VW GOLF VII

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 715
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

VW GOLF VII

Post autor: rowerek »

Na parę godzin (właściwie teraz już minut) przed oficjalną premierą wyciekły zdjęcia nowego Golfa

VW GOLF VII

Jak dla mnie genialne wnętrze. Bardzo mi się podoba w środku. Ciekawe jak będą wyglądać wersje na mniejszym wypasie. Ogólnie uważam zmiany na '+'.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: VW GOLF VII

Post autor: sjak »

Wygląda jak ... Golf. Ale akurat w tym modelu o to chodzi
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: VW GOLF VII

Post autor: Misiek Fisiek »

I jak zwykle nudny. Myślę, że Leon będzie ciekawszy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: VW GOLF VII

Post autor: dato »

Nie będzie, taki "ujednolicony" się nowy Leoś wydaje... Jak flaki z olejem...
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 715
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: VW GOLF VII

Post autor: rowerek »

Zuber pisze:I jak zwykle nudny. Myślę, że Leon będzie ciekawszy.
Przecież już wiadomo jak wygląda Leon:
LEON
LEON FR

Wnętrze Golfa o wiele bardziej mi odpowiada. A wygląd Golfa taki ma być - ewolucja zamiast rewolucji. Ja lubię takie stonowane auta a nie ponacinanie trylionem krawędzi. Dzięki temu w moim odczuciu taki Golf IV wygląda o wiele lepiej niż młodsze Megane 'żelazko', którego nowoczesnością się ogół zachwycał.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: VW GOLF VII

Post autor: dato »

No właśnie. "Prawie" jak Rapid. I w tym wypadku "prawie" nie robi wielkiej różnicy...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: VW GOLF VII

Post autor: Misiek Fisiek »

Dla mnie Leon z zewnątrz ciekawszy od Golfa, choć widać styl vw. W środku niestety golf bije go na głowę.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: VW GOLF VII

Post autor: sjak »

rowerek pisze:Ja lubię takie stonowane auta a nie ponacinanie trylionem krawędzi. Dzięki temu w moim odczuciu taki Golf IV wygląda o wiele lepiej niż młodsze Megane 'żelazko', którego nowoczesnością się ogół zachwycał.
To mamy to samo. "Supernowoczesne linie" bardzo szybko się starzeją. A spójrz nawet na OI - niby już staroć (jak na warunki motoryzacyjne), a linią wcale nie odstrasza.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: VW GOLF VII

Post autor: szms »

Zarowno Leon, jak i Golf szalu nie prezentuje to i tak mimo wszystko ladniejszy jest Leon, Seat tez poszedl w wyglad VW... szkoda, ze nie zachowal swojej odrebnej stylistyki.
Patrzac na wnetrze Leona czuje nieodparte wrazenie, jakbym siedzial w Optimie (Kia), a od niej niedaleko do innych aut znanych z przeszlosci ;)
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2012, o 06:30 przez szms, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: VW GOLF VII

Post autor: neck99 »

Juz czas aby VAG sie zgłosił do KIA żeby im auto narysowało. Golf im starszy tym brzydszy z zewnątrz. Do środku nie ma zastrzeżeń. Ale zewnątrz od 4 zaczął się psuć.
3 fajna, 4 bomba, 5 taka sobie 6 gorsza od 5 7 gorsza od 6 :(
Za to np. Kia seed co model to 2x lepszy. Nowy jest bombowy w porównaniu do golfa.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 715
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: VW GOLF VII

Post autor: rowerek »

Póki co pod maską Golfa będą 4 silniki: 1.2tsi (85KM), 1.4tsi (140KM) z systemem odłączania dwóch cylindrów, 1.6tdi (105KM) i 2.0tdi (150KM).
Najważniejsze jednak, że w zależności od wersji masa auta jest mniejsza nawet o 100kg.

Jak ktoś ma ochotę i ogarnia niemiecki to może się pobawić konfiguratorem na niemieckiej stronie:
Konfigurator

Jak widać cena wersji podstawowej w Niemczech jest na takim samym poziomie jak VI a wyposażenie uległo poprawie jak np. standardowy 5-calowy dotykowy ekran systemu audio itp., xds (którego chyba w VI w standardzie nie było).
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: VW GOLF VII

Post autor: szms »

Pobawiłem się tym konfiguratorem, nie wybrałem ani mega wypaśnej wersji, ani mocnej... a wyszło mi bez rabatów ok. 98 tys. zł... lekka przeginka jak na takie auto... :)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 715
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: VW GOLF VII

Post autor: rowerek »

Przeglądając jeszcze broszury w pdf-ie natknąłem się na ciekawą informację dot. nawigacji. Otóż teraz kupując nawigację przez 3 lata mamy zapewniony bezpłatny dostęp do update'ów. Czyli zniknie problem starych map i poszukiwanie ich na własną rękę.
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: VW GOLF VII

Post autor: Qbek »

Zrobiłem V generacją ponad 100kkm i życzyłbym sobie, żeby S2 tak się trzymała drogi. Uważam, że spora część tej kwoty warta jest wydania na ten model VW. Pozostała, to bazowanie na legendzie Golfa ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: VW GOLF VII

Post autor: szms »

Tak moim zdaniem w okolicach 70 tys zł można płacić za dobrze prowadzące się auto, ubogie i brzydkie, ale dobrze prowadzące się :)
Muszę się przejechać Ceedem czy też i30, rok temu przed wyborem SII testowałem zarówno Kię jak i Hyundaia i powiem, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, jakość plastików i wyposażenie golfa niszczy na samym starcie, co do jazdy nie wymądrzam się :) No i kusi 5 letnia gwarancja bez limitu kilometrów :)
ODPOWIEDZ