tam zawsze sznur aut, co drugi 160-180, niekt贸rzy pod 200, i we藕 tu oce艅 czas reakcji, widzisz ma艂y punkt a nagle okazuje si臋 偶e jest ju偶 za plecami. Gdyby ludzie pilnowali pr臋dko艣ci to takich akcji te偶 by艂o by mniej.

No ale to tak og贸lnie, go艣膰 przed Tob膮 m贸g艂 pomy艣le膰 dwa razy, nasze drogi zapewne zna wi臋c...

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3646 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 240, 241, 242, 243, 244  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: