Czujnik deszczu. SII

Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: Super_Be »

forrestas pisze:W moim MY2011 niestety aktywacja tempomatu po wymianie manetki nie powiodła się (pomimo starań Enriqueza - wielki szacun dla tego Gościa za wiedzę i zaangażowania) - brakuje czegoś we wiązce od sterownika kierownicy do sterownika silnika. Niestety moda pod tytułem tempomat w najniższej wersji nie można zakwalifikować jako bezinwazyjnego.
Przyłączam się do "szacunu" dla Enriqueza, bo sam też rzeczony tempomat w Comforcie dzięki niemu ogarnąłem (u mnie akurat CDAA MY2010). Jeżeli piszesz o ściągaczu do wycieraczek, to powiem Ci z doświadczenia, że da radę bez niego - kwestia odchylenia prawej połówki podszybia i dużej dawki cierpliwości :roll: . Ja przypłaciłem montaż z lekka pociętymi łapskami, ale tragedii nie było. Swoją drogą to niezły pasztet, że zaoszczędzili na jednym kabelku. Druga rzecz, że wybór wiązek, które montują w każdym egzemplarzu odbywa się pewnie z automatu, a tak się składa, że spośród wszystkich kabelków koniecznych do działania tempomatu, tylko ten jeden idzie bezpośrednio między sterownikiem kiery a ECU, a do tego nie jest używany do niczego innego :? .
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: Enriquez »

Ależ jak najbardziej można, bo oprócz standardowych rzeczy trzeba dodać 1 kabelek. Roboty jest na jakąś godzinkę a operacja w pełni odwracalna.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: Kaloteck »

Zgadza sie, przerabialem cos takiego u siebie, dziala bez zarzutu.
andriu21tg
Posty: 107
Rejestracja: 28 mar 2013, o 13:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: BMW F25
Lokalizacja: Tarnogórskie Szosy OCP

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: andriu21tg »

ktoś pamięta jakie trzeba zrobić kodowanie na aktywacje czujnika deszczu i zamykanie szyb automatycznie jak pada?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: Enriquez »

09 CECM
B4b5 = 1
B4b6 = 1

... jednak poszukać to Ci się nie chce...

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
andriu21tg
Posty: 107
Rejestracja: 28 mar 2013, o 13:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: BMW F25
Lokalizacja: Tarnogórskie Szosy OCP

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: andriu21tg »

Dziękuje Marcin.
pastihno
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2013, o 20:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Wito
Lokalizacja: SO

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: pastihno »

Panowie, szukam już trochę na tym forum i nie tylko, niestety nie potrafię zaktywować automatycznych wycieraczek. Czujnik deszczu na pewno działa, jest aktywny, po spryskaniu czujnika po zamknięciu auta działa domykanie szyb... Jedyne czego nie potrafię włączyć, to te nieszczęsne automatyczne wycieraczki. Możecie mi podpowiedzieć jak się je aktywuje? Po przełączeniu dźwigni wycieraczek na pierwszą pozycję nadal działają z ustalonymi odstępami czasu.
Z góry dzięki za pomoc
Michacy
Posty: 122
Rejestracja: 16 sie 2013, o 14:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335KM @430Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: Michacy »

Bo jak dobrze myślę tak to właśnie działa. Różnica jest po prostu taka, że na tej pierwszej pozycji jak przestanie padać deszcze to wycieraczki się wyłączą, a nie będą chodzić cały czas tak samo.
pastihno
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2013, o 20:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Wito
Lokalizacja: SO

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: pastihno »

Może niezbyt jasno to przedstawiłem. Znam zasadę działania aut. wycieraczek, niestety moje zachowują się tak, jakby tego czujnika deszczu nie było. Czyli na pierwszej pozycji działają cały czas (np. co 20 sekund), nawet jak szyba jest sucha, nie ma nawet kropelki wody.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: szms »

W żadnym aucie nie miałem z tym problemów, zawsze czujnika działał dla mnie bardzo intuicyjnie i nigdy nie głowiłem się nad jego działaniem. :roll:
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: RemekS »

Z tego co pamiętam (tak miałem w Octavi) to wycieraczki działają "na czujnik" tylko w momencie pierwszego włączenia. Jeżeli potem zmienisz położenie włącznika na jakikolwiek inny lub przestawisz automat na inną częstotliwość pracy to dezaktywujesz czujnik. U mnie zawsze przelacznik był w pozycji automat i dopóki go nie ruszałem to wycieraczki same dostosowywaly pracę do opadów. Po przelaczeniu pozostawała wersja manualna, aż do ponownego uruchomienia silnika.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
pastihno
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2013, o 20:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Wito
Lokalizacja: SO

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: pastihno »

Już wiem w czym był problem, rozwiazanie znalazło się na briskoda --> http://www.briskoda.net/forums/topic/27 ... try3342216

Jak zwykle chodziło o drobnostkę.
wchodzimy w 09 central elec. --> coding --> z drop down wybieramy RLS

Obrazek

i w bajcie 0 odznaczamy bit 5.

Obrazek
micmac
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2014, o 20:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 140
Imię: Michał

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: micmac »

Witam, analogiczne pytanie ale w odniesieniu do S2 FL Combi w wersji Active z 2014. Mam działający czujnik zmierzchu. Przy padający deszczu zalaczaja się światła mijania, ale wycieraczki działają tylko czasowo.
Czy da się aktywować automatyczne wycieraczki? ASO nie wie na telefon, a za sprawdzenie chcą 120 PLN.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: RemekS »

Do tego musisz mieć czujnik deszczu. Sam zmierzchowy nie wystarczy. Światła Ci się zalaczaja bo robi się ciemniej.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
croul
Posty: 39
Rejestracja: 25 paź 2013, o 07:49
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Arek

Re: Czujnik deszczu. SII

Post autor: croul »

Kolega napisał że przy deszczu zapalają się światła mijania. Jeśli dzieje się tak w środku dnia gdy jest jasno to czujnik deszczu tez powinien być. Wiec zakodowanie wystarczyć powinno.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ